شناسه : 35071044
رئیس اداره ورزش وجوانان بافق در نشست خبری با اصحاب رسانه:


رضانارگانی در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان گفت: از زمان تصدی شریعتی در مدیرکلی ورزش وجوانان استان هیچ پولی از بافق به یزد در زمینه ورزش هزینه نشده است.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت 17مرداد روز خبرنگار رضا نارگانی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان بافق در نشستی با اصحاب رسانه به سوالات آنها  پاسخ داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بافق در این نشست خبری گفت: خبرنگاران را باید بازوان قوی بدانیم که بادید باز مسائل ومشکلات را رصد و به مسئولین می رسانند.

وی در ادامه افزود: در سال 95 افتخار داشتم  مسئولیت اداره ورزش وجوانان شهرستان را برعهده گرفتم و زمانی که وارد شدم با معضل بسیار شدیدی به نام وابسته بودن اداره ورزش و جوانان و هیئت های ورزشی به باشگاه فرهنگی، ورزشی آهن مواجه شدم.

نارگانی اظهار داشت: شرکت سنگ آهن یک موهبتی برای شهرستان بافق است که جا دارد از مدیر عامل و باشگاه تقدیروتشکر کرد. با وجود اینکه باشگاه آهن بافق کمک های خوبی به ورزش شهرستان کرده است و اینکه رئیس هیئت ورزشی وابسته به یک باشگاه خصوصی باشد برای من قابل قبول نیست.

رئیس اداره ورزش وجوانان بافق به انتخاب روسای هیئت های ورزشی شهرستان هم اشاره وبیان داشت: در این راستا هیئت های ورزشی را دعوت و با مسئول هیئت جداگانه جلسه برگزار و برنامه های آنها را دریافت و بعد به این نتیجه رسیدم که اکثراً منتظر تزریق بودجه از جانب باشگاه آهن هستند تا بتوانند فعالیت کنند. وظیفه رئیس هیئت ورزشی این است که مدیریت کلان داشته و به دنبال جذب منابع برود. بیشتر برای من منابع مالی مهم بود.

متولی ورزش شهرستان بافق ادامه داد: عقیده من این است که حتما نباید رئیس یک هیئت ورزشی تخصص همان رشته را داشته باشد چون امور اجرائی هیئت برعهده دبیر آن است. متاسفانه در هیئت های ورزشی نیروپروری نشده بود و این مشکلی بود که من داشتم. باشگاه فرهنگی ورزشی آهن بافق یک باشگاه خصوصی است و دلیلی نداره که توقع کنیم که چرا به ما کمک نمی کند و متکی به این باشگاه باشیم و زمانی که در اداره مستقر شدم به هیئت های ورزش گفتم که متکی به باشگاه آهن نباشید ولی کمک بگیرید.

نارگانی در ادامه به گزارشی که در نشریه ندا منتشر شده بود نیز اشاره و تصریح کرد: من خیلی خوشحال شدم که این گزارش هزینه پخش و شفاف سازی شد که جای تشکرو قدردانی دارد و اصلا بنده ناراحت نیستم که این کمک ها شده و تشکر هم می کنم ولی این نشد که به نام ورزش و به کام دیگران باشد واین چیزی را که می بینم این نیست ما در ورزش چند ساختار از جمله: زیرساخت، استعدادیابی، قهرمانی و همگانی است و آیا این هزینه هایی که در این گزارش آمده است که خیلی از آنها با اداره ورزش که متولی ورزش شناخته می شود هماهنگ نشده بود آیا کمکی به زیرساخت های ورزش، قهرمانی و همگانی شده است؟

رئیس اداره ورزش وجوانان ادامه داد: کمک های زیادی به ارگان ها و ادارات شده است ولی ای کاش یک کار کارشناسی انجام و روی اصول بود وبه نام ورزش نوشتن را اصلا قبول ندارم و هنوز خیلی چیزها هست که باید شفاف سازی کنند مثل قراردادهای هندبالیست ها که باید شفاف سازی شود و هیچ اشکالی ندارد و بازهم از کمک های باشگاه به ارگان ها تشکر می کنم ولی به حوزه ورزش ما کمکی نشد.

