شناسه : 37882322


فرمانده انتظامی شهرستان بافق پیرامون مراقبت از اموال جهت پیشگیری از سرقت و سوء استفاده سارقان به شهروندان هشدار داد.

به گزارش صبح بافق؛ سرگرد "شهرام طولابی نژاد"با اشاره به اینکه با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی شاهد افزایش خریدهای روزانه شهروندان می باشیم، گفت: معمولا شهروندان برای خرید مواد غذایی ، تهیه افطاری، خرید نان و ... به طور روزانه به واحدهایی صنفی مراجعه می کنند و قصد دارند به سرعت به منزل باز گردند و این خریدهای شتاب زده برای خود آسیب های به دنبال دارد.

وی بیان داشت: شهروندان به امید اینکه خودروشان در مقابل چشمهایشان است و یا ادعا دارند که حواسشان به خودروشان است، برای مدت زمان کوتاهی خودروی خود را رها شده در کنار خیابان متوقف و این توقف کوتاه فرصتی برای سارقان مهیا می سازد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: حتی برای مدت زمان کوتاهی خودروها را رها شده در معابر عمومی قرار ندهید و حتما پس از توقف، سوئیچ آن را از روی آن برداشته و خودروها را به تجهیزات ایمنی مجهز کنید.
سرگرد طولابی نژاد با اشاره به اینکه در واحدهایی صنفی مراقبت بیشتری از اموال با ارزش از قبیل کیف و موبایل تان داشته باشید، گفت: ازدحام جمعیت و شتابزدگی در خرید، ضریب دقت شما را خواهد کاست و فرصتی برای جیب بری مهیا می کند.
وی تاکید کرد: در زمان حضور در صف های طولانی و شلوغ فروشگاه ها، مراقب اطراف خود و جیب بر هایی که در کمین تان هستند باشید و تا حد امکان از همراه داشتن اموال قیمتی در جیب خود خودداری کرده و از تلفن همراهتان مراقبت بیشتری کنید.
فرمانده انتظامی بافق تاکید کرد: شهروندان در صورت وقوع هرگونه مشکل و موضوع مشکوک می توانند موضوع را به گشت های فعال کلانتری و یا سامانه ۱۱۰ گزارش دهند تا در اسرع وقت از وقوع جرایم در سطح شهر جلوگیری شود.
انتهای پیام/