شناسه : 35493431
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور:


نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین حوزه انتخابیه مهریز در برابر عدم تشکیل تشکل های کارگری پاسخگو باشند.

به گزارش صبح بافق؛ محمد رضا صباغیان بافقی در نشست مشترک مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق، روسای شورای کارگری و اعضای کانون شوراهای کارگری یزد با اشاره به ایجاد تشکل کارگری در بافق اظهار داشت: تلاش کنید این تشکل ها در حوزه انتخابیه گسترده شود.
وی افزود: چنانچه در این مسیر مسئولی کوتاهی کند باید پاسخگو باشد و درنگی برای مواخذه او جود نخواهد داشت.
نماینده حوزه انتخابیه مهریز همچنین با اشاره به اینکه مدیر عامل و شورای کارگری دو بال محکم برای امنیت شغلی و رسیدن کارگران به حقوق حقه خود هستند بیان کرد: سعی کنید در کنار یکدیگر مباحث را پیگیری کنید و هرگز در مقابل هم قرار نگیرید.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه نشست های هم اندیشی این چنینی مابین نمایندگان کارگران و کارفرما باعث تقویت ارتباط و بیان مشکلات می شود عنوان کرد: ایجاد تشکل های صنفی در جهت کاهش اعتراضاتی نظیر رانندگان و همچنین سنگ آهن موثر است.
صباغیان همچنین با اشاره به اینکه نماینده کارگر پشتیبانی قوی برای احقاق حق است خاطر نشان کرد: نقش اصلی بر دوش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است تلاش کنید هیچ شرکتی بدون تشکل کارگری نباشد.
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به منظور یاری رسانی به اداره کار در راستای راه اندازی تشکل کارگری شرکت سنگ آهن نیروی موقت را در اختیار آنان قرار دهد خاطر نشان کرد: حفظ جایگاه و شخصیت کارگران با داشتن نماینده ای قوی از خود تضمین می شود.
وی با اشاره به پاسخگویی وزیر در خصوص اصلاح قانون کار و حذف کارفرما از  شورای کارگری یادآور شد: پیرامون عملکرد شرکت اوپال نیز به وزیر تذکر داده شد.
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه بکارگیری افراد جویای کار از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین شرکت های کاریابی گفت: با این روند قشر ضعیف جامعه نیز خواهند توانست به حقوق خود دست یابند لازم است اداره کار هر ماهه خواستار گزارش عملکرد از شرکت های کاریابی شود.
وی بر حضور نماینده ای از استان در تشکل کارگری کشور تاکید کرد و گفت: قطعا بازوان قوی که همان نمایندگان کارگر هستند خواهند توانست از طریق نماینده و مقامات بالاتر خواسته های خود را پیگیری کند.