تاج شاه از بالای کوه آهنشهر بافق پایین کشیده شد/بافقی ها قسمتی از برنامه استقبال از امام را بعهده گرفتند
تاج شاه از بالای کوه آهنشهر بافق پایین کشیده شد/بافقی ها قسمتی از برنامه استقبال از امام را بعهده گرفتند
قانعی به خاطره ای از پایین آوردن تاج شاه از بالای کوه اهنشهر اشاره و بیان داشت: تاج شاه را با بتن آرمه در بالای کوه اهنشهر نصب کرده بودند نیروهای انقلابی از بالا به پایین انداختند. وی به تشکیل کمیته در بافق هم گریزی زد و گفت: اوایل راه اندازی از انتظامات و نگهبانی شروع و کم کم به اسم کمیته با حضور مرحوم حاج سیدجواد میرغنی زاده و سید ابواتراب ضیایی و دوستان دیگر به اسم کمیته انقلاب شروع به فعالیت کردیم.

به گزارش صبح بافق؛ اکبر قانعی بافقی در خصوص وضعیت بافق در دوران انقلاب گفت: ورود حضرت امام به ایران یک معجزه الهی برای جمهوری اسلامی ایران و مردم بود و از سر بار استکبار جهانی آزاد شدند و یک تولد جدیدی برای شیعه بود.

وی در ادامه افزود: شهرستان بافق هم همزمان با سراسر کشور در این قضیه نقش به سزایی داشت. در آن زمان در مکان هایی که مجسمه های شاه را به زیر می کشیدند و یادبودهایی که از شاه بود و با کوهی که در جوار شهرک آهنشهر که به خسرومهر معروف بود که در آن تاجی از شاه درست کرده بودند و نشانه‌های دیگری که از زمان طاغوت بود که در اوایلی که هنوز انقلاب به پیروزی نرسیده بود.

قانعی تصریح کرد: در دی ماه سردار شهید اکبریان با تعدادی از دوستانی که بعضی شهید و بعضی هم در قید حیات هستند یک اکیپی تشکیل شده بود که مجسمه ها و ستون های یادبود شاه را محو کنند.

این مبارزه دوران انقلاب در بافق اظهار داشت: در آن زمان که وسایل ارتباطی نبود معدن کوشک بابی سیم ارتباط داشتند. این اکیپ برای پاره کردن عکسهای شاه به معدن کوشک عازم شدند و زمانی که عکسهای شاه ملعون را از دفاتر بیرون ریختند کارگران معدن نیز همراه این اکیپ شدند.

قانعی به خاطره ای از پایین آوردن تاج شاه از بالای کوه اهنشهر اشاره و بیان داشت: تاج شاه را با بتن آرمه در بالای کوه اهنشهر نصب کرده بودند نیروهای انقلابی از بالا به پایین انداختند.
وی به تشکیل کمیته در بافق هم گریزی زد و گفت: اوایل راه اندازی از انتظامات و نگهبانی شروع و کم کم به اسم کمیته با حضور مرحوم حاج سیدجواد میرغنی زاده و سید ابواتراب ضیایی و دوستان دیگر به اسم کمیته انقلاب شروع به فعالیت کردیم.

قانعی تصریح کرد: اجناسی که به صورت کوپنی اعلام می شد توسط کمیته اطلاع رسانی و بین مردم توزیع می شد. زمانی که حضرت امام وارد ایران شد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید تعدادی از انقلابی ها از جمله سردار شهید اکبریان برای استقبال از حضرت امام به تهران عازم و گوشه ای از این کار را به عهده گرفتند.

این مبارزه دوران انقلاب اسلامی در بافق اظهار داشت: بافق در قضیه انقلاب نقش به سزایی داشت. بنده به عنوان کمک تعمیرکار در شرکت سنگ آهن مشغول به کار بودم زمانی که اتوبوس شرکت کارگران را به منازل می برد در جلوی شهربانی استواری بود که وارد اتوبوس می شد و همه را مجبور می کرد که جاوید شاه را بگویند تا اجازه خروج ماشین را بدهد.

وی ادامه داد: بعد از چندین بار که این حرکت انجام شد سردار شهید اکبریان به من اعلام کرد که در صندلی جلوی اتوبوس بنشینم و زمانی که این استوار دستور داد جاوید شاه را بگویید شما مرگ بر شاه بگو زمانی که این شعار را دادم همه اتوبوس نیز شعار مرگ بر شاه دادند و من وشهید اکبریان را به داخل شهربانی بردند و بعد با ضمانت ابوی من سردار شهید اکبریان از دست آنها آزاد شدیم.

نمونه دیگر سردار شهید حبیبیان که در این قضایا زندان هم رفت. در پیروزی انقلاب جوانان بافقی نقش به سزایی داشتند و با آمدن حضرت امام نوید و قوه عجیبی در دل مردم افتاد که شیعه را شاد و زنده کردند.

قانعی در پایان گفت: در بافق هم حرکات خوبی از سوی مردم و فعالین انجام شد که ثمره آن اولین گروهی که از استان یزد برای حفاظت از بیت حضرت امام عازم تهران می شود از فرزندان بافق بودند ویا در زمانی که سازمان فدائیان خلق و منافقین مردم را اذیت و به شهادت می رساندند از شهرستان بافق نیروهایی برای مقابله با آنها عازم شدند.

انتهای پیام/ع.ع