ساختار مدیریتی کشور نیاز به اصلاح انقلابی دارد/مجلس و مسئولین برای نظارت باید ملاحظه کاری‌ها را کنار بزنند
ساختار مدیریتی کشور نیاز به اصلاح انقلابی دارد/مجلس و مسئولین برای نظارت باید ملاحظه کاری‌ها را کنار بزنند
حجت الاسلام میرغنی زاده به مسئله گرانی هم اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در مراسم روز درختکاری برای چندمین بار در سال جاری از وضعیت مردم و گرانی های بی منطق وافسار گریخته گلایه کردند. یکی از راه حل های کنترل گرانی تقویت انضباط پولی، مالی و اصلاح ساختار بودجه است. بودجه کشور نیاز به اصلاحات اساسی و انقلابی دارد.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام سید صالح میرغنی زاده بافقی، امام جمعه موقت بافق در آخرین خطبه نماز جمعه سال جاری با گرامیداشت اعیاد شعبانیه بر پیروی از سیره ائمه اطهار در زندگی تاکید کرد و گفت: ماه شعبان و رمضان قله‌های عبادت و رحمت الهی است و باید از این فرصت‌ها را غنیمت شمرد.

وی در ادامه افزود: جهاد همیشه لازم است و ایمان حقیقی و کامل ایمانیست که با جهاد در میدان عمل همراه باشد. جهاد و روحیه جهاد، مبارزه و مقاومت هم محافظ و هم زیبایی تقوا است، در شناخت فریضه جهاد آنچه مهم است هر میدانی جهادی متناسب با خود دارد.

امام جمعه موقت بافق در خطبه دوم  نیز تصریح کرد: انسان متقی زندگیش با خوبان رقم می خورد، اگر می خواهد رای بدهد برای خدا و از روی ایمان رای بدهد. افراد متقی افراد با ایمان هم هستند کسانی که امربه معروف و نهی از منکر می کنند در دیگران هم اثر می گذارند.

حجت لاسلام المسلمین میرغنی زاده اظهار داشت: باید از مردم شهیدپرور و متدین بافق که در همه صحنه ها حضو پررنگ داشتند تشکر کرد و باید به پیروی  مقام معظم رهبری افتخار کنیم.

وی گفت: در سال آینده دو انتخابات در پیش و رو داریم که برای کشور حساس و تعیین کننده است.

امام جمعه موقت بافق بیان داشت: هر چه نظارت مسئولین بر انتخابات و تائید صلاحیت‌ها بیشتر باشد، انتخاب مردم صحیح‌تر و تاثیر آن روی زندگی مردم بیشتر است. در انتخاب افراد هم باید با آگاهی و علم اقدام کرد و مجلس و مسئولین برای نظارت باید ملاحظه کاری‌ها را کنار بزنند.

حجت الاسلام میرغنی زاده به مسئله گرانی هم اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در مراسم روز درختکاری برای چندمین بار در سال جاری از وضعیت مردم و گرانی های بی منطق وافسار گریخته گلایه کردند. یکی از راه حل های کنترل گرانی تقویت انضباط پولی، مالی و اصلاح ساختار بودجه است. بودجه کشور نیاز به اصلاحات اساسی و انقلابی دارد. راه حل بعدی صرفه جویی و بهینه سازی در هزینه های تولید با استفاده از فناوری های نوین و کارآمد و افزایش نظارت کارآمد در بازار تولید، توزیع و مقابله قاطعانه با احتکار وگرانی های بی منطق است. مدیریت بر واردت و صادرات در کوتاه و میان مدت و کاهش هزینه های غیرضروری ادارات یکی دیگر از راه حل های کنترل گرانی ها است.

امام جمعه موقت بافق در پایان ضمن تشکر از کادر درمان بابت مبارزه با بیماری کرونا گفت: سال ۹۹ به سختی گذشت و شیوع کرونا و مشکلات ناشی از آن به سختی‌های این سال افزود. باید از کادر درمان و همه کسانی که در کنترل و پیشگری از این بیماری در این سال تلاش کردند تشکر و برای درگذشتگان از این بیماری علودرجات مسئلت کرد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صبح بافق