شناسه : 35933107
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد:


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با تأکید بر اینکه پروژه‌های راه و حمل‌ونقل پروژه‌هایی زمان‌بر و هزینه‌بر هستند، گفت: یکی از دستاوردهای ما در ۹ ماه ابتدای سال ۹۷، کاهش تلفات جاده‌ای بوده است.

به گزارش صبح بافق به نقل از خبرگزاری فارس؛ محسن صادقیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اقدامات حوزه عمرانی استان از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: خوشبختانه در سال جاری شرایط ما در بودجه در حوزه راه و اعتبارات ملی نسبت به سال گذشته بهتر و مناسبت‌تر خواهد بود؛ چنانچه در حوزه راه‌های روستایی و راه‌های اصلی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از پروژه‌های مهم پروژه یزد بافق است که تلاش همه دوستان راه و شهرسازی این است که این پروژه تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد؛ همچنین در راستای پروژه زارچ اشکذر نیز پیگیر‌ی‌های لازم صورت گرفته تا این مهم نیز در ماه‌های اخیر به بهره‌برداری برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه طبق گزارش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، در حوزه راهداری ۱۲ پروژه با ۶۱ کیلومتر و ۱۱ میلیارد تومان تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: درمجموع چهار هزار و ۶۸۸ کیلومتر راه آسفالته در استان وجود دارد. درواقع اگر آزادراه نیز ردیف اعتباری‌اش در بودجه ۹۸ درج شود، ما در حوزه راه وضعیت بسیاری خوبی داریم.

صادقیان با اشاره به اینکه فرودگاه یزد به‌عنوان یکی از مبادی وردی گردشگر و مسافر داخلی و خارجی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: در حوزه فرودگاه نیز با پیگیری‌های صورت گرفته قرار بر این شده تا ترمینال خارجی فرودگاه یزد در بازه زمانی دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه پروژه‌های راه و حمل‌ونقل پروژه‌هایی زمان‌بر و هزینه‌بر هستند، خاطرنشان کرد: ما انتظار نداریم یک پروژه چند کیلومتری به‌سادگی طی چند ماه به بهره‌برداری برسد؛ چراکه ذات این پروژه‌ها زمان‌بر بودن و هزینه‌بر بودن است.

وی در ادامه بیان داشت: در حوزه راه‌آهن هم با پیگیری‌های انجام شده، راه‌آهن بافق زرین‌شهر و همچنین راه‌آهن یزد شیراز با تأمین اعتبار می‌توانند در حوزه استان یزد پیشرفت خوبی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه در حوزه شرکت ساخت نیز ما ۲۶۰ کیلومتر پروژه راه در دست اقدام داریم، عنوان کرد: در حال حاضر ۴۸۴ کیلومتر آزادراه در دست پیگیری و ۲۷۴ کیلومتر راه‌آهن نیز در دست پیگیری است که از این مقدار ۳۸ کیلومتر از راه‌های اردکان، تفت و هرات می‌تواند تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد و راه‌آهن یزد اقلید نیز ۳۰ کیلومتر آن ریل‌گذاری خواهد شد که می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد.

صادقیان در پایان تأکید کرد: یکی از دستاوردهای ما در ۹ ماه ابتدای سال ۹۷، کاهش تلفات جاده‌ای بوده است؛ چنانچه در حوزه‌های درون‌شهری و برون‌شهری توانسته‌ایم رتبه خوبی در کاهش تلفات جاده‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/