افرادی جاهل داریم که مدیرند و ثروت در اختیارشان است ولی احدات پارک را کار فرهنگی می دانند/قوه قضاییه با اغتشاشگران برخورد قاطع داشته باشد
افرادی جاهل داریم که مدیرند و ثروت در اختیارشان است ولی احدات پارک را کار فرهنگی می دانند/قوه قضاییه با اغتشاشگران برخورد قاطع داشته باشد
حجت الاسلام والمسلمین سعادت فر به مطالبه جدی مردم از دستگاه قضا اشاره و گفت: مطالبه جدی مردم محاکمه سران فتنه چه فتنه سیاسی و اقتصادی برای اینکه این فتنه مجددا اتفاق نیفتد و باید بین اغتشاشگر معاند، فرد بالغ و عاقل و فرد فریب خورده تفاوت قائل شد.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق گفت: جمهوری اسلامی ایران در مسیر حرکت رو به رشد خود بی عیب و نقض نیست و حاکمان و مدیران آن مردمی و از جنس خود مردم هستند اما بدون خطا و معصوم هم نیستند.

جمهوری اسلامی ایران نقدپذیری دارد اما اهل زورپذیری نیست. ایران اهل گفتگو در سایه اقتدار و قانون را فصل الخطاب می داند 

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران نقدپذیری دارد اما اهل زورپذیری نیست. ایران اهل گفتگو در سایه اقتدار و قانون را فصل الخطاب می داند و تحت فشار اغتشاش یک عده هوس باز قانون را از بین نمی برد چرا که قانون برای مقابله با هنجارشکنی آمده است. در این جریانات اخیری که در سطح جامعه رخ داد بحث اصلی بر سر مرگ یک نفر، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی نیست بلکه دعوا برسر اسلام ناب محمدی(ص) است که توسط یک عده هوس باز و شهوت ران مدیریت و توسط یک سری افراد ساده لوح و فریب خورده عملیاتی می شود.

کسانی که امروز در رسانه های خارجی عربده کشی می کنند کسانی هستند که با چپاول بیت المال در داخل کشور فربه شدند

سعادت فرعنوان داشت: امام خمینی (ره) فرمود کسانی که شما را دعوت می کنند که برضد جمهوی اسلامی قیام کنید با اسلام مشکل دارند نه با جمهوری اسلامی ایران. کسانی که امروز در رسانه های خارجی عربده کشی می کنند کسانی هستند که با چپاول بیت المال در داخل کشور فربه شدند.

اگر جمهوری اسلامی مقتدر نبود ۲۴ ساعته صدها شبکه برعلیه این نظام فعالیت نمی کردند

خطیب جمعه بافق به منشا حوادث اخیر اشاره و بیان داشت: منشا حوادث اخیر در چند مورد خلاصه می شود که نکته اول اقتدار جمهوری اسلامی است اگر جمهوری اسلامی مقتدر نبود ۲۴ ساعته صدها شبکه برعلیه این نظام فعالیت نمی کردند و اگر زنده و موثر نبود امروز این دشمنی ها نبود. اسلام ما از جنس اسلام انتظار و موثر است. عامل بعدی متاسفانه رها بودن فضای مجازی و رسانه ای کشور است. مقام معظم رهبری بارها هشدار دادند که فضای مجازی حملات خاموشی را بر علیه جوانان و اعتقادات آنها انجام می دهد لذا شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی کنید ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

بی اهمیتی به کار فرهنگی عامل دیگر جریانات اخیر است، گنجینه دفاع مقدس ما هنوز بوی عطرش در جامعه فراگیر نشده است

سعادت فر تصریح کرد: بی اهمیتی به کار فرهنگی عامل دیگر جریانات اخیر است، گنجینه دفاع مقدس ما هنوز بوی عطرش در جامعه فراگیر نشده است. در کار فرهنگی نباید دغدغه بودجه باشد اما متاسفانه برخی افراد جاهل و نفهم داریم که مدیرند و ثروت و قدرت در اختیارشان اما کار فرهنگی را نمی فهمند و زمانی که در مورد کار فرهنگی صحبت می شود عنوان می کنند که پارک می سازیم آیا ساختن پارک یک کار فرهنگی است؟

بی اهمیتی به جهاد تبیین یکی دیگر از عوامل حوادث اخیر است که جای عدالت و ظلم و جلاد و شهید عوض می شود

امام جمعه بافق بی اهمیتی به جهاد تبیین را یکی دیگر از عوامل جریانات اخیر دانست و خاطرنشان کرد: بی اهمیتی به جهاد تبیین یکی دیگر از عوامل حوادث اخیر است که جای عدالت و ظلم و جلاد و شهید عوض می شود و نیروی انتظامی مظلوم و خدوم، بسیجی جان برکف امام ، امت و مملکت به اسم خائن و ظالم معرفی که حمله بر آنها افتخار حساب شود اینها به خاطر این است که جهاد تبیین درست صورت نگرفته است.

