دوطرح در حوزه معدن و سلامت افتتاح و گلنگ زنی شد+تصاویر
دوطرح در حوزه معدن و سلامت افتتاح و گلنگ زنی شد+تصاویر
علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به بافق یک واحد تولید کنسانتره سرب و روی در معدن تاجکوئیه بافق را افتتاح کرد.

به گزارش صبح بافق؛ علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به بافق یک واحد تولید کنسانتره سرب و روی در معدن تاجکوئیه بافق را افتتاح  کرد.

این واحد تولیدی سالانه ظرفیت ۱۴ هزار تن محصول کنسانتره سرب و روی را داراست و برای ۲۵۰ نفر اشتغالزایی کرده است.

میزان سرمایه گذاری ارزی و ریالی این واحد معدنی در مجموع هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال است.

این واحد در حال حاضر با برخی مشکلات از جمله آب  مواجه است که با اخذ مجوز محیط زیست، تامین آب برای آینده معدن، تامین مواد معدنی برای سالهای آینده از معادن مختلف در صورت واگذاری معادن کوچک سرب و روی این مشکلات برطرف خواهد شد.

در ادامه نیز رزم حسینی عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت روستایی سبزدشت را گلنگ زنی کرد.

وی در آیین آغاز عملیات اجرایی این مرکز سلامت، ضمن تقدیر و تشکر از سرمایه گذاری مسئولیت پذیرانه معدن سرب و روی تاجکوئیه بر ورود شرکت‌های بزرگ و توانمند به عرصه مسئولیت های اجتماعی و انجام این گونه کارها تاکید کرد.

وزیر صمت با بیان اینکه به دنبال اشتغال آفرینی و ایجاد کسب و کار در روستاها برای توسعه و جلوگیری از مهاجرت مردم هستیم، از شرکت‌های بزرگ توانمند دولتی خواست که در این راستا به ایفای مسئولیت های اجتماعی خود بپردازند.

رزم حسینی تصریح کرد: شرکت های صنعتی و‌ معدنی با انجام این گونه کارها به عنوان خیرین توسعه نقش خود را در حوزه مسئولیت های اجتماعی و توسعه آفرینی ایفا نمایند.

این مرکز جامع سلامت روستایی در مجموع در ۹۰۰ مترمربع زمین احداث خواهد شد که معدن سرب و روی تاجکوئیه سرمایه گذاری آن را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/