پایگاه خبری صبح بافق

۲۲ تیر ۱۴۰۳

اخبار روز

دسته بندی: سیاسی

خطیب جمعه بافق افزود: زمزمه هایی از جابجایی مدیران ادارات شنیده می شود که به مسئولین استان در این ایام توصیه می کنم هیچ تغییری نه مدیران و نه در کارمندان صورت گیرد.
امام جمعه بافق اظهار داشت: اگر تامین مالی شود این سرمایه باید در خود بافق و پروژه های شرکت هزینه شود، ضمن اینکه در موضوع دو درصد باید در بورس لحاظ شود و اینگونه نباشد که شرکت وارد بورس شود و این دو درصد توسط سرمایه گذاران پرداخت نشود.
حمید رحیمی، مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، از تمامی همکاران خود، بسیجیان پایگاه شهید جعفرزاده و عموم مردم، جهت حضور پرشور در راهپیمایی این روز دعوت کرد.
امام جمعه بافق گفت: اگر رفتن شرکت به بورس برای سنگ آهن و شهر خوب است مردم‌را اقناع و توجیه کنید اگر هم ضرر دارد که دغدغه کارگران هم این است چرا باید به بورس برود
‌حسيني ضمن گلایه از مسئولین شهرستان گفت: ما تا کی باید شاهد کشته شدن جوانان در بعضی از جاده‌ها مخصوصا مسیر بافق، بهاباد و سه چاهون باشیم و تا کی باید جوانان ما کشته و خانواده‌ ها داغدار، حفظ جان مردم از هرچیزی واجب‌تر است.
امام جمعه بافق گفت: نماینده منتخب مردم باید تقوا را در مجلس رعایت کند، مجلس ما یک ویترین برای این ملت است، هرچه از مجلس به تمام عالم مخابره شود به اسم ملت تمام می شود.
فرماندار مرکز حوزه انتخابیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان یزد گفت: سه نفر داوطلب تایید صلاحیت شده در این دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان یزد برای انتخاب یک نفر از استان در این مجلس حضور دارند .
امام جمعه بافق افزود: فردی که می خواهد از خود تبلیغ کند نباید عامل تفرقه، اختلاف و فتنه بین مردم شود. فردی که می خواهیم انتخاب کنیم سابقه وی مهم نیست. فریب سابقه را نخوریم حال امروز افراد مهم است.
امام جمعه بافق گفت: متاسفانه بعضی از مدیران نسبت به فرهنگ و ارزش های اسلامی بهایی نمی دهند و اعتقادی ندارند و به رئیس جمهور متذکر شد که اگر مدیری نسبت به فرهنگ و باورهای اسلامی مراعات نمی کند وی را عزل کنید.
دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت: در استان یزد 853 شعبه اخذ رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تدارک دیده شده که ممکن است این تعداد افزایش یا کاهش یابد.
خطیب جمعه بافق عنوان داشت: برای مردم این شهرستان زشت است که یک بیمارستان در شأن آنها این همه سال منتظر افتتاح باشند. از استاندار دعوت می کنم تا به شهرستان سفر و از نزدیک با مردم صحبت و وضعیت بیمارستان را از نزدیک ببیند و تصمیم جدی بگیرد.
انقلاب اسلامی در شرایطی اتفاق افتاد که اکثر مردم در تمایلات مادی و نفسانی گرفتار بودند و اندیشه‌های اومانیستی و انسان مدار سیاسیِ غرب، عالم را فرا گرفته بود و جنگ میان ایران و عراق عرصه‌ای بود که «دین»؛ شکوه، عظمت و هنرنمایی خود را به نمایش گذاشت،هدف انقلاب اسلامی محقق شد و در مقابل ایدئولوژی‌های غرب، قد علم کرد.
امام جمعه بافق گفت: امروز صداوسیما فرهنگ اصیل اسلامی را ترویج نمی‌دهد و برنامه های تبلیغاتی آن تبلیغ مبلمان تجملات و اشرافیگری است، فیلم هایی که در سینما و تلوزیون ساخته می شود تبلیغ فساد، فحشا و منکرات به صورت ناخواسته یا آگاهانه است.
خطیب جمعه بافق ضمن قدردانی از حضور مدیرکل آب منطقه ای استان در نماز جمعه و بررسی مشکلات مردم گفت: کشاورز با یک امیدی بذری می کارد. چه کشاورزانی که گندم کاشتند اما الان آبی برای رشد این محصول نیست.
جلسه بصیرتی کانون توسعه ارزشهای شهرستان بافق با موضوع ماهیت رژیم صهیونسیتی و جنگ غزه با حضور امیرحسین زارعی دکترای علوم سیاسی و استادیار دانشگاه آزاد تهران در محل مسجد آمیرزا محمدحسین شهرستان برگزار شد.
امام جمعه بافق گفت: دانش آموزان ما باید بدانند که انقلاب و دفاع مقدس مرهون و مدیون تلاش های آنهاست و باید بداند که نقش وی در شکل گیری انقلاب چگونه بوده است.