شناسه : 36037372


همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با مشارکت فرمانداری و اداره میراث فرهنگی , عملیات بهسازی و مرمت و استحکام بخشی مسجد جامع قدیم بافق به پایان رسید .

به گزارش صبح بافق؛ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با مشارکت فرمانداری و اداره میراث فرهنگی، عملیات بهسازی و مرمت و استحکام بخشی مسجد جامع قدیم بافق به پایان رسید .

عملیات مرمت که از اواخر آبان‎ماه سال جاری با همت فرماندار محترم شهرستان بافق و نظر مساعد مدیر کل میراث آغاز شده بود صبح روز پنچ شنبه به پایان رسید . رنجبر افزود این عملیات شامل مرمت کامل پشت بام مسجد و اجرای مجدد اندود کاهگل در قسمت های فرسوده پشت بام، آجر فرش قسمت هایی از بنا که نیاز به استحکام بخشی داشتند و همچنین ساماندهی و کاه گل ورودی پله های پشت بام و نماسازی رواق ها همراه با زیربندی واستحکام بخشی و دفع آسیب های ناشی از رطوبت به بنای تاریخی می باشد .
مسجد جامع بافق که قدمت ان به قرن پنچم هجری برمیگردد , در دو قسمت تابستانه و زمستانه طراحی شده است با بادگیر های بزرگ به سبک مسجد جامع کبیر یزد با پایه های محکم , قبل از ورود به صحن اصلی مسجد , حیاطی مشجر قرار دارد که معروف به مدرسه علمیه می باشد و دارای درختانی از خرما در وسط و حجره ها و کلاس ها و کتابخانه در پیرامون ان می باشد . این بنا به شماره 1828 در فهرست اثار ملی به ثبت رسیده است

منبع: روابط عمومی اداره میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری بافق