شناسه : 37463004
رئیس اداره بهزیستی بافق خبرداد:


محسن خوشگذران رئیس اداره بهزیستی بافق در حاشیه دوازدهمین کارگاه آموزشی زوج های جوان در سال 98 گفت: در 9ماهه سال جاری 240 ازدواج و 166 متقاضی طلاق در شهرستان داشته ایم.

به گزارش صبح بافق؛ محسن خوشگذران رئیس اداره بهزیستی بافق در حاشیه دوازدهمین کارگاه آموزشی زوج های جوان در سال 98 گفت: در 9ماهه سال جاری 240 ازدواج و 166 متقاضی طلاق در شهرستان داشته ایم.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی اداره ثبت احوال و مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان، آمارهای به دست آمده از سال 1391 تا پایان آذرماه سال جاری متاسفانه گویای کاهش ازدواج و فرزندآوری و همچنین افزایش درخواست طلاق است که با این روند در سال های آینده با مشکلات جدی در بحث خانواده و جمعیت مواجه خواهیم شد.

رئیس اداره بهزیستی بافق تصریح کرد: بهزیستی شهرستان با مبنای ازدواج صحیح و تحکیم بنیان خانواده قریب به شش سال است که طرح های مشاوره ازدواج و کارگاه های آموزشی 16ساعته زوج های جوان را به صورت مستمر و متمرکز برگزار می کند که با توجه به استقبال خوب زوج های جوان خواهان حمایت های بیشتر خانواده ها در راستای تبلیغ و تشویق افراد در شرف ازدواج جهت شرکت در این طرح ها هستیم.

این مقام مسئول بیان کرد: تمامی دستگاه های دولتی، غیر دولتی و مردم  بویژه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی می بایست مجری طرح ها و برنامه های مستمر و متمرکز در راستای ازدواج سالم، تحکیم خانواده، فرزندآوری و تربیت صحیح باشند.

محسن خوشگذران نقش حوزه های علمیه و اداره تبلیغات اسلامی را بسیار موثر دانست و خواستار همکاری و اجرای برنامه های متمرکز با محوریت ازدواج و خانواده در سطح جامعه از سوی این دو نهاد شد.

دکتر خوشگذران در پایان اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان، متولی آموزش مهارت های پیش از ازدواج و همچنین دانشگاه متولی آموزش مهارت های حین ازدواج هستند که با داشتن هم و غم جدی در این مقوله ها شاهد اثرات مفید آن در خانواده ها  و جامعه خواهیم بود.

/انتهای پیام