متاسفانه ضعف در قوه قضائیه و ضعف در برخورد با سران فتنه ۷۸، ۸۸ و آبان ۹۸ است، اگر شاهد برخورد قاطع با این سران بودیم امروز بعضی از آنها جریح نمی شدند

سعادت فر افزود: متاسفانه ضعف در قوه قضائیه و ضعف در برخورد با سران فتنه ۷۸، ۸۸ و آبان ۹۸ است، اگر شاهد برخورد قاطع با این سران بودیم امروز بعضی از آنها جریح نمی شدند که خیمه گردان این فتنه ها شوند و کسانی که در جامعه بی آبرو هستد امروز این فتنه ها را علم گردانی کنند و این برمی گرد به اینکه برخورد قاطع با مفسدین در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی صورت نگرفته است. رئیس جمهور سابق، معاونین وی و بعضی مدیران کل و کسانی که عامل فساد اقتصادی و فرهنگی بودند چرا اینها نباید پای میز محاکمه بیایند؟ و چرا مردم نباید شاهد باشند که با گردن کلفت ها هم برخورد می شود؟ و قانون برای گردن کلفت و ضعیف تفاوتی قائل نیست.

مطالبه جدی مردم محاکمه سران فتنه چه فتنه سیاسی و اقتصادی برای اینکه این فتنه مجددا اتفاق نیفتد و باید بین اغتشاشگر معاند، فرد بالغ و عاقل و فرد فریب خورده تفاوت قائل شد

وی به مطالبه جدی مردم از دستگاه قضا اشاره و گفت: مطالبه جدی مردم محاکمه سران فتنه چه فتنه سیاسی و اقتصادی برای اینکه این فتنه مجددا اتفاق نیفتد و باید بین اغتشاشگر معاند، فرد بالغ و عاقل و فرد فریب خورده تفاوت قائل شد اما نباید نسبت به کسانی که فریب دهنده بودند و فریب دهنده و فریب خورده در کنار هم قرار بگیرند. یک سری افراد هم در فتنه های اخیر شرکت داشتند که به چند دسته تقسیم می شوند، دسته اول افراد جاهل و فریب خورده و دسته دوم نیز افراد هوس باز و شهوت باز که متاسفانه جز کسانی هستند که در این فتنه ها نقش اساسی را دنبال می کنند. این دو گروه جزء فرزندان این جامعه هستند اگرچه شاید فرزندان نااهلی باشند ولی باید توجیه و ارشاد شوند.

افراد ضدانقلاب، معاند، تجزیه طلب و کسانی هستند که هدف آنها براندازی و حساب آنها از افراد فریب خورده متفاوت است.

سعادت فر اظهار داشت: دسته سوم افراد ضدانقلاب، معاند، تجزیه طلب و کسانی هستند که هدف آنها براندازی و حساب آنها از افراد فریب خورده متفاوت است. دسته چهارم افرادی هستند که عقده سیاسی دارند و این افراد تا زمانی که در قدرت باشند مشکلی وجود ندارد اما زمانی که احساس کنند دستشان از قدرت و چنبره انداختن بر بیت المال کوتاه شده و احساس می کنند اگر مملکت پیشرفت کرد رسوا و کسانی که تمام محبوبیتشان حول محورحرف وشعار بوده و امروز کارنامه موفق را عامل رسوائی خود دانسته و متاسفانه مخرج مشترک با دشمن پیدا می کنند. چرا این افراد نمی فهمند که دشمنان قسم خورده نظام دارند یک عده ای را برعلیه این نظام تحریک می کنند و مراقب باشند که در صف دشمن قرار نگیرند.

امروز هرکس که از ولایت فقیه کینه دارد به میدان آمده و افراد بی بصیرتی که هیچ پیاده نظامی جزء هوس بازان و هیچ چاره به جزء حمایت از هوس بازی ندارند

خطیب جمعه بافق عنوان داشت: امروز هرکس که از ولایت فقیه کینه دارد به میدان آمده و افراد بی بصیرتی که هیچ پیاده نظامی جزء هوس بازان و هیچ چاره به جزء حمایت از هوس بازی ندارند. امروز طلبکاران این نظام شهدا خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، آزادگان و جانبازن شیمیایی که امروز نفس های آنها به سختی بالا و پایین می شود هستند نه کسانی که یک قطره خون در دفاع از نظام و ارزش های نظام ندادند. کسانی امروز شعارشان نه به حجاب اجباری است در واقع ترجمان این شعارشان آری به برهنگی اجتماع است و از نسل رضا قلدری هستند که به زور بی حجابی را ترویج می دهند.

قوه قضائیه باید حمایت جدی و قاطع خود را از نیروی انتظامی بسیج و نیروهای انقلاب داشته باشد

سعادت فر در پایان تصریح کرد: قانون فصل الخطاب و برای مقابله با هنجارشکنی و حجاب و عفاف از آرمان های هستی نظام و حجاب و عفاف خط قرمز امت حزب الله، خانواده شهدا و جامعه ایمانی است و احدی حق ندارد در برابر عفاف و حجاب مروج برهنگی در این جامعه باشد. قوه قضائیه باید حمایت جدی و قاطع خود را از نیروی انتظامی بسیج و نیروهای انقلاب داشته باشد.

انتهای پیام/ع