شناسه : 36023129
فرماندار بافق در نشست خبری فرمانداران استان؛


فرماندار شهرستان بافق از بهره‌برداری ۷۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۳ میلیارد تومان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش صبح بافق؛ محمد زاده رحمانی، فرماندار شهرستان بافق  در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: ۷۱ پروژه با اعتبار ۱۴۳ میلیارد تومان در شهرستان بافق افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین اقدام در این دهه تکمیل شدن بزرگراه یزد- بافق است و همچنین بخشی از محور بافق به سمت خرانق با نصب علائم زیر عبور و مرور می رود گفت: پس از آن باند دوم بافق بهاباد کلنگ زنی خواهد شد.
زاده رحمانی بیان کرد: ساختمان امدادی شرکت گاز استان در مرکز شهرستان بهره برداری خواهد رسید و گاز رسانی به دهستان کوشک کلنگ زنی و آغاز می شود که با انجام شدن این کار شهرستان بافق به شهرستان سبز تبدیل خواهد شد.
وی اظهار کرد: مهاجرت کارگران و خانواده های آنان که فاقد مهارت و تحصیلات دانشگاهی و هم یک سری آسیب ها و مشکلات فرهنگی را به شهرستان بافق می آورند، یک چالش برای شهرستان است.
فرماندار بافق گفت: سند چشم انداز شهرستان مطالعه شده و طبق سند ۱۷ اولویت را برای شهرستان در نظر گرفته ایم و اولویت اصلی در جهت ایجاد و توسعه صنایع معدنی خواهد بود.
زاده رحمانی توسعه و ایجاد واحدهای جوار ریلی، توسعه گردشگری، صنایع جانبی و تبدیلی در بحث کشاورزی را از اولویت های دیگر برشمرد و با بیان اینکه خاستگاه یوزپلنگ آسیایی، این شهرستان را جزء شهرهای گردشگر پذیر کرده گفت: اکنون شهرستان محل زاد و ولد یوزپلنگ است.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه شهرستان رویکرد صنعتی و معدنی فعال است از بخش کشاورزی غافل نخواهد شد و در این جهت اقدام به جنگل های دست کاشت نموده ایم و همچنین ایجاد باغ های پسته ونخل در حسن آباد، باقرآباد و صادق آباد باعث شده هوای بافق که قبلا یکی از گرمترین شهرهای کشور بود، لطیف شود و تا حدود زیادی جلوی هجوم ریزگرد ها و طوفان های شدید را گرفته است.
زاده رحمانی افزود: در زمینه بوم گردی و اقامتی ساخت هتل های مجهز و ۳ ستاره و ۴ ستاره ایجاد شده است و به استکام بخشی، مرمت و احیای دوباره بافت های تاریخی پرداخته ایم و علی الخصوص محور حوض باز و میدان خان پرداخته ایم.
وی گفت: تاسیس موزه آهن و سنگ یکی دیگر از کارهای انجام شده برای پیشرفت در زمینه گردشگری است و ان‌شاءالله موزه و گنجینه مردم شناسی خیلی قوی را در شهرستان خواهیم داشت.
فرماندار بافق گفت: پارک آبشار یکی دیگر از جاذبه هایی است که بسیار زیبا و بدون محدودیت آب و اراضی است و علاوه بر موارد بیان شده شهرستان قطب گردشگری مذهبی به جهت وجود بارگاه امامزاده عبدالله با گنبد گرد فیروزه ای است و علاقمندان و زایران خاص خود را دارد و مردم بافق احترام خاصی به ایشان دارند.
وی بیان کرد: پیشرفت گردشگری در شهرستان سبب شده که زوج هلندی شهرستان را به عنوان سفر ماه عسل خود انتخاب کنند و مدتی در شهرستان اقامت داشته باشند.
زاده رحمانی گفت: تا قبل از دهه ۸۰ فروش خام و مواد اولیه کارخانه ها در شهرستان صورت می گرفته ولی در حال حاضر به سمت صنایع جوار معدنی حرکت کرده است.

انتهای پیام/