توصیه های پلیس بافق برای پیشگیری از سرقت خودرو
توصیه های پلیس بافق برای پیشگیری از سرقت خودرو
فرمانده انتظامی شهرستان بافق گفت: شهروندان هشدارهای پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت خودرو را جدی بگیرند.

به گزارش صبح بافق؛ سرهنگ “شهرام طولابی نژاد”  ضمن اشاره به امنیت خوب شهرستان با تاکید بر اینکه شهروندان از پارک اتومبیل در نقاط خلوت و کم نور خودداری کرده و حتی الامکان از پارکینگ عمومی استفاده کنند اظهار داشت: اگر امکان توقف در پارکینگ وجود ندارد به نصب تجهیزات ایمنی و بازدارنده جهت جلوگیری از سرقت اقدام کنید.

طولابی نژاد یادآور شد: اتومبیل خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی از قبیل قفل، زنجیر، قفل پدال، قفل نعلی شکل پدال و کلاچ وترمز، سوئیچ مخفی و… مجهز کرده و هنگام ترک اتومبیل از کلیه وسایل تأخیری و بازدارنده و هشدار دهنده استفاده کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان بافق با بیان اینکه برای جلوگیری از باز کردن شیشه بادگیر اتومبیل، خودرو خود را با تجهیزات ایمنی مجهز کنید افزود: قفل درب های جلو و صندوق عقب اتومبیل خود را با قفل های سوئیچی مجهز کنید.
وی گفت: در توقف های کوتاه مدت شیشه اتومبیل خود را بالا برده و درب ها را قفل نموده و از گذاشتن أشیاء قیمتی داخل اتومبیل خودداری کنید.
این مقام مسئول افزود: چنانچه اتومبیل خود را در پارکینگ منزل یا داخل حیاط پارک می کنید درب های آن را قفل کرده و سوئیچ را روی ماشین نگذارند و هنگامی که اتومبیل خود را به منظور گرم شدن و سایر موارد روشن می کند مواظب باشید و اتومبیل را به حال خود رها نکنید.
سرهنگ طولابی نژاد تاکید کرد: هنگام ترک اتومبیل از گذاشتن سند مالکیت و بطور کلی اسناد و مدارک ارزشمند در داخل آن خودداری کرده و به هنگام تصادف یا نزاع های ساختگی اشخاص با شما مراقب باشید اتومبیل خود را رها نکنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس