شناسه : 35920791
معاون فرهنگی موسسه بیت الرضا(ع) بافق:


حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم باقرمیدانی گفت: رمز موفقیت حماسه نهم دی ماه تبعیت از خط ولایت و رهبری که مردم با جان و دل قبولش دارند و خود را فدایی او می دانند. رهبر ناخدای کشتی انقلاب است که در طوفان ها هدایت‎هایش نجات دهنده ی کشور بوده و مردم با وحدت کلمه تابع ایشان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم باقرمیدانی معاون فرهنگی موسسه خیریه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) در گفتگوی اختصاصی با صبح بافق در خصوص رمز موفقیت حماسه نهم دی ماه گفت: رمز موفقیت این حماسه بزرگ تبعیت از خط ولایت و رهبری که مردم با جان و دل قبول و خود را فدایی او می دانند. رهبر ناخدای کشتی انقلاب است که در طوفان‎ها هدایت‎هایش نجات دهنده ی کشور بوده و مردم با وحدت کلمه تابع ایشان هستند.

*حماسه نهم دی حرف دل انقلابیون بود و پای این نظام ایستادند*

وی در ادامه افزود: حماسه 9 دی حرف دل انقلابیون ایران بود همان هایی که در سال 1357 ورود امام را جشن گرفتند و در جنگ نیز مقابل دشمن ایستادند و بهترین فرزندان‎شان را برای دفاع از انقلاب فدا کردند. همان مردمی که اصل نظام را خودشان شکل داده و اگر حماسه ی 9 دی نبود ایران الان شاید مثل سوریه 7 سال پیش پر از اختلاف و درگیری و نا امنی بود.

معاون فرهنگی موسسه خیریه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) بافق در پاسخ به این سوال که اگر بخواهید حماسه نهم دی را در یک جمله توصیف کنید اظهار داشت: روز حمایت از ولی فقیه و خروش یک ملت بیدار علیه خائنین به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

مهم ترین دستاورد حماسه نهم دی اعلام برائت از فتنه گران و حمایت از رهبری بود

وی همچنین به دستاوردهای این حماسه عظیم اشاره وبیان داشت: مهمترین دستاورد 9 دی اعلان برائت مردم ایران از فتنه گران و حمایت واقعی (نه زبانی) از رهبر معظم انقلاب بود.

حجت الاسلام باقرمیدانی ادامه داد: مهمترین عوامل در شکل گیری این حماسه ایمان، بصیرت مردم، هدایت‎های علما و بزرگان و رهبری و همچنین هتک حرمت فتنه گران به روز عاشورا و امام حسین(ع) که چهره ی یزیدی آنها را بر ملا کرد. بازنده اصلی این حرکت عظیم خواصی بودند که از فتنه گران  اعلان برائت نکردند.

این روحانی فعال در حوزه فرهنگی اظهار داشت: آنچه در تاریخ انقلاب فراوان وجود دارد حضور مردم در صحنه های حساس مثل جریان 23 تیر 1378  و حضور مردم در خیابان ها برای محکومیت اتفاقات 18 تیر همان سال است.

در روز عاشورا چهره واقعی قتنه گران مشخص شد

حجت الاسلام باقرمیدانی در پاسخ به این سوال که چه شد بدخواهان انقلاب با توجه به شکیبایی رهبری دست از ادامه فتنه برنداشتند گفت: شاید تصور فتنه گران این بود که عموم مردم برایشان فرقی نمی کند چه نظامی سر کار باشد و مسیرشان را ادامه دادند تا در روز عاشورا چهره واقعی آنها مشخص شد و آن موقع مردم نشان دادند که برایشان مهم است نظام اسلامی که مبانی اسلامی را ترویج می کند باقی بماند.

معاونت فرهنگی موسسه خیریه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) در پایان به نقش بسیج در حماسه نهم اشاره و افزود: بسیج و بسیجی خیلی مورد تهمت قرار گرفت، گفتند بسیجی دست و پا شکن و لباس مخوف دارد و جیره خوار است ، ولی بسیجی بصیر در حمایت از ولایت فقیه همه این سختی ها را به جان خرید.

انتهای پیام/ع.ع