شناسه : 35902028


صنعت و معدن بافق در این چند سال فرازونشیب ها و اتفاقات ریز و درشت فراوانی به خود دیده؛ از درگذشت ناگهانی دهستانی، مدیر عامل فقید شرکت سنگ آهن مرکزی و اعتصابات گسترده در این مجموعه که خبرآن چندی تیترداغ رسانه های معاند نظام بود....

صبح بافق؛

"سخنی چند با جناب آقای دکتر رحیمی" مدیر عامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_چغارت''

 

??مقدمه؛

صنعت و معدن بافق در این چند سال فرازونشیب ها و اتفاقات ریز و درشت فراوانی به خود دیده؛ از درگذشت ناگهانی دهستانی، مدیر عامل فقید شرکت سنگ آهن مرکزی و  اعتصابات گسترده در این مجموعه که خبرآن چندی تیترداغ رسانه های معاند نظام بود و انتصاب یاراحمدی و سپس انتخاب عسکری گرفته تا انتزاع تک تک و برنامه ریزی شده آنومالی های شرکت سنگ آهن مرکزی و تشکیل مجتمعی بنام فلات مرکزی جهت تسریع و تحقق سیاستهای کلان و نه چندان عادلانه سازمان تهیه و تولید. در این بین بحث تخلفات صورت گرفته در حدود و مرزهای جغرافیایی بافق و اردکان و موارد مشابه درجای خود، که تشریح آن نیز در این مقال نمی گنجد.

_ در این اواخر و طی چند هفته گذشته نیز مجموعه سنگ آهن مرکزی _ چغارت متشنج بود؛ پس از کش و قوس های فراوان جهت انتصاب رحیمی و سپس برکناری یکباره او پس از گذشت 3ماه، گمانه زنی ها جهت نگارش و تدوین سناریو و برنامه ای  جدید را در راستای ظلم و اجحافی دیگر در حق مردم مظلوم این خطه در ذهن تداعی می کرد. البته این موضوع هر چه بود و نبود بنا به خواست مردم شهرستان و با درایت، هوشیاری و واکنش به موقع صباغیان و البته همراهی اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندار، امام جمعه و فعالین اجتماعی و رسانه ای و شوراهای کارگری شهرستان خاتمه یافت و رحیمی مجددا" به کار خود بازگشت؛

حال در این بین چند نکته بسیار حائز اهمیت است و بی شک بار مسئولیت رحیمی را بیش از پیش سنگین و ادامه کار او را علیرغم محبوبیت وصف ناشدنی اش در بین مردم، نه تنها سهل، بلکه دشوار خواهد کرد.

اصل مطلب؛

_ جناب دکتر رحیمی ساده بیان کنیم و مطمئن هم هستیم می دانید مردم شهرتان در تلاطم دوران ظلمها بخود دیده اند که اینگونه احساسی و حماسی با انتصاب جنابعالی بعنوان یک مدیر بومی متعهد و مردمی و در دوره قبل نیز در رابطه با آقای عسکری اینچنین واکنش نشان میدهند! جناب آقای رحیمی مردم شهرستان اعم از کارگر،تحصیلکرده و... از شرایط فعلی راضی نیستند؛ مردم تشنه عدالتند. کارگر حقوق می خواهد، تحصیلکرده بها می خواهد و شهر آبادانی و توسعه.مردم از رانت و باند و حزب و حزب بازی خسته شده اند. امیداست در این راستا در انتصابات خود دقت فرمایید تا بابکارگیری نیروهای مستعد و متعهدبومی و سالم در وهله اول شرمنده نظام، انقلاب و خون شهدا و سپس شرمنده مردم بعنوان صاحبان اصلی انقلاب نشوید کما اینکه خود مدیری انقلابی، ارزشی و از خانواده معظم شهدایید و طرح این مهم بعنوان یک شهروند بافقی صرفا''جهت تاکید بود.

_جناب دکتر رحیمی مستحضرید احداث، توسعه و تکمیل صنایع جوار معدنی نیاز به خوراک اولیه دارد و شرایط کنونی گویای واگذاری آنومالی های غنی سنگ آهن در مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی می باشد؛ حال که حمایت بی بدیل صباغیان، شورای شهر، فرماندار و امام جمعه و از همه مهمتر حمایت مردم نجیب شامل حال شما می شود از این فرصت بهره گیرید و در راستای خدمت به شهرتان بیش از پیش و استوارتر گام بردارید.بی شک همه احاد مردم و مسئولین تا زمانی که در این مسیر گام برمی دارید حامی و همراه شما خواهند بود.

و من الله التوفیق

محمدرسول رحیمی پور

دبیرکارگروه صنعت و معدن شهرستان بافق

دیماه97