شناسه : 36829647
رئیس شورای شهرستان بافق:


محمد رنجبر گفت: تنها شهری که در کشور مجوز دریافت عوارض دو درصد حاصل از محل فروش سنگ‌آهن را دارد بافق است.

به گزارش صبح بافق؛ نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر بافق با اصحاب رسانه در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

محمد رنجبر رئیس شورای شهرستان بافق گفت: تنها شهری که در کشور مجوز دریافت عوارض دو درصد حاصل از محل فروش سنگ‌آهن را دارد بافق است.

رنجبر در پاسخ به این سؤال که چرا کارگروه مطالبات مردمی سهل گرفته می‌شود نیز افزود: کارگروه مطالبات مردمی جلسات داخلی دارد که با حضور اعضا ازجمله نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه، فرماندار، اعضای شورای شهر و مدیران عامل شرکت‌ها به‌صورت دوره‌ای و منظم در دفتر مسئولین برگزار می‌شود ولی گزارش دهی هر دو ماه یک‌بار برگزار شود که سه بند صورت‌جلسه ۶/۹ هردو ماه و یکی بند هم هر ۴ ماه باید به مردم گزارش داده شود.

رئیس شورای شهرستان بافق تصریح کرد: چند ماهی جلسات گزارش دهی کارگروه به تأخیر افتاده ولی مردم هم استقبالی نکردند اگر واقعاً دنبال مطالبه گری هستیم باید نقد کنیم. یکی از ابزارهای پیگیری مثبت و مؤثر حضور در جمع مردم و گزارش دادن به آن‌ها است ولی احساس شده که مردم خسته شده‌اند. در سال‌های اول بازده ای بالایی داشته و به جرأت این را ثابت می‌کنیم.

رنجبر اظهار داشت: گندله زمانی می‌خواست استارت شود که صندوق می‌خواست سهام شرکت سنگ‌آهن که ۶۷ ونیم درصد بود را خریداری کند که بتواند حقوق بازنشستگان را بدهد که علناً خود وزیر اعلام کرد که ما بنگاه اقتصادی نیستیم طلبی از دولت داشتیم و برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری نبوده ولی این صورت‌جلسه کمک بزرگی به شهر کرد ودرصورتی این اتفاق افتاد که اجازه داده نمی‌شد سرمایه‌گذاری در شهر انجام شود و این اتفاق بزرگی بود.

رئیس شورای شهرستان افزود: خوراک معدن چاه گز به خاطر عیار بالای حق معدن بافق است و اگر خوراک معدن چاه گز را به سنگ‌آهن بدهند عمر معادن هم دو برابر می‌شود و لذا باید دید مسئولین چه تصمیمی می‌خواهند بگیرند.

رنجبر در ادامه به تأمین خوراک شرکت سنگ‌آهن اشاره و بیان داشت: امیدواریم معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص تأمین خوراک جواب شفاف بدهد و خیال مردم منطقه را راحت و دیگر دغدغه‌ای نداشته باشند و شهری که پنجاه سال تأمین‌کننده خوراک معادن فولادی آن‌ها بوده الآن باید کمک کنند و خواست همه مردم و مسئولین شهرستان هم همین است.

این مقام مسئول گفت: برداشت من این است که هنوز مسئولین برداشت نکردند که ذخیره پیت چغارت تمام است درصورتی‌که باید جدی تلقی و بیشتر در این زمینه تلاش کنند.

رئیس شورای شهرستان بافق در پایان در رابطه با بدهی معادن به شهر نیز تصریح کرد: چند معدن بدهی خود را نپرداختند و ما نخواستیم به مردم بکشانیم و باید خودشان به قانون احترام بگذارند و تمکین کنند و حق‌وحقوق این شهر را بپردازند، ازنظر آلایندگی آن چیزی که مجوز واحد سبز می‌گیرند تا واقعیت فرسنگ‌ها فاصله است و این را هم به مدیرکل محیط‌زیست استان گفتم.

انتهای پیام/ع