شناسه : 34860507
نماینده به بررسی نقش مدیریت یکپارچۀ شهری در حل معضلات حوزه‌های انتخابیه می‌پردازد:


با وجود اذعان کارشناسان و حتی عامه مردم به وجوب اجرای مدیریت واحد در شهرها اما در بسیاری از موارد دولت‌ها مخالف واگذاری مسئولیت‌های شهری به مردم هستند.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان، نماینده مردم بافق گفت: به دلایل مختلفی دولت علاقه‌ای برای اجرایی شدن و به ثمر رسیدن طرح مدیریت یکپارچه شهری ندارد.

وی که با یک برنامه رادیویی گفتگو می‌کرد درخصوص طرح مدیریت یکپارچه شهری اظهار داشت: از سالی که شوراهای شهر و روستا شکل گرفتند نقطه شروعی برای تفویض اختیارت به مردم صورت گرفت اما این طرح نیم‌بند و ناقص بود و هنوز نتوانسته‌ایم مدیریت واحد شهری را اجرایی کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بسیاری از مشکلات به دلیل نبود مدیریت یکپارچه است و بر همین اساس، اهمیت مسئله بالاست، گفت: مشکل اساسی کشور و بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی در سطح کلان به دلیل جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر است که موجب شده تا هزینه سنگینی به بار بیاید.

به نتیجه رسیدن طرح مدیریت واحد و یکپارچه شهری بسیاری از مشکلات به‌ویژه به لحاظ هزینه‌ای را حل خواهد کرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد با مدیریت واحد بسیاری از کشورها موفق شده‌اند تا از دوباره‌کاری‌ها و ناهماهنگی‌ها و سوءاستفاده‌ها جلوگیری کرده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است: با اجرای این طرح هزینه‌ها کم خواهد شد و ناهماهنگی‌ای که اکنون در بین دستگاه‌های متولی شهری مانند شهرداری، وزارت نیرو و وزارت نفت شاهد هستیم برطرف خواهد شد. در این طرح مدیریت یکپارچه و واحد شهری‌ای شکل می‌گیرد که بیش از ۲۳ دستگاه متولی تحت مدیریت واحد عمل خواهند کرد و شهرداری‌ها به‌عنوان تنها مقام مسئول و پاسخگو معرفی خواهند شد و مردم آن‌ها را انتخاب خواهند کرد که به‌نوعی می‌توان گفت مسئولیت‌ها به مردم واگذار خواهد شد.

صباغیان گفت: برخی از افراد به محض اینکه در مسند قدرت تکیه می‌زنند با واگذاری مسئولیت‌ها به مردم مخالفت می‌کنند چرا که احساس می‌کنند که در اختیارات و قدرت آن‌ها محدودیتی اعمال خواهد شد.

با سیستم یکپارچه مدیریت این مردم هستند که مسئولین را انتخاب خواهند کرد.