آمار کودک آزاری یزد در حال افزایش است/ بافق جوانترین شهراستان یزد
آمار کودک آزاری یزد در حال افزایش است/ بافق جوانترین شهراستان یزد

مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: آمار کودک آزاری در یزد در حال افزایش است و علت بیشتر این کودک آزاری ها اعتیاد والدین شناسایی شده است.

به گزارش صبح بافق؛ علی محمد عطا بخش در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات یزد گفت: آمار کودک آزاری در یزد در حال افزایش است و علت بیشتر این کودک آزاری ها اعتیاد والدین شناسایی شده هر چند والدینی هم هستند که به علت برخی اختلالات دیگر اقدام به کودک آزاری می کنند.

وی بیان کرد: نمونه هایی از کودک آزاری مجبور کردن کودک به استفاده از مواد مخدر، حمل مواد، تهیه مواد مخدر، مسمومیت با دارو و مواد مخدر و ضرب و شتم و سایر موارد بوده است.

وی در ادامه گفت: کودک آزاری در استان نسبت به سالهای گذشته در حال افزایش است و مردم می توانند هر گونه کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری و معلول آزاری را به شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی بهزیستی اعلام کنند.

عطابخش افزود: ۳۰۹ مهدکودک در استان فعال بود که بعد از شیوع کرونا این تعداد به  ۱۰۰مورد رسیده و ۲۰۰ مهدکودک از مرخصی یک ساله استفاده می‌کنند و عملاً در این مدت غیرفعال هستند.

عطا بخش با بیان اینکه توصیه نمی کنیم افراد مسن و والدین را به خانه سالمندان بسپارند، افزود: در استان یزد ۱۷ خانه سالمندان وجود دارد که خدمات آموزشی، پزشکی و ورزشی از صبح تا ظهر به آنها ارائه می شود و در شرایط کرونا برخی از خدمات ما در شش ماهه امسال کاهش پیدا کرده است.

وی با اعلام اینکه با توجه به نرخ ولادت در یزد جمعیت استان یزد رو به سالمندی است، اعلام کرد: تفت سالمندترین شهرستان استان یزد و بافق جوانترین شهرستان است.

وی با بیان اینکه ۵۲ وظیفه برای بهزیستی تعریف شده، افزود: از خیرین دعوت می کنیم در این اقدامات با بهزیستی همکاری کنند همچنین مردم از طریق سامانه ۱۴۸۲ هم می توانند شکایات و نظرات خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق