شناسه : 35464446
در گفتگو با خانواده شهید درندی:


همسر شهید درندی گفت: وجود همسر شهیدم را هنگام سختیها درک میکنم.

به گزارش خبرنگار صبح بافق؛ شهید عباسعلی درندی در نهمین روز از فروردین ماه سال 1348 در روستای جوزی(بافق) در خانواده سراسر عشق ومحبت به اهل بیت(ع) به دنیا آمد. او در دوران تحصیل همواره شاگردی ممتاز و علاقه به یادگیری و آموختن بود دوران ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و در رشته مکانیک موفق به اخذ دیپلم شد.

شهید درندی در طول تحصیل طی سه مرحله عاشقانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشت و در ادامه راه پر فراز ونشیب زندگی توانست در جهت خدمت به مردم و میهن اسلامی خویش در نیروی انتظامی مشغول به فعالیت شد. و پس از حضور 5ساله در استان اصفهان به شهرستان بافق منتقل و شجاعانه و خستگی ناپذیر انجام وظیفه نمود.

شهید عباسعلی درندی در بیست ویکمین سال از خدمت صادقانه خود بعد از کشف و ضبط 650کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری 4 نفر از عوامل قاچاق در تاریخ 30 آذرماه سال 1388 حین درگیری با سوداگران مرگ در محور بافق – نوق به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

همسر شهید درندی در مورد خصوصیات بارز این شهید گفت: از ویژگی های بارز شهید این بود که کار برای خدا انجام می داد و پیگیر مشکلات مردم بود  و احترام خاصی برای پدرو مادر خود قائل و همیشه برای آنها دلسوزی می کرد.

وی در ادامه افزود: باعث افتخار برای من بود که همسر یک فرد نظامی هستم  و با توجه به اینکه از سختی های زندگی با یک فرد نظامی اطلاع داشتم باز هم افتخار می کردم و واقعا به ما و اعضای خانواده رسیدگی می کرد که کوچکترین مشکلی برای ما پیش نیاید.

همسر این شهید بزرگوار درخصوص حس وحال این شهید قبل از شهادت نیز اظهار داشت: روز قبل از اینکه به شهادت برسد تمام کارهای منزل را انجام و هر مشکلی که داشت رفع کرد، مثل اینکه به او الهام شده بود که شهید می شوی کارها را انجام داد و صبح ماموریت نیز چندین مرتبه خانه را دور زد و به ماموریت اعزام شد.

وی به لحظه خبر شهادت این شهید اشاره و بیان داشت: شهید همیشه ساعت 2 بعدظهر منزل بود ولی آن روز دیر کرد و چندین مرتبه هم با وی تماس گرفتم ولی متاسفانه موبایلش خاموش بود و دلهره داشتم تا اینکه ساعت 4 بعدظهر به درب منزل مراجعه ومن را به بیمارستان بردند و آنجا خبر شهادت همسرم را به من دادند.

همسرشهید درندی تصریح کرد: هرجا به مشکلی برخورد می کنم وجود شهید را در کنار خود حس و احساس تنهایی نمی کنم و شفای مریضی خود را از ایشان گرفتم. از اینکه همسر شهید هستم باعث افتخاری برای من و خانواده ام است. به عنوان همسر شهید از مسئولین می خواهم راه شهیدان را ادامه دهند و برای خانواده شهدا ارزش بیشتری  قائل شوند.

دختر شهید درندی هم در گفتگویی کوتاه افزود: پدر من همیشه فداکار و دلسوز و از جان ودل کار می کرد و بی ریا بود وزمانی که شهید شد فهمیدم که فرمانده یگان بوده و هرگز از مشکلات کارش در خانه  به ما چیزی نمی گفت.

وی اظهار داشت: روز شهادت پدر که مصادف با 4 ماه محرم الحرام بود مشغول دوختن پارچه برای خیمه امام حسین(ع) بودم و زمانی که در خیمه مشغول خواندن نماز بودم احساس کردم که پدرم شهید شده و توسط پدر همسرم خبر شهادت پدر به من اعلام شد. هنوز باورم نمی شود که پدرم به شهادت رسیده و همیشه وی را کنار خود حس می کنم.

فرزند بزرگ این شهید بزرگوار نیز در مورد نحوه اطلاع از خبر شهادت پدر افزود: در لحظه شهادت من 17سال بیشتر نداشتم و یکی از اقوام به منزل ما آمد و خبر از مصدوم شدن پدر به ماداد و پس از مراجعه به بیمارستان گفتند به علت شدت جراحات به مرکز استان منتقل شدند و بعد از بازگشت به منزل دو نفر از همکاران پدر خبر شهادت را به ما اعلام کردند.

وی ادامه داد: برخورد مردم در قبال ما خوب است و احترام به خانواده شهید می گذارند که جای قدردانی دارد و از اینکه فرزند شهید هستم افتخار می کنم.

نوه شهید درندی نیز در پایان گفت: ان شاالله امام زمان(عج) به زودی ظهور کنند تا بتوانم پدربزرگ خود را هم بینم.

انتهای پیام/ع

 


شاکر
با تشکر از سایت صبح بافق
وموفقیت برای خانواده شهید درندی
ان شاالله به برکت دعای شهید عاقبت بخیر شویم،همگی
پست شده در ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ۲۳:۵۰