بهره مندی ۱۴ هزار مشترک بافقی ازخدمات فاضلاب شهری/نصب ۷ هزار انشعاب فاضلاب در مرحله اول
بهره مندی ۱۴ هزار مشترک بافقی ازخدمات فاضلاب شهری/نصب ۷ هزار انشعاب فاضلاب در مرحله اول

رئیس اداره آبفای بافق در خصوص هزینه حق انشعاب نیز بیان داشت: حق انشعاب فاضلاب حداقل ۲میلیون و۲۶۱ هزار ریال هست و هزینه های نصب سیفون توسط سرمایه گذار پرداخت می شود. پیش فروش به صورت نقدی واقساط ۲۰ ماهه خواهد بود. پیش فروش اقساطی یک قبض انشعاب فاضلاب همانند قبض آب بهاء توزیع می گردد و مابقی اقساط هردوماه یک بار به صورت پیامک به مشترکین اعلام می گردد..

جواد فلاح رئیس اداره آبفای شهرستان بافق در گفتگو با خبرنگار صبح بافق در خصوص نحوه ثبت نام همشهریان برای انشعاب فاضلاب شهری گفت: یکی از پروژه هایی که در سال جاری قرار است به بهره برداری برسد پروژه فاضلاب بافق هست که این پروژه توسط شرکت سنگ آهن مرکزی که اصطلاحا سرمایه گذار نامیده می شود در حال اجرا است.

وی در ادامه افزود: شبکه جمع آوری فاضلاب شهر بافق به دوناحیه A وB تقسیم شده است. عملیات لوله گذاری در ناحیه B به طول ۸۵ کیلومتر بوده که وضعیت پیشرفت فیزیکی آن ۷۸ درصد است. در ناحیه A نیز ۳۸ کیلومتر هست که کار به صورت ۱۰۰ درصد انجام شده و از این ناحیه نیز ۳۰ کیلومتر باقی مانده که عملیات لوله گذاری آن توسط سرمایه گذار در حال انجام است.

فلاح در خصوص وضعیت تصفیه خانه وروند پیشرفت آن نیز تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب با پیشرفت فیزیکی فعلی ظرف چند هفته آینده به اتمام خواهد رسید و انتظار می رود فاضلاب بزودی وارد تصفیه خانه گردد. ناحیه B شامل شهرک‎های زیتون، امام علی(ع)، امام حسین(ع)، کوی مناجات، چهارده معصوم و کوی امام رضا(ع) هست و نصب انشعابات آن در این ناحیه شروع می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که روند اخذ انشعاب فاضلاب توسط همشهریان چگونه است بیان داشت: در حال حاضر مناقصه نصب سیفون توسط سرمایه گذار انجام گرفته و شرکت آران آب عملیات اجرایی نصب ۳هزار سیفون را در ناحیه B شروع و نصب ۳ هزار سیفون دیگر در امتداد همین کار انجام می شود.

فلاح ادامه داد: در این راستا برنامه فروش انشعاب فاضلاب توسط شرکت آب وفاضلاب که در این طرح سرمایه پذیر نامیده شد از اول آبان ماه شروع و تاکنون ۸۵۰ فقره انشعاب فاضلاب به صورت پیش فروش، نقدی و قسطی انجام گردیده است. برنامه شرکت آب وفاضلاب تا پایان سال جاری پیش فروش ۷ هزار فقره انشعاب  فاضلاب است.

رئیس اداره آبفای بافق در خصوص هزینه حق انشعاب نیز بیان داشت: حق انشعاب فاضلاب حداقل ۲میلیون و۲۶۱ هزار ریال هست و هزینه های نصب سیفون توسط سرمایه گذار  پرداخت می شود. پیش فروش به صورت نقدی واقساط ۲۰ ماهه خواهد بود. پیش فروش اقساطی یک قبض انشعاب فاضلاب همانند قبض آب بهاء توزیع می گردد و مابقی اقساط هردوماه یک بار به صورت پیامک به مشترکین اعلام می گردد..

فلاح در ادامه به تعداد مشترکین شهرستان اشاره و تصریح کرد: در شهربافق نزدیک به ۲۱ هزار مشترک از خدمات آب بهره مند هستند که تقریبا ۱۴ هزار اشتراک در محدوده خدمات فاضلاب قرار دارند، لذا به محض نصب سیفون وپرداخت حق انشعاب مشترکین فاضلاب منازل خود را به شبکه جمع آوری فاضلاب وصل نمایند.

فلاح گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق تسهیلاتی را برای مشترکین در نظر گرفته و قرار بر این است که اتصال فاضلاب داخلی منازل به سیفون توسط سرمایه گذار انجام شود.

رئیس اداره آبفای بافق در پایان اظهار داشت: عملیات اجرایی فاضلاب شهربافق از سال ۹۳ آغاز و با پیگیرهای مستمر در چندماه اخیر توسط فلاح  مدیرعامل شرکت سنگ آهن، محمدباقری مدیرشبکه جمع آوری و تصفیه خانه شهرستان و شرکت آب وفاضلاب استان به عنوان کمیته راهبردی دستگاه سرمایه پذیرعملیات اجرایی متحول و شاهد بهره برداری پروژه در سال جاری خواهیم بود.

 

انتهای پیام/ع.ع

  • نویسنده : صبح بافق