متولی صدور مجوز برای گردشگری اداره میراث فرهنگیست/فرماندار رئیس ستاد کرونای بافق /گردشگران نیاز به مجوز از شبکه بهداشت ندارند
متولی صدور مجوز برای گردشگری اداره میراث فرهنگیست/فرماندار رئیس ستاد کرونای بافق /گردشگران نیاز به مجوز از شبکه بهداشت ندارند

دکتر کوهگرد معاون فنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق گفت: برای مجوز گردشگری در شهرستان اداره میراث فرهنگی و گردشگری و برای مجوز هیئت های عزاداری سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان متولی هستند.

به گزارش صبح بافق؛ در پی حضور تور گردشگری در روز اربعین حسینی در شهرستان بافق در تماس تلفنی با دکتر کوهگرد معاون فنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن خداقوت و خسته نباشید به کادر درمان که در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند در خصوص متولی صدور مجوز برای تورهای گردشگری و هیئت های مذهبی در ایام کرونا گفت: مجوز گردشگری ، در ارتباط با اداره میراث فرهنگی و گردشگری و برای مراسم های مذهبی نیز صدور مجوز با سازمان تبلیغات اسلامی هست و باید تاییدیه مرکز بهداشت را نیز دریافت کنند، ولی بعضی مراسم ها نیز بدون مجوز و بدون هماهنگی برگزار می‎شوند.
معاون فنی شبکه بهداشت و درمان بافق در پاسخ به این سوال که در این شرایط کرونا چرا ستاد کرونا مجوز به حضور این تور داده بیان داشت: ممنوعیت یا صدور مجوز در سطح ستاد ملی تصمیم گیری می شود و ربطی به ستاد شهرستان ندارد.
دکتر کوهگرد در خصوص ترکیب اعضای ستاد کرونای شهرستان نیز اظهار داشت: رئیس ستاد کرونای شهرستان فرماندار هست و اعضای آن بر حسب موضوع بررسی و شرایط تغییر می کند. فرمانداری، بهداشت و درمان، شهرداری، صمت، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی و… اعضای ستاد کرونای شهرستان را تشکیل می دهند.
وی در ادامه افزود: گردشگرانی که از استان های دیگر وارد شهرستان می شوند نیازی به گرفتن مجوز از مرکز بهداشت ندارند.
دکتر کوهگرد بیان داشت: در جلسه ستاد کرونای شهرستان موارد بیان شده از سوی مردم مطرح می‎شود ولی از آنجا که بیشتر مسائل در سطح کشوری بررسی و مجاز یا ممنوع می‎شود مسئولین شهرستان هم نمی توانند خارج از این چهارچوب و دستورالعمل ها تصمیم گیری کنند.

معاون فنی شبکه بهداشت و درمان بافق تصریح کرد: برای مراسم محرم چندین جلسه کشوری و استانی برگزار شد و به تبع آن هر شهری باید برای بررسی وضعیت شهرستان خود جلسه می گرفت و هیچ تصمیمی خارج از دستورالعمل های کشوری در ستاد کرونا گرفته نشده و صرفا دستورالعمل ها ابلاغ و بومی سازی شده است.
دکتر کوهگرد در پایان گفت: در مورد موضوع گردشگری تا کنون نیازی به برگزاری جلسه اختصاصی ستاد کرونا نداشته و تا کنون طبق تصمیمات ستاد ملی عمل شده است. در مورد ورود تور گردشگری در مناسبت‎های خاص اداره میراث فرهنگی و گردشگری پاسخگو است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق