پایگاه خبری صبح بافق

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

اخبار روز

دسته بندی: اقتصادی

اردیبهشت سال 1390 مصادف با اعتصاب کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی است. اعتصابی که حسب ظاهر نصب مدیر عامل بومی را خواستار بود. به زودی این اتفاق افتاد ولی انگار هنوز سران اعتصاب به اهداف مورد نظرشان نرسیده بودند و احتمالا مدیر بومی مورد نظرشان شانس انتصاب نیافته بود
معادن جزء انفالند و انفال سرمایه ملت است و اختیار آن بدست کسی نیست مگر رهبری حکومت اسلامی که با تفویض اختیار به دولت ها امکان بهره برداری آنها به شکل دولتی و خصوصی بوجود می‌آید.
سيدعلي میرطاهری معاون منابع انسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق گفت: همه ما در بافق در همه زمینه ای کارشناس هستیم. اولین مزیتی که بورس دارد و همه هم به آن اذعان دارند تامین مالی آن است.
مدیرعامل شرکت معدنی دشت یوز دره انجیر توسعه پایدار استان یزد را از جمله اولویت‌های اجرایی خود دانست و گفت: راه‌سازی و تقویت زیرساخت‌های برقی از جمله اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته در استان یزد است.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تنها راه برون رفت از شرایط موجود صنعت فولاد کشور را توسعه زنجیره ارزش فولاد خواند و گفت: پروژه ساخت کارخانه آهن اسفنجی یکی از مهمترین پروژه های شرکت سنگ آهن مرکزی است که پیام های امیدوارکننده ای برای شهرستان بافق دارد.
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران گفت: امروز با انتشار اوراق سلف استاندارد کنسانتره سنگ آهن به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان،بزرگترین تامین مالی بورس کالای ایران با محوریت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، رقم می خورد.
جلسه بررسی اخذ مجوز از وزارت نفت برای کارخانه آهن‌اسفنجی شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران با حضور وزیر نفت و معاونت برنامه‌ریزی وی، نماینده مردم بافق در مجلس یازدهم، مدیرعامل و مدیر پروژه آهن اسفنجی شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در محل وزارت نفت برگزار شد.
امام جمعه بافق گفت: معتقدم فضای نماز جمعه باید فضای خدمت به مردم باشد و تمام مسئولین ما باید در این تریبون حضور، شفاف سازی و مسائل را بیان کنند. اینکه مردم دغدغه و مشکل داشته باشند اما مسئول پاسخ گو نباشد دردی از مردم را دوا نمی کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را شرکتی موفق در حوزه معدن دانست و گفت: این شرکت می تواند شرکتی پیشرو و شتابدهنده در حوزه معدنی باشد.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از آغاز پیش از موعد فعالیت های فونداسیون تجهیزات اصلی کارخانه آهن اسفنجی خبر داد و گفت: هم اکنون تجهیز کارگاه کارخانه نیز به پیشرفت ۴۲ درصدی رسیده است.
معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو گفت: ایجاد صدها فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم از مهمترین دستاوردهای کارخانه خردایش و پرعیارسازی معدن سنگ آهن آنومالی شمالی است که هفته گذشته افتتاح شد.
امام جمعه بافق گفت: شهر ما شهر غنی و انتظار می رود که مردم این شهر از غنا و ثروت آن منتفع شوند اما می بینیم چندین سال است که پروژه بیمارستان هنوز بر زمین مانده و هرسال قول بهره برداری و افتتاح می دهند اما زمان افتتاح عذرخواهی می کنند در حالی که در کنار این ثروت نباید شاهد عدم افتتاح این پروژه باشیم.