شناسه : 35988589
یادداشت؛


آمار طلاق در شهرستان بافق به طور سرسام آوری بالا رفته است و دلیل های زیادی وجود دارد که متاسفانه به این وضعیت دچار شده ایم که در آینده به آنها می‌پردازم تا خانواده های محترم دقت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

به گزارش صبح بافق؛  آمار طلاق در شهرستان بافق به طور سرسام آوری بالا رفته است و دلیل های زیادی وجود دارد که متاسفانه به این وضعیت دچار شده ایم که در آینده به آنها می‌پردازم تا خانواده های محترم دقت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

آن‌چیزی که این معزل را درد آورتر می‌کند نظرات منحرف برخی از مشاوران ازدواج در این شهرستان می‌باشد.

ازدواجی که مهمترین ملاک انتخابش جذابیت باشد نباید هم بیشتر از شش ماه، یک سال دوام بیاورد. شمایی که به عنوان مشاور سخن می‌گویی و ملاک انتخاب همسر را نه ایمان و صداقت و... بلکه جذابیت معرفی میکنی عاجزانه درخواست میکنم دیگر سخن نگو و اگر مشکلی را حل نمیکنی ایجاد مشکل نکن. می‌گوید ایمان و صداقت مهمترین ملاک انتخاب همسر نیست چون برداشت های متفاوتی از آن می‌شود! سوال من اینست آیا از جذابیت برداشت‌های متفاوتی نمی‌شود؟! این نظر چه جایگاهی در آیات و روایات ما دارد؟
بله جذابیت همسر در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد اما نه جذابیت کاذب بلکه جذابیتی که اتفاقا با ایمان و صداقت به دست می‌آید. جذابیت بدون ایمان و صداقت می‌شود همان ظاهر دروغین افراد که به چند ماه نرسیده باطن پلیدش را نشان داده و زندگی افراد را متلاشی می‌کند.

حامد حسنی نژاد