بیانیه قرارگاه تمدن‌سازان در پی اظهارات اخیر صباغیان
بیانیه قرارگاه تمدن‌سازان در پی اظهارات اخیر صباغیان
اظهارات روز سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ نماینده محترم حوزه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز موجب شگفتی، تعجب و البته تاسف است.

به گزارش صبح بافق؛ قرارگاه تمدن سازان در پی صحبت های اخیر محمدرضا صباغیان نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایهاالذین آمنوا اتقوا الله و قولوا قولا سدیدا

اظهارات روز سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ نماینده محترم حوزه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز موجب شگفتی، تعجب و البته تاسف است.

هرچند از جانب بعضی چنین تصویرسازی می‌شود که این سخنان از سر شجاعت، رشادت و دفاع از حق مردم است اما این صرفا یک تصویرسازی نادرست و ناقص است.

توهین‌های ایشان به شخص ریاست مجلس، امری است که هرچند خلاف واقع، غیرمنصفانه و از سر قدرناشناسی است اما فعلا مدنظر ما نیست.

 

مسئله؛ توهین ایشان به مجلس انقلابی مورد حمایت رهبری معظم و بازی کردن در زمین بازی دشمنان تفکر انقلابی است.

 

ایشان امروز در حالی به مجلس انقلابی می‌تازند و آن را «پادگان نظامی» می‌دانند که بیشترین نطقها، تذکرات و انتقادها را در آن داشته‌اند. بله در روند بررسی مواد بودجه ۱۴۰۰، نمایندگان، صدها تذکر و پیشنهاد دارند که قرار نیست اگر به کسی نوبت طرح تذکرات و پیشنهاداتش نرسید و یا به دلیل حجم انبوه تذکرات و برای تصویب مواد متعدد بودجه در مدت کم باقیمانده، اجازه طرح تذکرات داده نشود؛ چنین فریاد بزنیم و از بس تند برویم اعتراض حتی نمایندگان دیگر را هم برانگیزیم و توسط ایشان «هو» بشویم و آبروی خود و مردممان را ببریم.

 

در طول مجلس گذشته و مدیریت رییس خودکامه آن که تحمیل برجام به نمایندگان مجلس نهم در ۲۰ دقیقه از نقاط سیاه کارنامه وی است، هرگز چنین مواضع تندی را از سوی نماینده محترم، شاهد نبوده‌ایم.

سوال این است که چرا تبدیل شدن خانه ملت به خانه دولت و به حضیض ذلت کشاندن جایگاه مجلس و بایکوت نمودن نمایندگان مردمی و انقلابی در مجلس قبل، هیچگاه ایشان را اینچنین به فریاد واغوثاه و واسوئتاه نکشانید؟

چرا گهگاه فقط این جمله را می‌شنیدیم که مجلس ضعیف است و ما نمایندگان جایگاه خود را از دست داده‌ایم ولی از لفظ «پادگان» و حمله به چنان رییس قوه‌ای خبری نبود؟

 

جناب آقای صباغیان!

به نظر می‌رسد ریشه این غوغاسالاری‌ها، تعلقات سیاسی و جناحی حضرتعالی است که در سالهای گذشته با پوشاندن آن، ادعا می‌شد فراجناحی و مستقل هستید.

 

برادر بزرگوار! جرم مجلس کنونی این است که با وجود همه انتقادهای وارد به آن و ریاست آن که در جای خود درست است، اما خواسته است انقلابی و قوی باشد؛ در برابر بی‌تدبیری‌های رییس جمهور بی‌کفایتی که در مسجد حظیره در سال ۱۳۹۶ ساقدوشش شدید و مردم را به فلاکت کشاند، ایستاده است؛ پروتکل ننگین الحاقی را پس از ۱۷ سال در اقدامی تاریخی کنار می‌گذارد؛ طرح مقابله راهبردی با تحریم‌ها را تصویب می‌کند؛ زیر بار لایحه بودجه فلج کننده نمی‌رود و … که احتمالا خود نیز در برخی این مواضع همراه و هم‌رأی بوده‌اید.

 

حضرتعالی با این سخنان نسنجیده نه تنها در مجلس «هو» شدید، بلکه به حمله‌کنندگان و بدخواهانی که سیاست حمله به رهبری از طریق حمله به مجلس مورد حمایت ایشان را در پیش گرفته‌اند، کمک کردید و برای معاندین و روبه‌صفتانی چون بی. بی. سی. خوراک تبلیغاتی تهیه نمودید.

 

اینجانبان ضمن عذرخواهی از دلبستگان تفکر انقلابی، مانند بسیاری از مردم و نیروهای انقلابی حوزه انتخابیه، که بعضی از ایشان کمپین عذرخواهی به راه انداخته‌اند، با دوری جستن از توهین و اظهارات قدرنشناسانه شما، از ملت ایران می‌خواهم آن را به پای مردم ولایت مدار و انقلابی حوزه انتخابیه نگذارند.

 

پیشنهاد می‌کنیم شما نیز عذرخواهی کنید.

 

هرچند برخی اقدامات مثبت و فعالیت‌های حضرتعالی در جای خود محفوظ و قابل تقدیر است، امید است پیش از آن که دیر شود به خدماتی که شایسته مردم بزرگوار ایران و حوزه انتخابیه است مشغول باشید و از بازی خوردن در میدان سخت سیاست که قبلاً نیز در مواردی در آن بازی خورده‌اید، بپرهیزید و میکروفون‌تان را برای بلند شدن صداهایی که نااهلان و نامحرمان خوش دارند، روشن نفرمایید.

 

انشاءالله با عمل به توصیه دلسوزانه اینجانب و دوستانتان، در پیگیری وظایفتان نسبت به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق باشید.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

شورای مرکزی قرارگاه مردمی تمدن‌سازان، ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۹