خبرنگاران به افزایش امید به جامعه از طریق پرداختن به خدمات مسئولان بپردازند/گاهی حل مشکل تنها با یک خبر نیست ارائه راه حل شود
خبرنگاران به افزایش امید به جامعه از طریق پرداختن به خدمات مسئولان بپردازند/گاهی حل مشکل تنها با یک خبر نیست ارائه راه حل شود
امام جمعه بافق خاطرنشان کرد: چیزی که رسانه را از مسئولین و مردم جدا می کند در این است که گاهی اوقات نگاه یک خبرنگار حل یک مشکل نیست و صرفا بیان یک خبر داغ و یک خبری که بازدید کننده زیادی داشته باشد هست و باعث می شود که در بعضی از شرایط مسئولین نتوانند با خبرنگاران همکاری کنند.

به گزارش صبح بافق؛ آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بافق با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعادت فر امام جمعه بافق، سرهنگ طولابی نژاد فرمانده انتظامی و حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در محل هتل نیکان برگزار شد.

حجت الاسلام رضا سعادت فر امام جمعه شهرستان بافق در این مراسم گفت: آنچه خبرنگاران به آن پایبند هستند صداقت است ولی صداقت به تنهایی کافی نیست و برداشت صحیح از موضوع هم مهم است که باید مبتنی بر داده های صحیح و از منبع موثق باشد.
وی با اشاره به اینکه ذکاوت و بصیرت یک خبرنگار، موجب نشر حقیقت می شود اظهار کرد: برداشت درست، به حل مسئله کمک می کند و عمده وسوسه شیطان در این است که اگرچه دروغ نمی گوییم اما برداشت از خبر با صداقت همراه نیست و با حب و بغض شخصی منتشر می شود.
وی در ادامه به دومین رکن خبرنگاری یعنی هدف از انتشار خبر، اشاره و بیان کرد: هدف از خبر صرفا تیتر جذاب یا مخاطب بالا نیست بلکه این موارد جزو اهداف مجازی است.
وی اضافه کرد: هدف اصلی از انتشار خبر حل مشکل است و حل مشکل هم تنها با بیان خبر نیست. گاهی راه حل مشکل، عدم انتشار برخی اخبار و بیان کردن مسئله به شکل خصوصی با مسئولین مربوطه است.
سعادت فر گفت: گاهی خبرنگاران گلایه دارند که مسئولان پاسخگو نیستند، دلیل این امر این است که برخی خبرنگاران به دنبال حل مسئله نبوده و بیشتر به دنبال جذب مخاطب اند. برخی اخبار در مواقعی نباید منتشر شوند ولی خبرنگار برای اینکه دنبال بازدید کننده زیاد است، با انتشار بی موقع آن خبر عامل مشکل خواهد شد.
امام جمعه بافق با بیان اینکه به رغم مشکلات زیاد ، خدمات زیادی هم انجام می شود، گفت: اولین وظیفه یک خبرنگار حل مشکل است و باید با فعالیت یک خبرنگار امید حقیقی در جامعه ایجاد شود. پرداختن به فعالیت و خدمات گسترده مسئولان در کشور عامل افزایش امید خواهد شد.

انتهای پیام/