طرح جامع شهر بدور از حب و بغض انجام شده است/مردم در خرید زمین حتما از طریق شهرداری بررسی نمایند/افتتاح سامانه الکترونیکی صدور پروانه در دهه فجر
طرح جامع شهر بدور از حب و بغض انجام شده است/مردم در خرید زمین حتما از طریق شهرداری بررسی نمایند/افتتاح سامانه الکترونیکی صدور پروانه در دهه فجر
سیدعلی نوروز زاده گفت: مسلم بدانید اقداماتی که شهرداری و راه و شهرسازی پیش بینی کرده باعث می شود افرادی که توانایی خرید زمین ندارند در طرح اقدام ملی صاحب زمین شوند و مکان این طرح در بهترین موقعیت قرار خواهد گرفت.

سید علی نوروز زاده شهردار بافق در مصاحبه با خبرنگار صبح بافق در خصوص طرح اقدام ملی زمین نیز گفت: مسلم بدانید اقداماتی که شهرداری و راه و شهرسازی پیش‌بینی کرده باعث می‌شود افرادی که توانایی خرید زمین ندارند در طرح اقدام ملی صاحب زمین  شوند و مکان این طرح در بهترین موقعیت قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: طرح جامع شهر سنگ بنایی و برنامه است که جهت اهداف شهر در خصوص نحوه استفاده از اراضی گذاشته می‌شود و تنها شهرداری  مجری آن نیست البته در خصوص طرح جامع شهر بافق با مشارکت مردم و مسئولین و تلاش‌های مشاور تلاش حداکثری شده که بهترین باشد، ولی به‌هرحال هر طرحی نقاط ضعف و قوت هم دارد ولی سعی شده که اتفاقاتی که رخ می‌دهد حب و بغضی در آن نباشد و الحمدالله نبوده است. اعتقادداریم برای  تصویب یک طرح برای شهر،  امضا و مهر تائید مردم از الزامات آن است.

نوروز زاده در پاسخ به این سؤال که با توجه به استعفای داود پورامینی از سمت بخشداری بافق آیا وی به محل کار خود بازگشته یا خیر تصریح کرد: تا این لحظه در مرخصی هستند و البته  از زمانی که پایان مأموریت وی در بخشداری به ما اعلام‌شده به‌عنوان کارمند و از کارکنان شهرداری محسوب می‌شود. با اعلام پایان مأموریت خود در بخشداری وی درخواست مرخصی کرده و در روزهای آینده مشخص خواهد شد که آیا در شهرداری می‌ماند یا برنامه دیگری دارد.

وی  در خصوص اینکه شهردار با استعفای وی موافقت می‌کند یا خیر نیز بیان داشت: ان شاالله هرچه خیر و  صلاح باشد انجام می‌شود.

شهردار بافق اظهار داشت: باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، خیلی به تجسس در امور فردی که می‌خواهد خدمتی کند را لازم نمی‌دانیم. یک پیمانکار یا شخصی که بتواند به مجموعه‌ای کمک کند از وی استفاده می‌کنیم، کارکنانی که در شهرداری رشد و تجربه پیدا کردند حتماً از آن‌ها استفاده می‌شود چون همکار ما هستند و چیزی هم که مهم است شأن و جایگاه افراد باید حفظ شود، اگر این اتفاق رخ ندهد افراد مسئولیت قبول نمی‌کنند و کسی که مسئولیتی قبول و خدمتی انجام داد بایستی احترام وی حفظ شود.

این مقام مسئول افزود: سعی کردیم تمام اعضای شورای اسلامی شهر را در تمام ادوار گذشته تکریم کنیم و حتی با شهرداران سابق نیز ارتباط و از تجربیات آن‌ها استفاده خواهیم کرد. شاید اختلاف‌نظر و دیدگاه‌هایی داشته باشیم اما اصل این است که تمرکز ما بر روی اهداف خدمتگزاری صحیح  به شهروندان باشد.

نوروز زاده در خصوص میزان رضایت مردم از صدور پروانه ساختمان ازلحاظ زمان و سایر موارد بیان داشت: هرمکانی را که اداره کل راه و شهرسازی تفکیک و به مردم واگذار کرده و هرمکانی را که نیز افراد قانونی تفکیک و تغییر کاربری دادند و بعد به فروش رساندند صدور پروانه با کمترین زمان که معمولاً  کمتر از دو هفته و هزینه مربوطه که بین ۱ تا ۱٫۵ میلیون تومان است صادرشده است. بارها و بارها به مردم تذکر دادیم و بازهم می‌گویم قبل از اینکه بخواهند ملکی را خریداری کنند حتماً به شهرداری مراجعه و جزئیات کامل آن را برسی کنند.

از مردم می‌خواهم اگر زمینی خریداری می‌کنند اول سنددار باشد و اگر سنددار نیست حتماً زمینی خریداری شود که تفکیکی مصوب داشته باشد و این باعث می‌شود که هزینه‌ها و وقت آن‌ها در آینده مدیریت شود.

شهردار بافق گفت: ما وظیفه‌داریم به سمت شهر الکترونیک حرکت کنیم و اصل این است که شفافیت و کاهش حضور غیرضروری ارباب‌رجوع را داشته باشیم. در این راستا اقدامات خوبی انجام و یا در حال انجام است. مردم می‌توانند بدون مراجعه به شهرداری از طریق سایت شهرداری و سامانه مکانیزه شهرداری درخواست و پیگیری صدور پروانه و بسیاری از خدمات شهرسازی را انجام دهند، البته  از این سامانه به‌صورت رسمی در دهه مبارک فجر رونمایی خواهد شد.

وی بیان داشت: اخیراً روند پیشرفت اجرای شبکه فاضلاب شهری  بهتر شده و با افزایش نظارت‌ها شاهد نشست‌های کمتری در سطح  معابر هستیم و نظارت‌های مستمری هم انجام می‌شود.

نوروز زاده در پاسخ به این سؤال که با کدام‌یک از مدیران عامل شرکت سنگ‌آهن تعامل بیشتری در خصوص دریافت عوارض داشته‌اید افزود: در زمان مدیریت من در شهرداری با سه مدیرعامل در ارتباط بودم و ارتباط خوبی داشته و داریم.

شهردار بافق در پایان در خصوص اینکه شورای شهر چند مرتبه شهردار را استیضاح یا مورد سؤال قراردادند و چقدر از پاسخ‌های شهردار قانع شدند نیز تصریح کرد: در قوانین شهرداری و شوراها سؤال و استیضاح داریم،  بارها شورای شهر بنا به مقتضیات در جلسات از شهردار سؤال پرسیده شده و می‌شود و پاسخ داده می‌شود.  ولی به‌صورت سؤال و استیضاح نبوده و اکثراً برای اطلاع و رفع ابهام  بوده که تقریباً  همواره این تفاهم حاصل‌شده و مستمراً» مشارکت، همدلی و همکاری افزایش‌یافته است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق