۱۳ هزار دانش آموز بافقی در ۶۸ آموزشگاه و در قالب ۴۹۰ کلاس آموزشی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند+تصاویر
۱۳ هزار دانش آموز بافقی در ۶۸ آموزشگاه و در قالب ۴۹۰ کلاس آموزشی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند+تصاویر
سیدجوادمیرجعفری مدیرآموزش وپرورش شهرستان بافق با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: شهرستان بافق سال تحصیلی جدید را با 380 کلاس در مراکزدولتی و 110 کلاس در مراکز غیردولتی و پیش دبستانی و در مجموع 490کلاس را شروع کرد.

به گزارش صبح بافق؛ زنگ ایثار و مقاومت با حضور صمیمی فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات بافق در آموزشگاه آیت الله شیخ محمدتقی بافقی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمدعلی صمیمی فرماندار بافق ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت یاد وخاطره ۶۸ شهید دانش آموز شهرستان اظهار داشت: در ادبیات توسعه، مهم‎ترین عنصر را سرمایه انسانی می دانند که رکن اساسی این سرمایه انسانی دانش آموزان هستند. اگر به جایگاه جمهوری اسلامی توجه کنیم ونقشی که آموزش و پرورش در این نظام دارد با توجه به هدف گذاری که مقام معظم رهبری تحت عنوان تمدن نوین اسلامی بیان کردند جایگاه و نقش فرهنگیان در این بدنه بهتر معلوم می شود.

وی  افزود: اگر همکاران ما در بدنه آموزش و پرورش موضوع معلمی را صرفا یک وظیفه اداری بدانند شاید شرایط متغیر و متحول نشود لذا انتظار این است در آموزش و پرورش مخصوصا معلمین نگاه رسالت گونه ای به این وظیفه محوله داشته باشند هرچند که در شهرستان بافق با توجه به وجود شرکت سنگ آهن مرکزی و تفاوت حقوقی که در بدنه آموزش و پرورش است گلایه مندی های بحقی وجود دارد که اجرای طرح رتبه بندی معلمان یک اقدام بسیار جدی از طرف دولت سیزدهم بود

این مقام مسئول به متفاوت بودن سال تحصیلی جدید اشاره و بیان داشت: سال تحصیلی جدید به چند علت متفاوت است  حدود دوسال تدریس دانش آموزان به صورت مجازی برگزار می شد که انصافا آسیب های جدی داشت که مهم ترین آسیب آن وابستگی و اعتیاد شدید به فضای مجازی که دانش آموزان به بهانه آموزش و تحصیل به آن پیدا کرده و کنترل آن از دست معلمین و والدین بیرون رفته و استفاده های دیگری که از فضای مجازی می شد با شرایط سنی دانش آموزام مطابقت نداشت لذا باید اهتمام جدی داشته باشیم که این وابستگی را قطع و صرفا به حداقل نیازهایی که به واسطه آموزش است از آن استفاده شود.

صمیمی عنوان داشت: درسال جدید می توانیم در رویکرد تعییراتی را ایجاد کنیم و اگر اشکالاتی بوده یک ریل گذاری جدیدی را در نظام آموزش و پرورش و بحث های تربیتی و فرهنگی باید جایگاه خود را در نظام آموزش و پرورش  پیدا کند که بعضا شاهد غفلت در این مجموعه بودیم.

فرماندار بافق در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان بافق در راستای جهت گذاری نظام جمهوری اسلامی با توجه به مقتضیات چند طرح فرهنگی تدوین هم با محوریت امام جمعه چندطرح فرهنگی اجرا شده که مستلزم همکاری و مشارکت همه فرهنگیان و موثرین در این نظام فرهنگی و اجتماعی شهرستان به خصوص  والدین آنها است.

سیدجوادمیرجعفری مدیرآموزش وپرورش شهرستان بافق با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: شهرستان بافق سال تحصیلی جدید را با ۳۸۰ کلاس در مراکزدولتی و ۱۱۰کلاس در مراکز غیردولتی و پیش دبستانی و در مجموع ۴۹۰کلاس را شروع کرد.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم کمبود فراوان نیروی انسانی با کمک همکاران فرهنگی بعد از چند سال کسری نیرو امسال کمبود نیرو در دوره ابتدایی  را به صفر رسانده و ۹۸ درصد نیروها نیز بومی هستند. در دوره ابتدایی مشکل خاصی وجود ندارد  ولی در دوره متوسطه اول و دوم ۲۰ درصد مشکل کمبود معلم داریم که با توان و انرژی و حضور بالا نیروی های خدوم  بازنشسته شهرستان جبران و مشکل نیروی خدماتی نیز با همت مسئولین شهرستان رفع خواهد شد.

مدیرآموزش و پرورش بافق تصریح کرد: در سال جدید بعد از ۲۸ ماه  از شیوع بیماری کرونا برنامه های مختلفی را شروع و قصد داریم رصد مسائل آموزشی و تربیتی را بر محور سند تحول بنیادی قرار و این سند را قطب نمای حرکت خود در مسائل آموزشی و تربیتی قرار دهیم.

انتهای پیام/