شناسه : 34865874


به مناسبت هفته صنعت ومعدن وبا مشارکت روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی مسابقه عکاسی در سایت گندله سه چاهون برگزار شد.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت هفته صنعت ومعدن و با مشارکت روابط عمومی شرکت سنگ آهن بافق مسابقه عکاسی با حضور 28 نفر از عکاسان بافقی در مجموعه گندله سازی سه چاهون برگزار شد.

محمدجواد عسکری مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با حضور در جمع عکاسان گفت: امیدواریم بتوانیم با این حرکتی که امروز اتفاق افتاد یک بارغه امیدی به مردم شهرستان و کارگران این مجموعه بدهید.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه شرکت سنگ آهن مرکزی توانسته تا به امروز روی پای خود بایستد و بدون اینکه هیچ گونه وامی دریافت کند مجموعه گندله را به پیشرفت55درصد برساند و طوری برنامه ریزی انجام شده که قطعاتی که وارد مجموعه می شود روی سازه نصب و تا پایان سال 97به پایان و اوایل سال 98به بهره برداری کامل و راه اندازی شود.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق در ادامه به تعداد پرسنل شاغل در مجموعه گندله اشاره و بیان داشت: در حال حاضر600نفر در این مجموعه در حال فعالیت هستند و این کار بزرگی در بافق است و با تکمیل این مجموعه ارزش افزوده برای شهرستان خواهد داشت و سیاست مجموعه شرکت سنگ آهن و صندوق فولاد بحث توسعه معادن به خصوص معادنی که توجیه اقتصادی دارند و بتواند در منطقه  بحث اشتغال و سرمایه گذاری را دنبال کند است.

عسکری بیان داشت: امروز 86هزار بازنشسته مستقل داریم و در پایان سال 1410حدود 110هزار نفر می شوند که یک جمعیت بزرگی است و امیدوارند با این طرح های توسعه ای که در مجموعه صندوق بازنشستگی فولاد راه اندازی می شود تامین حقوق را داشته باشند. امیدواریم با این اتفاقی که در بافق افتاد بتواند قسمتی از مشکلات صندوق را در آینده پوشش دهد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور اظهار داشت: امروز بیشترین درآمد در صنعت جدای از بحث تولید، گندله سازی و آهن اسفنجی هست و سیاست ما این است که ارزش افزوده در خود بافق هزینه شود و خود باعث ایجاد اشتغال در شهرستان می شود.

شفیع مجری پروژه گندله سازی سه چاهون نیز در این بازدید گفت: این پروژه که متعلق به شرکت سنگ آهن مرکزی است با ظرفیت تولید سالانه 5میلیون تن در حال اجرا است و تا این لحظه 55درصد پیشرفت فیزیکی داشت است.

وی در ادامه افزود: سرمایه گذاری کلی این طرح بیش از یک میلیارد یوهان است که در حال انجام است و اکثر تجهیزات این مجموعه ساخت داخل و توسط مهندسان ایرانی ساخته شده است. حدود 500نفر به طور مستقیم و1500نفر نیز به طور غیر مستقیم برای این مجموعه پیش بینی شده و افتتاح آن نیز در اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/