شناسه : 36052463
مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) بافق:


مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) بافق اظهار داشت: با شناسایی که توسط همکاران این اداره صورت می گیرد در اولین فرصت نیازهای واقعی افراد تحت پوشش این نهاد مرتفع می شود وخدمات خوبی با کمک های مردمی، دولت و دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفته است.

سیدرضاهاشمی پور مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بافق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح بافق به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: درسال 1357 به فرمان حضرت امام(ره) کمیته امداد تاسیس و فعالیت خود را از تهران شروع و به مرور زمان در کل کشور تاسیس شد.

وی در ادامه افزود: شهرستان بافق اولین شهر در استان یزد بود که در سال 1358 کمیته امداد در آن تشکیل و مسئولیت اینکار به امام جمعه شهرستان واگذار شد.

هاشمی پور تصریح کرد: نهاد کمیته امداد یک نهاد مردمی، انقلابی و زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری است و به کسانی خدمات ارائه می دهد که نیازمند هستند. افراد نیازمند از طرف کارکنان اداره و یا از طریق موسسات و خیرین به کمیته امداد معرفی می شوند.

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) بافق اظهار داشت: با شناسایی که توسط همکاران این اداره صورت می گیرد در اولین فرصت نیازهای واقعی افراد تحت پوشش این نهاد مرتفع می شود وخدمات خوبی با کمک های مردمی، دولت و دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفته است.

هاشمی پور به خدمات ارزنده این نهاد در بافق اشاره وبیان داشت: از سال 1396 تا کنون 33واحد مسکونی تحویل یا در حال ساخت است. سال گذشته نیز با کمک هایی که مردم و شرکت ها داشته اند 15واحد تکمیل و مجددا نیز 18 واحد در حال ساخت است که بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: در کنار بحث مسکن خدمات فرهنگی نیز انجام شده که در حال حاضر 148 دانشجو و دانش آموز تحت پوشش این نهاد از این خدمات  استفاده می کنند و تعاملی که با ادارات از جمله آموزش وپرورش انجام شده خدماتی ارائه می شود. تعدادی از مددجویان این نهاد در ادارات و ارگان های دولتی  مشغول به فعالیت هستند. در حوزه بیمه تا امروز 275کارت بین ممدجویان صادر که با مراجعه به پزشک از این خدمات استفاده می کند و تا 90 درصد این هزینه را کمیته امداد پرداخت می کند.

این مقام مسئول بیان داشت: از برکت انقلاب هر نیازی که امروز در خانواده افراد عادی وجود دارد در خانواده افراد تحت پوشش این نهاد انقلابی هم هست و ما امانتدار این مردم و مددجویان هستیم و نیازمندان را رصد وپیگیرمشکلات آنها هستیم. با اعتمادی که مردم به کمیته امداد داشتند نسبت به سال گذشته افزایش صدقات و زکات  داشتیم و همچنین در طرح مفتاح الجنه دراستان رتبه اول را داریم.

هاشمی پور به افراد تحت پوشش کمیته امداد اشاره و تصریح کرد: 1/3درصد جمعیت شهرستان بافق مستمری بگیر کمیته امداد هستند که نسبت به سایر شهرستان های استان کمترین افراد تحت حمایت را داریم و فقط 7 خانوار غیر بومی مستمری بگیر این اداره هستند. تعداد کل خانواری که تحت پوشش983 خانوار،افراد مستمری بگیر365خانوار، تعداد سرپرست زن خانوار 198 خانوار، تعداد افرادی که در این 9 ماه خدمات مشاوره استفاده کردند 244 نفر و 50 نفر نیز  از بیمه اجتماعی استفاده کرده اند.

مدیر کمیته امداد در ادامه افزود: تعداد منازل مسکونی که در سال جاری نیاز به تعمیر داشته 50 مورد، فاقد مسکن نیز 21 مورد که هرماه مبلغی به عنوان اجاره به آنها پرداخت می شود. تعداد ایتام که فاقد پدر هستند 32 نفر، طرح محسنین 166نفرو تعداد حامیان طرح اکرام 841 نفر هستند. تعداد صندوق صدقات توزیع شده در شهرستان 9231 صندوق است که کل مبلغ صدقات جمع آوری شده و کمک های مردمی که به کمیته امداد می شود برای مددجویان خود شهرستان هزینه و از لحاظ شرعی نیز هزینه در شهرستان های دیگر مشکل دارد. از سال گذشته 6 مراسم جشن تولد برای فرزندان تحت پوشش این نهاد گرفته شده که 4 مورد آن توسط شرکت سنگ آهن و دومورد هم توسط خیرین برگزارشده است.

هاشمی پور اظهار داشت: با سخنان رئیس کمیته امداد مرکزدر 7آذرماه در مجلس شورای اسلامی 630 هزار خانوار به مجموعه کمیته امداد اضافه که سهم شهرستان بافق 70 خانوار بوده که 127خانوار ثبت نام کرده اند. عمده ترین مشکلاتی که در بازدید از مددجویان  مطرح می کنند بحث معیشتی و دومین نیاز هم مسکن که در حال ساخت هستیم وامیدواریم بتوانیم بزودی تحویل مددجویان دهیم.

مدیر کمیته امداد خمینی(ره) بافق در پایان گفت: افتخار می کنیم که سعادتی نصیب ما شده که در خدمت مددجویان کمیته امداد باشیم و هر کار و خدمتی که بتوانیم برای آنها انجام خواهیم داد. در ایام الله دهه فجر نیز سه برنامه از جمله تجلیل از دانش آموزان برتر تحت حمایت کمیته امداد، افتتاح دو واحد مسکونی و بازدید مسئولین و خیرین را از منازل مددجویان خواهیم داشت.

انتهای پیام/ ع.ع