اگر دشمن بفهمد در دفاع از خودمان شک داریم جسورتر می‌شود/ باید از پروتکل الحاقی خارج شویم
اگر دشمن بفهمد در دفاع از خودمان شک داریم جسورتر می‌شود/ باید از پروتکل الحاقی خارج شویم
محمدرضا صباغیان گفت: اظهار عجز نزد ستم‌پیشگان خطاست و اگر دشمن بفهمد که در دفاع از خودمان شک داریم جسورتر می‌شود.

به گزارش صبح بافق؛محمدرضا صباغیان نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح دو فوریت «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» گفت:آمریکا و کشورهای غربی نشان دادند پایبند به هیچ نوع تعهدی نیستند.

وی افزود: چرا باید منتظر بمانیم که تحریم‌ها افزایش یابد و اقدام عملی نکنیم. چرا ما طرح سه فوریتی ارائه نمی‌دهیم و منفعلانه عمل می‌کنیم.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس اظهار داشت: اظهار عجز نزد ستم‌پیشگان خطاست و اگر دشمن بفهمد که در دفاع از خودمان شک داریم جسورتر می‌شود.

صباغیان خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد طرحی تصویب شود اما عملی نشود و پس از چندین روز مانند طرح اقدام متقابل در مقابل آمریکا و اروپا، یادمان برود چه فایده‌ای دارد.

وی تأکید کرد: مگر در برجام ذکر نشده بود که اگر طرف خارجی به تعهدات خود عمل نکند ما او را وادار به اجرای تعهدات می‌کنیم.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: تقاضا داریم تمام مسئولان نظام و مجلس برای این قضیه تصمیم  جدی بگیرند زیرا دشمن خواب‌های آشفته‌ای برای ما دیده  است.

صباغیان اضافه کرد: باید مشکلات را از درون حل کرد و به نظارت جدی داخلی توجه کنیم و یکصدا و همگام در مقابل فشارها بایستیم.

وی گفت:اختیاری که به آژانس بین‌المللی انرژی هسته ای داده ایم و بازرسان آژانس تمامی مراکز ما را نظارت می‌کنند درست نیست زیرا این آژانس سرسپرده است.

صباغیان اظهار داشت:اقدام مهم ما امروز باید این باشد که از پروتکل الحاقی خارج بشویم، ما مستقل هستیم و این اختیارات ویژه ایی را که به آن‌ها داده ایم باید پس بگیریم.

وی بیان کرد: تاریخ را که مطالعه می‌کنیم از قرارداد ترکمنچای و گلستان و امتیازهای داده شده تأسف می‌خوریم، مبادا ما نیز به این سرنوشت دچار شویم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق