فراخوان ملی بیست و یکمین پرسش مهر ریاست جمهوری
فراخوان ملی بیست و یکمین پرسش مهر ریاست جمهوری

معاون پرورشی فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق از برگزاری بیست و یکمین دوره پرسش مهر در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ خبر داد .

به گزارش صبح بافق ؛ معاون پرورشی فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بافق از برگزاری بیست و یکمین دوره پرسش مهر در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ خبر داد .

معاون پرورشی و فرهنگی با اعلام این خبر اظهار داشت : هرساله رئیس جمهور محترم در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید شعاری را به عنوان پرسش مهر ریاست جمهوری انتخاب می کند که امسال سوال پرسش مهر ۲۱ را این گونه مطرح کرد. ” فرزندانم ؛ برای مقابله با ویروس کرونا ، چگونه باید به اعضای خانواده خود ، همکلاسی ها ، مدرسه و دوستان یاری و کمک کنیم؟ ”

وی با اشاره به اینکه پرسش مهر می تواند باعث تقویت روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان شود گفت : این طرح می‌تواند توانایی تفکر در دانش‌آموزان را تقویت و باعث رشد و شکوفایی آن ها در زمینه مختلف شود و فرصت‌های جدید را برای خود آن‌ها و جامعه ایجاد کند .

میرجعفری با بیان اینکه مخاطبین این مسابقه کلیه ی همکاران فرهنگی و دانش آموزان دوره دوم ابتدایی تا پایان دوره متوسطه می باشد ، افزود : دانش‌آموزان فرصت دارند آثارخود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذر ماه به اداره آموزش و پرورش شهرستان تحویل دهند وپس از داوری در سطح منطقه به مرحله استانی ارسال می شود.

وی افزود : فرهنگیان نیز می توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۵ دی ماه پس از ثبت نام از طریق سایت همگام مستقیم و بدون داوری به دبیرخانه کشوری این جشنواره که مستقر در آموزش و پرورش شهر تهران است، ارسال نمایند.

لازم به ذکر است؛ اولین پرسش مهر در سال ۷۶ از سوی رییس جمهور با هدف پرورش روحیه پرسش‌گری، تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه مطرح شد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق
  • منبع خبر : روابط عمومی آموزش و پرورش بافق