شناسه : 36858127
رئیس هیئت‌امنای امامزاده عبدالله (ع) بافق:


حسینی در خصوص پرونده تخلف تعدادی از متولیان آستان نیز بیان داشت: خیلی از ما سؤال می‌کنند پرونده امامزاده به کجا رسید پرونده امامزاده از حیطه هیئت‌امنا خارج و دست امور حقوقی اداره کل اوقاف و در دست بررسی و پیگیری و زمان‌بر است.

به گزارش صبح بافق؛ آیین غبارروبی و عطرافشانی ضریح مطهر امامزاده عبدالله (ع) بافق با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان و مردم ولایتمدار بافق برگزار شد.

در ابتدای این مراسم میر سعید حسینی رئیس هیئت‌امنای آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق گفت: طبق سنوات گذشته و مطالبه مردمی که هیئت‌امنای آستان برای مردم ایجاد کرده خود را موظف می‌دانیم گزارشی از فعالیت آستان ارائه کنیم.

وی در ادامه افزود: در بحث عمرانی صحن جوادالائمه (ع) با قرارداد 13میلیارد و800 میلیون ریال در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی این طرح ۴۵ درصد است.

حسینی تصریح کرد: احداث سقف حسینیه آستان نیز در دستور کار است که قرارداد این طرح حدود 3 میلیارد ریال است که این طرح نیز ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا آخر آبان به پایان می‌رسد.

رئیس هیئت‌امنای آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق اظهار داشت: سوله آستان در جنب اداره راهداری در حال ساخت است که مساحت آن ۲۰ هزار مترمربع است که بیش از 2 میلیارد ریال هزینه خواهد داشت. جمع پروژه‌هایی که در حال ساخت است حدود 20 میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.

حسینی ادامه داد: فاز دوم سیستم برق‌کشی آستان، طراحی ایوان ورودی سمت صحن جوادالائمه (ع)، طراحی سقف فعلی آستان که مجوز آن از اداره کل اوقاف و میراث فرهنگی گرفته‌شده است که سقف آن نیز به‌صورت متحرک خواهد بود طراحی فاز سوم صحن جوادالائمه (ع) ازجمله طرح‌های در دست مطالعه، طراحی و برسی است.

رئیس هیئت‌امنای آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق تصریح کرد: تلاش داریم کارهای عمرانی را خوب پیش ببریم و پیش‌بینی می‌کنیم با وضعیتی که در آن قرار داریم با کسری بودجه مواجهه شویم البته سعی می‌کنیم این طرح‌ها را به پایان برسانیم و از مردم و خیرین می‌خواهیم در این راه به ما کمک کنند. در این دو سال برنامه‌هایی که برای امامزاده عبدالله پیش‌بینی کرده بودیم انجام شد.

حسینی در خصوص پرونده تخلف تعدادی از متولیان آستان نیز بیان داشت: خیلی از ما سؤال می‌کنند پرونده امامزاده به کجا رسید پرونده امامزاده از حیطه هیئت‌امنا خارج و دست امور حقوقی اداره کل اوقاف و در دست بررسی و پیگیری و زمان‌بر است.

رئیس هیئت‌امنای امامزاده عبدالله (ع) بافق در پایان گفت: هیئت عزاداری آستان امامزاده برای آستان بوده و مردم نذورات خود را به آستان می‌دانند و درخواست می‌کنم اموال و دارایی امامزاده عبدالله را تحویل و بیشتر از این مسائل شرعی را زیر پا نگذارند و کار را به‌جاهای حقوقی نکشانند. هیچ‌کس نمی‌تواند به اسم امامزاده عبدالله نذورات جمع کند و از بدو شروع به کار هیئت‌امنای جدید نذورات مدیریت و تمام پول‌هایی که واریزشده در سامانه اوقاف موجود و قابل‌مشاهده است.

انتهای پیام/ع


یادداشت یادداشت