شناسه : 35056585
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:


رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: مجلس از ابزارهای قدرتمندی برخوردار است و می‌تواند در برخورد با فساد اقتصادی کارهای بزرگی انجام دهد.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان رئیس مجمع نمایندگان استان یزد خاطرنشان کرد: امروز بیشتر از هر زمان دیگری برخورد با اختلاس گران و مفسدان اقتصادی احساس می‌شود؛ مجلس از ابزارهای قدرتمندی برخوردار است و می‌تواند در برخورد با فساد اقتصادی کارهای بزرگی انجام دهد.

وی با بیان اینکه برخورد با محتکران، اختلاس گران و مفسدان اقتصادی باید از مجاری قانونی صورت پذیرد، ادامه داد: برای مبارزه با احتکار، فساد و اختلاس، مجلس باید پیگیری این باشد که دولت، قوه قضاییه و تمام دستگاه‌های مرتبط با اقتصاد جامعه کارشان را درست انجام دهند.

نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز تصریح کرد: این وظیفه مجلس است که ببیند اگر قانون درزمینهٔ برخورد با مفسدان اقتصادی مشکل دارد، اصلاح کند؛ چراکه اگر بخواهیم کارمان را در مجاری غیرقانونی انجام دهیم شاید در کوتاه‌مدت جواب دهد اما در درازمدت جواب معکوسی خواهد داد.

صباغیان افزود: مجلس باید بررسی کند که اگر در دستگاه اجرایی کمترین کوتاهی در برخورد با مفسدان اقتصادی صورت می‌پذیرد، وزرا و مسئولان مربوطه را فراخواند و از آن‌ها بخواهد تا با افرادی که کوتاهی کرده‌اند، برخورد کنند.

وی با تأکید بر اینکه اگر در قوه قضاییه مشکل داریم و کوتاهی می‌شود، باید برخورد کنیم، اذعان کرد: نهادهای مرتبط باید در چارچوب قانون وارد عمل شده و با خلاف‌کاران درزمینهٔ اقتصاد برخورد کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ضعف عدم سرعت در برخورد با خلاف‌کاران تبعات منفی برای جامعه داشته است، گفت: امروز می‌گویند آقای ب.‌ز اختلاس کرده است، دو سال دیگر حکمش صادر می‌شود؛ باید به‌سرعت مراحل تحقیق و بررسی انجام دهند و احکام را نیز به‌سرعت اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه جامعه از قوه قضاییه می‌خواهد وارد عمل شده و با مفسدان اقتصادی برخورد کند، ادامه داد: اگر در برخورد با مفسدان اقتصادی سرعت عمل به خرج دهیم، مطمئناً جامعه آرام خواهد شد، مردم اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند و هم اینکه سوءاستفاده کمتری صورت می‌پذیرد.

خبرگزاری راه دانا