شیشلیک کمدی فوق سیاه به قلم امیر مهدی ژوله و کارگردانی محمد حسین مهدویان
شیشلیک کمدی فوق سیاه به قلم امیر مهدی ژوله و کارگردانی محمد حسین مهدویان

صبح بافق؛ ابتدا جا دارد از مسئولان سینما قدس آهنشهر برای برگزاری منظم جشنواره برای اولین بار در شهرستان بافق تشکر کنیم. مطمئنا برگزاری چنین رویدادی تاثیرات فراوانی در گسترش هنرهای نمایشی در شهرستان خواهد داشت. ما نیز سعی داریم تا از طریق این رسانه به معرفی، نقد و بررسی کوتاه آثار مهم جشنواره امسال […]

صبح بافق؛

ابتدا جا دارد از مسئولان سینما قدس آهنشهر برای برگزاری منظم جشنواره برای اولین بار در شهرستان بافق تشکر کنیم. مطمئنا برگزاری چنین رویدادی تاثیرات فراوانی در گسترش هنرهای نمایشی در شهرستان خواهد داشت. ما نیز سعی داریم تا از طریق این رسانه به معرفی، نقد و بررسی کوتاه آثار مهم جشنواره امسال بپردازیم.

فیلمنامه در خدمت اثر
فیلم‌شیشلیک با فیلمنامه بی سابقه در سینما ایران که یک چشممان را به اشک وا داشت و دیگری را به خنده .فیلمنامه با سوژه ای بسیار خوب شروع شده و از همان ابتدا خنده را به لب ها مینشاند اما یک ساعت انتهای فیلم به ژانر اجتماعی تبدیل میشود .
پایان بندی عالی است و شخصیت پردازی بسیار دقیق صورت گرفته به گونه ای که این شخصیت پردازی به بازی کاراکتر ها نیز کمک میکند و بازی خوبی را به تماشاگر ارائه میدهد
خلاصه بگویم بر این باورم امیر مهدی ژوله سزاوار دریافت سیمرغ است
اما بازی ها : رضا عطاران و ژاله صامتی کاراکتر هایی را بازی کردند که همیشه بازی میکنند و به چشم همه آشنا است اما بازی متفاوت و درون گرایی وحید رهبانی و پژمان جمشیدی ،عیار بازیگری فیلم را بالا میبرد .
هر آن طرف که باد برود مهدویان هم میرود .مدت ها منتظر بودم از او چهره واقعیش را ببینم که در شیشلیک دیدیم .عقیده و فکر مهدویان با این فیلم به سینما دوستان ثابت میشود .ساختار فیلم از هرلحاظ چه تصویر چه تدوین و…همچون آثار ماقبل مهدویان هست بلکه شاید ضعیف تر.
سر آخر اگر فیلمنامه اینچنین جذاب نبود ،شیشلیک هیچ چیز برای ارائه نداشت.

در حوزه محتوایی این فیلم جنجال های زیادی به پا کرد. عده ای این فیلم را ضد مردم، برخی بیانیه سیاسی و گروهی دیگر سوپاپ اطمینان نظام دانستند. اما فیلم را بیایید از زاویه ای خاص ببینیم(البته سعی ما بر این است که فیلم اسپویل نشود). یک شبه شهر که مدیرعامل شرکت همه کاره آن است. کارگران استثمار شده با طبقه بندی خاص. مردمی که از قناعتشان سوء استفاده شده، مدیرانی که صرفا به فکر جیب خود و بالادسی هایشان هستند، و اعتراضاتی که به شدت سرکوب می شود.
همه این ها شما را یاد کجا می اندازد؟
فکر کنیم همینقدر در مورد محتوای این فیلم کافی است!!!

مهدی درویشی
سیدمحمدحسین ضیایی