الگوهای انحرافی دفاع از حقوق زنان…!
الگوهای انحرافی دفاع از حقوق زنان…!
این همیشه شعار و عقیده نگارنده است که هر چه از اصل و آبشخور شریعت دور شویم به میزان مصائبمان افزوده خواهد شد و قضیه زنان هم نمونه عینی این مسئله است.

صبح بافق،قرآن کریم اهل بیت را بعنوان اسوه ای حسنه برای ترتیب دادن رفتار های فردی و اجتماعی افراد معرفی نموده است و ارجاعات کتاب آسمانی اسلام برای یافتن راه صحیح اتکا به اهل بیت علیهم السلام و سیره عملی آن حضرات دارد.
حضرت زهرا سلام الله علیها و نوع برخورد اهل بیت با ایشان الگوی متعالی و تکامل یافته ای از نحوه برخورد با قشر زنان را به انسان ارائه می‌کند که نشأت گرفته از جایگاه حقیقی زن در اندیشه اسلامیست.
🔸در زمانه ای که زن بودن ننگ بود و در شرق و غرب عالم زنان چیزی در حد و اندازه حیوانات و یا نهایتا انسان های درجه دوم تلقی میشدند؛ سیره رفتار اهل بیت با حضرت زهرا بعنوان مادر مکتب به گونه ای بوده که گویا تمام مکتب ایشان است و بس!
اینکه در دورانی که زن بودن جرم بوده و دختران را به صرف دخترانگیشان سزاوار اعماق خاک میدیدند، پیامبر بیان میدارد که رضایت یک زن از افراد ملاک و معنای رضایت خداست و او را هم رده خدا قرار میدهد در این باب؛ نکته ای است بس عجیب که جنبش های نوظهور حمایت از زنان با آن فرسنگ ها فاصله دارند.
جنبش های که در اصل تضعیف حقوق زنان اند نه حمایت از آن!
🔹 در جهان سرمایه‌داری و مدرن امروز همواره از زنان می‌خواهند بدنی لاغر، بدون شکم، با برجستگی‌های خاص خود ایشان را در بخار لذت تن خود غرق کنند. آنها نیز در پی برآوردن میل دیگری (مرد -نرینه‌ای لذت طلب) دماغ و لب و گونه‌های خود را به تیغ جراحی می‌سپارند.
علی‌رغم دانستن این واقعیت که کفش پاشنه‌بلند بر سلامت جسمی‌شان آسیب می‌زند کفش‌های پاشنه‌بلند می‌پوشند تا مطابق میل دیگری عمل کنند. در واقع جهان مدرن زنان را به برده‌هایی مبدل کرده است که باید یک‌ریز در پی برآورده کردن مطامع و امیال دیگری بربیایند. آنها حتی خود را از دریچه چشم مردان می‌نگرند. فروکاستن دیگری به ابزار و ابژه، میل رابطه جنسی نیست؛ نوعی سلطه مردانه است.
🔸ثمره این به ظاهر حمایت ها از زنان چیزی جز استضعاف زنانگی نبوده و نخواهد بود! الگوی حمایت از زنان ۱۴۰۰ سال پیش ارائه شده! این راه ها انحراف اند.
مقام معظم رهبری راجع به ثمره این الگو های جدید در ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ فرمودند :
«متأسفانه امروزه و در عصر پسانوگرایى (پُست مدرنیسم)، به رغم بهبود وضعیت زنان نسبت به گذشته، زنان به گونه اى دیگر عصر برده بردارى نوین را سپرى مى کنند و وضعیت آنان در جوامع مدنى غربى، بسیار رقت بار است. زنان غربى هنوز به عنوان کالاى جنسى در تبلیغات سینمایى، تلویزیونى و مطبوعاتى به شمار مى آیند و از آن ها به عنوان ابزارى براى فروش کالاها بهره مى جویند. این زنان ابزار توسعه اقتصادى و جذب سرمایه هاى داخلى و خارجى جوامع غربى اند، نه موجودى انسانى. جالب این که فمینیست ها، این امر را به عنوان پیروزى بزرگ مبارزات خود قلمداد مى کنند!
گفتمان غربی در مورد زن اجزاء گوناگونی دارد، لکن دو جزء در آن برجسته است: یکی مردواره کردن زن، یعنی زن را متشبّه به مرد قرار دادن، این یک بخش مهمّ از این گفتمان است؛ یک بخش دیگر هم زن را وسیله‌ی راحتی برای التذاذ جنسی مرد قرار دادن، حالا التذاذ چشمی یا مراحل بدتر و بعدتر از التذاذ چشمی، این هم یک بخش دیگر از گفتمان غربی است در مورد زن. این مسئله‌ی فمینیسم و این چیزهایی که امروز در دنیا رایج شده، همه در واقع فراورده‌های آن گفتمان غربی است که در نهایت کار به اینجاها میرسد.»
🔹این همیشه شعار و عقیده نگارنده است که هر چه از اصل و آبشخور شریعت دور شویم به میزان مصائبمان افزوده خواهد شد و قضیه زنان هم نمونه عینی این مسئله است.
بازتولید چهره زن اسلامی با تکیه بر حضرت صدیقه کبری شاید در این وضعیت بهترین دفاع از حقوق زنان باشد…!