شناسه : 36159019
با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در بافق؛


پروژه 5 میلیون تنی گندله سازی شرکت مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ زنی شد.

به گزارش صبح بافق؛ پروژه گندله سازی و انباشت و برداشت مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه کلنگ زنی شد.

این پروژه یکی دیگر از طرح های زنجیره فولاد این مجتمع است که با ظرفیت تولید 5 میلیون تن در زمینی به مساحت 200 هکتار اجرا می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه همچنین ضمن بازدید از کارخانه نورد میلگرد مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق، در جریان روند عملیات پروژه کارخانه احیاء مستقیم این مجتمع نیز قرار گرفتند.

محسن ابویی مدیرعامل مجتمع فولاد بافق در حاشیه آیین کلنگ زنی این مجموعه گفت: قرار داد این مجموعه پنج میلیون تنی منعقد شده است و کارگاه آن تا اوایل سال آینده تجهیز و عملیات احداث ان آغاز می‌شود.

ابویی افزود: با راه اندازی این کارخانه برای یک هزار و ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و  برای شش هزارنفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی می‌شود.

مدیر عامل مجتمع فولاد بافق با بیان اینکه این مجموعه۴۸۰ هکتاری توسط بخش خصوصی احداث می‌شود ادامه داد: سرمایه گذاری داخلی و خارجی این مجموعه ۱۷۵میلیون یورو می‌باشد.

شایان ذکر است کارخانه نورد میلگرد مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق به عنوان نخستین طرح زنجبره فولاد این مجتمع در سال 1394 به بهره برداری رسیده است و هم اکنون انواع میلگرد آجدار و ساده در این کارخانه تولید و علاوه بر تأمین نیاز بازار داخلی، به سایر کشورها صادرها می شود.

انتهای پیام/