شناسه : 35512104
در گفتگو با خانواده شهید قنبری زاده:


همسر شهید علی اکبر قنبری زاده گفت: هرگز نمی گذاریم که خون شهیدانمان پایمال شود وباید ادامه دهنده راه شهیدان باشیم ونباید بگذاریم که کشورهای غربی برما تسلط پیدا کنند.

شهید محیط بان علی اکبر قنبری زاده بافقی برادر شهید محمود قنبری زاده در سال  1350 در خانواده مذهبی در بافق به دنیا آمد. وی دوران دوران ابتدایی و راهنمایی را در بافق  سپری کرد.
شهید قنبری زاده  بعد از گذراندن دوره خدمت مقدس سربازی به خدمت در جهادسازندگی مشغول و در منطقه سبزدشت جهت ساخت وساز منازل و اماکن بهداشتی و مذهبی پرداخت.
وی بعد از مدتی در معدن کوشک مشغول به کار شد و بعد از وقوع زلزله در استان زنجان به صورت داوطلبانه به این منطقه اعزام شد و به یاری مردم زلزله زده این استان شتافت.
شهید محیط بان علی اکبر قنبری زاده جهت ادامه کار به خاطر علاقه ای که به محیط زیست و گونه های گیاهی و جانوری داشت وارد محیط زیست شد و پس از 22سال خدمت در این نهاد سرانجام در تاریخ 10 آبان ماه سال 1396 در منطقه کویر لوت ساغند در حین گشت و کنترل طی درگیری با اشرار قاچاقچی به شهادت رسید.  شهید قنبری زاده  فعالیت در بسیج و دفاع از حریم ولایت را نیزدر کارنامه خود دارد.
به مناسبت اولین سالگرد شهادت این شهید والامقام خبرنگار صبح بافق گفتگویی باخانواده این محیط بان انجام داده است.
محمدحسین قنبری زاده برادر شهید علی اکبر قنبری زاده گفت: شهیدقنبری زاده در خانواده ای مذهبی در بافق به دنیا آمد و قبل از شهادت نیز از مدافعان حریم اهل بیت(ع) در سوریه بود.


وی در ادامه افزود: در سال ۱۳۹۴ که باهم در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کردیم در یکی از موکب ها به من گفت که از امام حسین(ع) خواستم که  می خواهم به عنوان مدافع حرم به سوریه بروم و هنگام بازگشت از کربلا در سال ۱۳۹۵ به عنوان مدافع حرم به سوریه اعزام شد.
حاجی قنبر اظهار داشت: قبل از شهادت چندین مرتبه گفته بود که آرزوی شهادت دارم و از امام حسین(ع) خواستم که به مرا جزء شهدا قرار دهد و به آرزویش هم رسید.
برادر شهید قنبری زاده درباره خصوصیات وی تصریح کرد: شهیدقنبری فردی با اخلاص، صادق و پاک بود و همیشه کار برای خدا می کرد و از هیچ مسئولی درخواست کمک نمی کرد.
وی در خصوص لحظه شنیدن خبرشهادت برادر افرود: با توجه به اینکه قبلا درباره اینکه میخواهم به سوریه بروم و در راه دفاع از حریم امامت به شهادت برسم صحبت کرده بود در روز شهادت مشغول کار بودم که  یکی از فرزندانم تماس گرفت و خبرداد وکه عمو تصادف کرده و در بیمارستان بستری است که متوجه شدم که شهید شده و برای اطلاع به همسر و فرزندانش همراه با پدر همسر شهید به منزل شهید رفتیم و خبر شهادت علی اکبر را به همسر وی اطلاع دادیم.


