ورود افراد بدون ماسک به مجموعه ممنوع است / جریمه برای عدم استفاده از ماسک
ورود افراد بدون ماسک به مجموعه ممنوع است / جریمه برای عدم استفاده از ماسک

مدیر HSE واحد شرکت با توجه به افزایش مبتلایان در موج سوم کرونا، تمام افراد را ملزم به استفاده از ماسک نمود و تصریح کرد: در صورت عدم استفاده از ماسک واحد انتظامات از ورود فرد به مجموعه شرکت خودداری می کند و جریمه خواهند شد.

به گزارش صبح بافق؛ جلسه کمیته ارتقاء سلامت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق با حضور مدیرعامل،مدیران و معاونین شرکت در دفتر رضا فلاح مبارکه برگزار شد.

دکتر حسن آبادی در ابتدا با بیان اینکه افراد محتمل اکثرا مثبت به کرونا بوده و به مدت ۱۴ روز قرنطینه شدند،تصریح کرد: آمار بیشتر از این رقم است چرا که برخی مبتلایان علائمی ندارند یا پیشگیری نمی کنند.

سپس فتاحی مدیر محیط زیست و بهداشت شرکت سنگ آهن با بیان اینکه ویروس کرونا هر روز چهره جدید تری را به ما نشان می دهد و متاسفانه بسیاری از مردم هنوز این بیماری را باور نکرده اند،افزود: آمار مرگ و میر کرونا در ۲۷ مهرماه ۳۳۷ نفر بوده است که این رقم ۶ برابر تلفات روزانه حوادث جاده ای مرگبار  و سقوط ۲ هواپیما است.

وی تنها راه مقابله با این بیماری را پیشگیری عنوان کرد و گفت:  هنوز هیچ دارو و درمان قطعی برای کووید ۱۹ وجود ندارد و تنها راه برای جلوگیری از بیماری پیشگیری با شستن اصولی دست ها،رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و گندزدایی است.

در ادامه غلامرضا پور با اشاره به اینکه مشکلی در بحث خریداری ماسک و مواد ضدعفونی کننده وجود ندارد،ابراز کرد: هر دوماه ۵۰ عدد ماسک در اختیار پرسنل قرار خواهد گرفت تا کمبود ماسک نداشته باشند. مایع ضدعفونی و گندزدایی نیز به میزان لازم در اختیار واحدها قرار می گیرد.

وی در بحث فاصله گذاری اجتماعی با بیان اینکه واحد ها همکاری لازم را ندارند،گفت:اتوبوس های پرسنل شرکت هر شب گندزدایی می شود و واحدهای مختلف باید قسمت های که مورد نیاز هست را با توجه به در اختیار گذاشتن سم پاش خود اقدام به گندزدایی محیط نمایند چرا که تمام نیروهای واحد  HSEپا به کار هستند.و با کمبود نیرو مواجه هستیم

مدیر واحد HSE شرکت با توجه به افزایش مبتلایان در موج سوم کرونا، تمام افراد را ملزم به استفاده از ماسک نمود و تصریح کرد: در صورت عدم استفاده از ماسک واحد انتظامات از ورود فرد به مجموعه شرکت خودداری می کند و جریمه خواهد شد.

وی ادامه دارد: افراد می توانند از طریق تماس با شماره تلفنی که به واحد اورژانس ابلاغ خواهد شد مستقیم با دکتر حسن آبادی در تماس باشند. همچنین کلیه سرپرستان،مدیران و سرشیفت های واحد ها موظف هستند فرم خود اظهاری که در سیستم قرار می گیرد را روزانه تکمیل کنند تا اگر فردی علائمی از بیماری کرونا داشت به واحد HSE اعلام شود.

غلامرضا پور تصریح کرد: در صورت عدم همکاری واحدها مدیر یا سرپرست آن قسمت جریمه خواهد شد.

وی در بحث افراد با بیماری زمینه ای یا خاص بیان کرد: این افراد بر اساس نظر پزشک  متخصص خود می توانند به واحد HSE مراجعه کنند. افرادی که از انسولین استفاده می کنند یا مبتلا به سرطان هستند به مدت یک ماه فعلا کارکرد آنان تایید خواهد شد.

مدیر واحد HSE با بیان اینکه تمام ماموریت های غیرضروری حذف شده است،افزود: مرخصی های بلند مدت حذف و تنها ۵ روز خواهد بود، مجوز بانکی حذف و مجوز ساعتی بنابر ضرورت و با تایید عالی ترین قسمت استفاده خواهد شد.معاونت ها نیز باید تعداد نیروهای خود را به یک سوم رسانده و بر اساس تصمیم آنان کارکرد نیروها مورد تایید قرار خواهد گرفت

وی ادامه داد:همچنین تمهیداتی برای نیروهای واحد HSE و انتظامات با توجه به حضور دائم در مجموعه اتخاذ شده  است.

وی با اشاره به حضور پایگاه نبی اکرم(ص) و نیروهای هلال احمر در سطح شرکت عنوان کرد: این نیروها واحد HSEرا در بحث نظارت بر تمهیدات اتخاذ شده در مجموعه یاری خواهند کرد.

در ادامه مدیرعامل شرکت سنگ آهن نسبت به اجباری بودن ماسک در محیط شرکت و مصوبات جلسه مطالبی عنوان و تاکید کرد: سرپرست حراست ملزم است به تمامی نیروهای انتظامات در واحد های مختلف در خصوص عدم استفاده از ماسک و برخورد قاطعانه با آنان اقدام کند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق