گره ۵۰ ساله ای که با مدیریت جهادی گشوده شد
گره ۵۰ ساله ای که با مدیریت جهادی گشوده شد
تجربه چهل ساله انقلاب، نشان داده هر جا انقلابی عمل کردیم؛ پیش رفتیم و هرجا از تفکر انقلابی فاصله گرفتیم در جا زده ایم!

صبح بافق؛
گره ۵۰ ساله ای که با مدیریت جهادی گشوده شد.

《آنچه بنده احساس میکنم، انگیزه‌ی آنها این است که احساس میکنند کشور در حال پیشرفت به سمت قدرت همه‌جانبه است و این را نمیتوانند تحمّل کنند؛ این را احساس میکنند، می‌بینند. می‌بینند که بحمدالله بعضی از گره‌های قدیمی در حال گشوده شدن است. حرکت به سمت پیشرفت را می‌بینند که شتاب گرفته در کشور؛ این واقعیّتی است. در همه‌ی بخشها یک حرکت شتابنده‌ای را انسان مشاهده میکند، می‌بینند که دانش‌بنیان‌ها فعّال شده‌اند، می‌بینند که تولیدات پیشرفته در بعضی از بخشها روزبه‌روز خود را دارد نشان میدهد، می‌بینند که کارهایی دارد انجام میگیرد که میتواند تهاجم تحریم را ــ که تنها اسلحه‌ی دشمن فعلاً تحریم است ــ خنثی کند؛ این را مشاهده میکنند.》
مقام معظم رهبری ۱۴۰۱/۷/۱۱

تجربه چهل ساله انقلاب، نشان داده هر جا انقلابی عمل کردیم؛ پیش رفتیم و هرجا از تفکر انقلابی فاصله گرفتیم در جا زده ایم!
از نهضت سواد آموزی و دفاع مقدس گرفته تا رزمایش همدلی و مواسات و تولید واکسن در شرایط کرونا و امروز که شاهد رشد شرکت های دانش بنیان، احیای کارخانه ها و سرعت گرفتن پیشرفت های اقتصادی هستیم.

شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز با مدیریت جدید نشان داد به خوبی در مسیر این تحول قرار گرفته است.

مدیریت جدید شرکت، با بها دادن به جوانِ نخبه بافقی توانست دانش سنگ شکن های فکی را بومی سازی کند تا علاوه بر افزایش ۳۰درصدی تولید و صرفه جویی ۱۰۰ میلیارد ریالی در ساخت و تعمیر هر سنگ شکن فکی این را به جامعه ایرانی اثبات کند که ذهنِ نخبه ی ایرانی چیزی کمتر از نخبگان آمریکایی، استرالیایی، چینی، سوئدی و ایتالیایی(کشورهای دارنده دانش ساخت سنگ شکن فکی) ندارد. فقط کافیست مدیران جهادی به این نخبه ها بها بدهند.

مدیرِ جوانِ نخبه ی انقلابی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و تیم کارشناسی اش نشان دادند اگر با همین فرمان جلو بروند چشم انداز بسیار روشنی در انتظار شهرستان بافق خواهد بود.

شروعِ “اکتشاف، استخراج و فرآوری کانسنگ مواد پرتوزا و عناصر همراه” در معدن آنومالی ۸ ناریگان با چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ و ایجاد اشتغال پایدار برای ۵ تا ۷ هزارنفر یعنی تولد چغارتی دیگر در بافق که چند نسل فرزندانمان را تأمین میکند.
گره ی ۵۰ ساله که اکنون با مدیریت جهادی گشوده شده، نوید بخش آینده ای روشن است که ایران را بیش از پیش به سمت پیشرفت، قدرت و ثروت سوق خواهد داد.

محمد ابوترابی
فعال فرهنگی اجتماعی