این مقام مسئول اظهار داشت: از مسئولین می خواهم در کنار مسائل شهرستان برای ورزشی که می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار باشد ارزش قائل شوند و بودجه به آن اختصاص دهند.من اصلا کلمه پاتوق را در شهرستان قبول ندارم، چون چندنوع پاتوق داریم اداره ورزش وجوانان 34پاتوق ورزشی دارد و اگر این پاتوق را ساپورت کنند قول می دهم 50درصد پاتوق های شهرستان را کم کنم.

نارگانی افزود: ورزشگاه تختی زیرسازی آن خیلی خوب نبود و چرا شهرستان بافق با این همه ثروت و پتانسیل باید زمین ورزش آن بد باشد؟ اینجا جایی است که خانواده بافق و مسئولین در حال ورزش هستند و نباید سالن های آن مشکل داشته باشد. در این راستا یک تفاهم نامه ای با شورای شهر امضا شده که بحث زیر ساخت و آماده سازی انجام و اداره ورزش وجوانان نیز چمن مصنوعی را آماده ومنتظر اتمام زیر ساخت آن هستیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان بافق به جایگاه جوانان در اداره ورزش اشاره و بیان داشت: در سال 96 در بحث جوانان زیادکارخاصی نشد ولی از ابتدای سال 97 جوانان را فعال تر کردیم وسمن ها را ثبت کردیم ومنتظر صدور مجوز هستیم همچنین ستاد ساماندهی امور جوانان که ریاست آن برعهده فرماندار است را فعال تر و4 جلسه برگزارو وظیفه آن در حوزه جوانان و دبیرخانه آن در اداره ورزش است. متاسفانه ادارات شهرستان موازی کاری با اداره ورزش و جوانان انجام می دهند.

نارگانی گفت: به نظرمن فرهنگ و ورزش مظلوم واقع شده وجای کار دارد و خیلی می تواند در کنترل  آسیب های اجتماعی کمک کند. موضوع پخش آهنگ نامناسب در ورزش شنای بانوان را تکذیب می کنم چون نظارت بر عملکرد همه هیئت ها می شود. تا زمانی که هستم اجازه نمی دهم هیچ باشگاه و هیئتی بدون مجوز و بدون مربی مدرک فعالیت کند و اگر باشگاهی خلاف کند به اطلاع ما برسانند تا برخورد قانونی انجام شود.

مسئول ورزش بافق در خصوص  جایگاه بانوان شهرستان در ورزش تصریح کرد: بانوان بافقی بسیار پتانسیل بالایی دارند و می توانند در بحث ورزش قهرمانی و همگانی بدرخشند واگر بودجه ای در اختیار داشتیم در حوزه بانوان سرمایه گذاری می کردم.

نارگانی گفت: باشگاه سنگ آهن در رده های سنی مختلف در رشته فوتبال تیم داری کرده است که دو سال پیش این رده ها را به شهدای بافق واگذار کرده و امسال هم این واگذاری انجام که بلافاصله با رئیس هیئت فوتبال تماس و نامه کتبی دادم که تیم شهدای بافق از نظر این اداره غیرقاونی است چون مجوز ندارد که کار مجوز انجام وباشگاه تاسیس شد و می تواند در قالب باشگاه شهدای بافق فعالیت کند. اداره ورزش و هیئت فوتبال وظیفه تیم داری ندارد و باید در زمینه های دیگر کار کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان بافق در پایان این نشست خبری در خصوص رفتن یا ماندن در شهرستان تصریح کرد: بالاخره باید بروم چه امروز یا هر موقع که صلاح بدانند و فکر می کنم که اگر شخص بومی مستقر در شهرستان باشد عملکرد بهتری خواهد داشت ولی تا حد توان وتازمانی که بافق هستم با تمام توان وقت خواهم گذاشت و کمک می کنم. از زمان تصدی شریعتی در مدیرکلی ورزش وجوانان استان هیچ پولی از بافق به یزد در زمینه ورزش هزینه نمی شود.

لازم به ذکر است قبل از نشست خبری اصحاب رسانه با حضور در سالن دارت و شمشیرسازی به رقابت پرداختند.

انتهای پیام/