پایگاه خبری صبح بافق

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

اخبار روز

دسته بندی: اجتماعی

کانون توسعه ارزشهای شهرستان بافق در پی شهادت آیت الله رئیسی و هیئت همراه پیام تسلیتی صادر کرد.
رئیس پژوهشکده بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: چنانچه فرهنگ تغذیه و شیوه زندگی مردم یزد سالم شود، می‌تواند در کاهش ۵۰ درصدی بروز سرطان مؤثر باشد.
اردیبهشت سال 1390 مصادف با اعتصاب کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی است. اعتصابی که حسب ظاهر نصب مدیر عامل بومی را خواستار بود. به زودی این اتفاق افتاد ولی انگار هنوز سران اعتصاب به اهداف مورد نظرشان نرسیده بودند و احتمالا مدیر بومی مورد نظرشان شانس انتصاب نیافته بود
با توجه به اظهارات تعدادی از کاربران فضای مجازی مبنی بر اعلام آمار و ارقام مربوط به واگذاری قبور در محل آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق رئیس اداره اوقاف گزارشی از فروش قبور را ارائه کرد.
یک پرسش قدیمی در ذهنم برای چندمین بار خطور کرد و آن این که واقعا فرق اصولگرایی و اصلاح طلبی در ایران در چیست؟ یا به عبارتی آنچه بر اساس گرته برداری از احزاب غربی گفته می شود، چپ و راست در ایران چه معنایی دارد؟ به نظرم چند جور احتمال در این باره وجود دارد.
سروان سالاری در خصوص استفاده از موتورسیکلت توسط برخی از هموطنان اظهار کرد: توصیه ما به خانواده‌هایی است که به‌ وسیله موتورسیکلت اعضای خانواده را برای گردش و تفریح در چنین روزی جابجا می‌کنند و بعضاً دو، سه یا چهار نفر سوار بر موتورسیکلت می‌شوند.
سيدعلي میرطاهری معاون منابع انسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق گفت: همه ما در بافق در همه زمینه ای کارشناس هستیم. اولین مزیتی که بورس دارد و همه هم به آن اذعان دارند تامین مالی آن است.
نماینده حوزه انتخابیه مهریز بیان داشت: اگر مسئولین غریبه هستند و نباید من نماینده، امام جمعه و فرماندار بدانیم درست ولی فردا هر اتفاقی رخ دهد در دفتر مسئولین شهرستان خواستار توضیح هستند.
رئیس پلیس راهور شهرستان بافق گفت: تردد کامیون ها نیز از ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین در سطح شهر ممنوع بوده و در صورت مشاهده و تردد ، اعمال قانون و به پارکینگ انتقال داده می شوند.
مدیرعامل شرکت معدنی دشت یوز دره انجیر توسعه پایدار استان یزد را از جمله اولویت‌های اجرایی خود دانست و گفت: راه‌سازی و تقویت زیرساخت‌های برقی از جمله اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته در استان یزد است.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تنها راه برون رفت از شرایط موجود صنعت فولاد کشور را توسعه زنجیره ارزش فولاد خواند و گفت: پروژه ساخت کارخانه آهن اسفنجی یکی از مهمترین پروژه های شرکت سنگ آهن مرکزی است که پیام های امیدوارکننده ای برای شهرستان بافق دارد.
رئیس اداره پست بافق گفت: روزانه حدود ۶۰۰الی ۷۰۰ مرسوله وارد بافق می‌شود و هرنامه رسان حدود ۱۵۰ مرسوله پستی را درب منازل شهروندان تحویل می‌دهد.
روابط عمومی مجلس در اطلاعیه ای اعلام کرد که براساس برداشت‌های غلط از یک مصوبۀ مهم، شفاف‌ساز و ضدفساد مجلس در لایحۀ بودجۀ ۱۴۰۳، برخی رسانه‌ها اقدام به فضاسازی و انتشار محتوای غلط و خلاف واقع علیه این مصوبه کرده‌اند.
یک واحد صنفی در سطح شهرستان که مبادرت به کشتار دام در خارج از کشتارگاه و بدون رعایت ضوابط بهداشتی می نمود، شناسایی و با دستور قضایی پلمپ شد.
دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: در استان یزد 853 شعبه اخذ رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تدارک دیده شده که ممکن است این تعداد افزایش یا کاهش یابد.
فرزانه سالاری رییس دامپزشکی شهرستان بافق در حاشیه نشست با برخی از متولیان فروشگاه ها و مراکز بزرگ شهرستان گفت: مهمترین وظیفه دامپزشکی تامین امنیت غذایی است که شایسته است در این راستا، از مسیر حمایت تولیدکنندگان داخل شهرستان گذر کرد.