پایگاه خبری صبح بافق

۳ تیر ۱۴۰۳

اخبار روز

دسته بندی: یادداشت

از دیرباز معدنکاری به عنوان اصلی ترین فعالیت تولیدی و اشتغال زایی شهرستان بافق بوده ولی به عنوان یک صنعت ناپایدار دارای چشم اندازی مناسب در افق 20 ساله این شهرستان نیست.
با تغییر مدیران و مسئولین انتخابی و انتصابی هر روز مطالباتی از سوی مردم مطرح می شود که این مطالبات در دستور کار مسئولین قرار می گیرد.
انتخابات سال ۱۴۰۲ با شکوه حضور ۸۰ درصدی مردم بافق پای صندوق های رای به پایان رسید و محمد رضا صباغیان برای بار سوم راهی مجلس شد.
یکی از سیاستهای اصلی استکبار از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از کار انداختن تولید کشور بود که در سالهای اخیر و تشدید تحریم‌ها، این هدف کاملاً روشن شده است اما کارگران با ایستادگی خود مانع از تحقق این هدف شدند و در این عرصه ستون اصلی خیمه تولید بودند.
انقلاب اسلامی در شرایطی اتفاق افتاد که اکثر مردم در تمایلات مادی و نفسانی گرفتار بودند و اندیشه‌های اومانیستی و انسان مدار سیاسیِ غرب، عالم را فرا گرفته بود و جنگ میان ایران و عراق عرصه‌ای بود که «دین»؛ شکوه، عظمت و هنرنمایی خود را به نمایش گذاشت،هدف انقلاب اسلامی محقق شد و در مقابل ایدئولوژی‌های غرب، قد علم کرد.
به شکرانه ی توفیق و به پاسداشت همت وثیق حجه السلام والمسلمین رضا سعادتفر در سه سال حضور ایشان و درک بالا نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین ظرفیت ها و نقاط قوت و ضعف شهرستان بافق و خلاقیت، نوآوری، جدیت و قاطعیت در امور مختلف شهرستان بر خود وظیفه دانستیم تا از طرف مردم متدین شهر عالم پرور بافق از ایشان تشکر و قدردانی نماییم.
اخیر راه اندازی تعاونی های مسکن کارگری در شهرستان تب و تاب جدیدی به خود گرفته که با اندکی تامل و بررسی بیشتر می توان آسیب ها و عواید آنرا یافت.
مردمی سازی دولت که جزو سیاست های دولت سیزدهم می باشد و رهبر معظم انقلاب در این خصوص در زمان تنفیذ حکم آیت الله رئیسی تاکید کردند، بهترین تدبیر جهت استفاده از دانش مستمر و توانمندیهای تعاونی ها در تمام عرصه ها جهت راه یافتن به اقتصادی پایدار می باشد.
بر اساس اکتشافات انجام شده در کشور، ظرفیت تولید عناصر نادر ایران در حدود یک میلیون و 200 هزار تن می‌باشد. تاکنون 10 آنومالی عناصر نادر خاکی در کشور شناسایی که بیشترین تعداد آن در استان یزد و بویژه در منطقه گزستان در شرق بافق واقع شده است.
بافق به دلایل مختلف نسبت به شهرستان های هم طراز قدیمی استان یزد به طرز چشمگیری از قافله توسعه پایدار عقب مانده است و نهایتا با همین شرایط ناعادلانه کمتر توسعه یافتگی، سهام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق بعنوان تنها بنگاه اقتصادی مهم این خطه با رد دیون به صندوق بازنشستگی فولاد وفق مصوبه هئیت دولت واگذار که حاصل آن اعتصابات ۵۳ روزه و تنظیم صورتجلسه 9/6/93 و ابلاغیه شانزده بندی وزیر رفاه جهت تعهدات صندوق بازنشستگی به منصه ظهور رسید.
عاشورای امسال و مصادف شدن آن با روز جمعه نماز ظهر عاشورا را حماسی تر و با شور و حضوری حسینی با خطبه هایی که از همان لحظه با واکنش های متفاوت روبرو شد و این موضع گیری ها تا کنون ادامه دارد همراه کرد.
نقل است ساربانی در آخر عمر خود، از شترش حلالیت می‌طلبد و یکایک آزار و اذیت‌هایی که بر شتر بیچاره روا داشته را نام می‌برد و می‌پرسید آیا با این وجود مرا حلال می‌کنی؟ شتر در جواب می‌گوید همه اینها را که گفتی حلال می‌کنم، اما یک بار افسار مرا به دُم یک الاغ بستی و بخاطر این تحقیر هرگز تو را نخواهم بخشید!
روز عاشورای حسینی ۱۴۴۵ سردبیر محترم یزد فردا رسانه ی اصلاح طلبان یزد مقاله ای در نقد خطبه های امام جمعه معزز شهر بافق در خصوص بی مهری های مرکز استان به شهرستان بافق نوشتند که جا دارد نکاتی خدمت ایشان عرض شود‌.
صبح روز سه شنبه سوم مردادماه فضای مجازی بافق با خبری ناگهانی شوکه شد. خبری کوتاه و مختصر به سان جرقه ای که برای به آتش کشیدن انبار باروتی کافیست. شایعه ای که اواخر دوره فرمانداری آقای صمیمی قوت گرفته بود به واقعیت پیوست