شناسه : 37957461
با حضور جمعی از مسئولین؛


با حضور دهقان رئیس سازمان اورژانس استان یزد و مسئولین شهرستان بافق کلنگ احداث ششمین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان بافق در مسیر بافق- سیریز- به زمین زده شد.

به گزارش صبح بافق؛ در آخرین روز از ماه مبارک رمضان و با حضور دهقان رئیس سازمان اورژانس استان یزد، صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق، اعضای شورای شهر، سرگرد طولابی نژاد فرمانده انتظامی، فلاح مدیرعامل شرکت سنگ آهن، دکتر دانشی رئیس شبکه بهداشت و درمان و خانواده مرحوم فرشید بابائیان کلنگ احداث ششمین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی بین راهی در مسیر بافق-سیریز- نوق به زمین زده شد.

در ابتدای این مراسم دکتر دانشی رئیس شبکه بهداشت شهرستان بافق گفت: این پایگاه 6 مین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان بافق است که با اعتبار3 میلیارد ریال احداث خواهد شد که 50 درصد توسط خانواده مرحوم بابائیان و مابقی آن نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی استان  پرداخت خواهد شد.

وی درادامه افزود: در حال حاضر در شهرستان بافق پنج پایگاه اورژانس وجود دارد که دو پایگاه آن در دو سال اخیر افتتاح شد و با افتتاح و عملیاتی شدن این پایگاه هر شش مجوز ما در توسعه عملیاتی می شود.

در ادامه دهقان رئیس سازمان اورژانس استان یزد نیز افزود: در برنامه توسعه ششم دولت جمهوری اسلامی ایران، در استان یزد حدود 95 پایگاه را باید پیش بینی و طراحی کنیم که یکی از این پایگاهها،پایاه دوراهی بافق-سیریز- نوق است و به عنوان آخرین پایگاهی است که در برنامه ششم توسعه دولت جمهوری اسلامی ایران در شهرستان بافق پیش بینی شده بود.

وی درادامه بیان داشت: امروز با حضور خانواده مرحوم فرشید بابائیان کلنگ این ساختمان زد شد و امیدواریم در مدت زمان یک سال ساخته شود. این محور یکی از محورهایی است که در سال های اخیر به علت تردد بالایی که وجود دارد نیاز مبرم به پایگاه داشت.

رئیس سازمان اورژانس استان تصریح کرد: این پایگاه پنجاه ونهمین پایگاه در استان یزد و پنجمین پایگاه در شهرستان بافق است. این پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی بین راهی است که یک کد آمبولانس به روز و تمام امکاناتی که مخصوصاً در مدیریت حوادث ترافیکی مورد نیاز است مجهز و به صورت 24 ساعته به مردم خدمت رسانی می کنند.

محمدرضا صباغیان نماینده حوزه انتخابیه مهریز نیز تصریح کرد: یکی از کارهای نیکی که توسط خانواده مرحوم بابائیان در ساخت این بنا در حال انجام است باعث سلامتی و طولانی شدن عمر دیگران خواهد شد.

وی ادامه داد: تصادفات مختلفی رخ می دهد که نبود اورژانس باعث از دست دادن جان عزیزان می شود و این زندگی افراد را شامل می شود و اجر وثواب آن برای ایشان و بازماندگان آنها است.

در پایان نیز محسن بابائیان هدف از این امر را ادامه راه فرزند خود برای خدمت به مردم با نشاندن لبخند بر لبان دیگران عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به آنکه فرزندم در این جاده دچار سانحه شد، با احداث ساختمانی در حوزه سلامت خواستم لبخند را بر لبان خانواده های مصدومین بیاورم و امیدوارم این امر مورد رضایت پروردگار قرار گیرد.

وی از مسئولین خواهان کمک و همکاری برای افتتاح هر چه زودتر این پایگاه شد.

انتهای پیام/ع.ع