همسر شهید قنبری زاده در خصوص نحوه آشنایی با شهید گفت: با شهید قنبری زاده در یک محله زندگی می کردیم و با برادرهایم دوست بودند و بعد از آشنایی ازدواج ساده ای را انجام و زندگی خود را شروع کردیم  و حاصل ازدواج ما یک فرزند پسر و یک فرزند دختر بود.
وی در ادامه افزود: شهید قنبری زاده قبل از ازدواج در معدن کوشک مشغول به کار بود و با توجه به علاقه ای که به محیط زیست داشت وارد این ارگان شد و من هم مخالفتی با فعالیت وی در محیط زیست نداشتم.
همسر شهید عرصه محیط زیست اظهار داشت: در اوایل شروع به کار در محیط زیست بافق مشغول به فعالیت شد و دو سال نیز در بهاباد خدمت و دوباره نیز به بافق منتقل شد. زمانی که به عنوان رئیس محیط زیست بهاباد منصوب شد بعد از مدتی به همراه فرزندان به مدت 9 سال در بهاباد زندگی و روزهای خوبی را سپری کردیم چون در کنار وی بودیم احساس آرامش می کردیم.
وی به خصوصیات این شهید بزرگوار اشاره وبیان داشت: از خودگذشتگی و نترس بودن از ویژگی های بارز این شهید بود و ترس و واهمه ای از اشرار و قاچاقچیان نداشت و با جان ودل کار خود را انجام می داد و نگهبان محیط زیست و حیوانات بود.
همسر شهید قنبری زاده درباره حضور شهید در سوریه می گوید:شهید قنبری زاده هنگامی ک قصد اعزام به سوریه را داشت حس کردم که قرار است به کربلا برویم اما پس از آماده شدن پاسپورت متوجه شدم که قصد رفتن به سوریه را دارد و تمام شرایط آن را پذیرفته است.
وی افزود:برای عدم حضور ایشان در سوریه به خاطر فرزندمان پافشاری های بسیاری کردم اما هنگام اعزام خود به سوریه با ما تماس گرفتند و طلب حلالیت کردند.
وی ادامه داد: در سختی ها و مشکلات همیشه با شهید درد و دل کردم و احساس می کنم که در کنارم هست.
همسر شهید قنبری زاده در پایان اظهار داشت: هرگز نمی گذاریم که خون شهیدانمان پایمال شود وباید ادامه دهنده راه شهیدان باشیم ونباید بگذاریم که کشورهای غربی برما تسلط پیدا کنند.


محمدصادق قنبری زاده فرزند شهید قنبری زاده نیز در مورد خصوصیات پدر گفت: پدرم فردی صبور بود و هرکاری که می خواست انجام دهد باصبر دنبال می کرد. خصوصیت دیگر پدرم این بود که دل بزرگی داشت وهیچ وقت دنبال مادیات و پول و ثروت نبود وهمیشه از خودگذشتگی داشت.
ساجده قنبری زاده دختر محیط بان شهید علی اکبر قنبری زاده نیز  در مورد پدر بیان داشت: خصوصیت یک انسان
خیلی می تواند مختلف باشد اما شاخص ترین خصوصیت پدر من قلب مهربان و حس انسان دوستی بود که داشت، همچنین  شجاعت خیلی خاصی داشت و وقتی می خواست کاری را انجام دهد به خطر آن فکر نمی کرد بلکه به اتفاقات زیبای بعد از آن فکر می کرد.
وی در ادامه افزود: پدر مشکلات و درگیری های محیط  کار را هرگز به داخل منزل نمی آورد و محیط خانه همیشه سرشار از عشق و محبت  بود. چندین بار خواب بابا را دیدم و هر خواب برای موضوع خاصی بوده است و هرروز حضورش را در کنار خودم حس می کنم.


فرزند شهید قنبری زاده در پاسخ به این سوال که از اینکه فرزند شهید هستید چه حس و حالی دارید افزود: افتخار می کنم که فرزند شهید هستم و هرگز از اسم پدرم سوء استفاده نمی کنم و نخواهم کرد و با تلاش خودم مسیر موفقیت خود را نه تنها در تحصیل بلکه در تمامی مراحل زندگی ادامه خواهم داد.
وی در پایان لقبی هم به پدر شهیدش داد و گفت: من به پدرم لقب هژبرکویر یا شیرکویر می دهم از آن جایی که بیابان لوت گرمترین وخشک ترین بیابان جهان شناخته شده است توانست در این بیابان درخت نخل را بکارد.

انتهای پیام/