شناسه : 36598437
سخنران مراسم بزرگداشت رحلت امام بافق:


حجت الاسلام والمسلمین سیدعباس حسینی باقرآبادی گفت: : دشمن هرگز دلش به حال ما نمی سوزد و دلش به حال خودش می سوزد که سرمایه های ایران را از دست داده است دشمن اگر دنبال مذاکره می گردد برای این است که قدرت نظامی خود را کنار بگذارید و سرمایه های خود را فراموش کنید که شما را سست و دست شمارا خالی تا به شما حمله کند.

به گزارش صبح بافق؛ مراسم گرامیداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) با حضور اقشار مختلف مردم ومسئولین در محل مهدیه بافق برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدعباس حسینی باقرآبادی گفت: 14خرداد یادآور حادثه دلخراش و جانسوز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است. امام شخصیت بالایی بود که در فقه، سیاست، فرهنگی واجتماعی صاحب نظر و صاحب فکر، ایده واندیشه بود. امام راحل پررورش یافته مکتب نهج الابلاغه و صحیفه سجادیه است.

وی در ادامه افزود: مردم با مسئول اشرافی و تجمل گرا کاری ندارند واصلا نمی توانند با مسئولی که دنبال سرمایه داری واشرافی گری رفته باشد ارتباط برقرار کنند. اگر امام در طول ده سال که در ایران زندگی کرد، ده میلیون برای مراسم خاکسپاری او رفتند به خاطر ساده زیستی او بود و خود را از جنس مردم می دانست.

سخنران مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام(ره) بیان داشت: مسئولی به درد جامعه می خورد که اقتدا به امام کند و دغدغه و عمل به وظیفه داشته ووظیفه ای که به او محول می شود انجام و انتظار بنر نداشته باشد که اگر بنربرای او نزنند انجام وظیفه نکند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی به سه ویژگی مهم حضرت امام اشاره و اظهار داشت: درد دین، دشمن ستیزی و دغدغه مردم داشتن از ویژگی های بارز امام بود.

وی به مسئله دشمن ستیزی امام اشاره و تصریح کرد: دشمن ستیزی مستلزم دشمن شناسی است کسی که دشمن را بشناسد دشمن ستیزو مبارز با او می شود. ای کاش مسئولین دولتی ما یک مقدار گوششان شنوا بود. امام فرمود اگر بخواهیم سر میزی بنشینیم که طرف مقابل ما یک شخص چپاول گر باشد این نشستن درست نیست.

حسینی ادامه داد: دشمن هرگز دلش به حال ما نمی سوزد و دلش به حال خودش می سوزد که سرمایه های ایران را از دست داده است دشمن اگر دنبال مذاکره می گردد برای این است که قدرت نظامی خود را کنار بگذارید و سرمایه های خود را فراموش کنید که شما را سست و دست شمارا خالی تا به شما حمله کند.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: دشمن دشمن است و اگر دشمنی نکند تعجب است و دنبال این است که قدرت هسته ای و موشکی ما را نابود کند و ای کاش بفهمند کسانی که باید بفهمند. چرا بعضی ها دشمن را دایه بهتر از مادر می دانند؟ چرا عده ای دشمنی آمریکا، اسرائیل و انگلیس را نمی خواهند قبول کنند؟ مگر در فتنه سال گذشته چه روی خوشی از اینها دیدید. امام با روحیه دشمن ستیزی جلو آمد و برای مردم شاخصه های دشمن ستیزی را تبیین کرد و امروز هم مقام معظم رهبری در طول این سی سال براین منظومه امام پافشاری کرد ولی ای کاش گوش می کردند و پرده های جهل را کنار می زدند و حقیقت را می دیدند.

حجت الاسلام حسینی باقرآبادی در پایان گفت: امام دغدغه مردم داشت و می دید چه ظلمی به مردم می شود و برای دفاع از مردم قیام کرد. روحیه امام روحیه حضرت علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) بود و مردم را از دست طاغوت نجات داد. به فرموده مقام معظم رهبری امام دو پرچم را بالا برد یکی پرچم احیای اسلام و دیگری پرچم عزت ایران و ایرانی و ای کاش مسئولین ما این دو پرچم را بالا می گرفتند و نکند که این دو پرچم زمین بخورد و تضعیف شوند.

انتهای پیام/ع.ع


یادداشت یادداشت