وجود هزار شهید دانش آموز در استان یزد یعنی اینکه جوانان پای نظام ایستاده اند مراقب باشیم دولت جوان انقلابی رای بیاورد
وجود هزار شهید دانش آموز در استان یزد یعنی اینکه جوانان پای نظام ایستاده اند مراقب باشیم دولت جوان انقلابی رای بیاورد
خطیب جمعه بافق اظهار داشت: تاریخ وقایعی را در آینده به جامعه معرفی خواهد کرد که آنها بیش از گذشته شرمنده ملت خواهند بود. نکته دیگری که رهبری اشاره کردند، در بین 4000 شهید استان یزد حدود هزار شهید دانش آموز وجود دارد، این جمله دو پیام داد اول اینکه کسانی که پای این نظام ایستاده اند جوانان بودند لذا مراقب باشیم در انتخاب مسئولین و دولت باید دولت جوان انقلابی رای بیاورد چرا که این نظام به جوانان مدیون است. 

ه گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق گفت: شاکله اصلی رابطه با خدا گناه نکردن است، گناه مثل موریانه اعمال صالح و رفتار شایسته انسان را نابود می کند. تا انسان در این دنیا فرصت دارد باید برای استغفار استفاده کند.

وی در ادامه افزود: در این ایام پایانی ماه شعبان خوب است انسان برای ورود به یک میهمانی درک و مهیا برای میهمانی خدا شود. اگر انسان ماهیت گناه را درک کند مثل خوردن نجاست است. گناه، شیطان زینت و تزئینش می کند اما واقعیت گناه لجن است.

سعادت فر تصریح کرد: از جمله مصادیق تقوا شکرگذاری نعمت های خداوند است، برخی این شکرگذاری نعمت را عامل فزونی نعمت معرفی می کنند. شکر نعمت انسان را عزیز وبزرگ می کند لذا بنده شاکر نعمت های خداوند خودش در پیشگاه خداوند عزیز می شود.

خطیب جمعه بافق اظهار داشت: یکی از بزرگترین نعمت های ما نعمت جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی است. ما به برکت این نظام مقدس و خون هزاران شهیدی که امروز میهمان شهدا هستیم توفیق بندگی خدا را داریم و به برکت این نظامی که موسس و بنیانگذارش وجود مبارک امام زمان(عج) است و به برکت نظامی که حکومت الله را در این کره خاکی تجلی بخشید باید شکرگذار این نعمت باشیم وگرنه امروز شهرهای ما بایستی غرق در لجن و فحشا و فساد بود اما امروز برای کسانی اهل معنویت باشند زمینه اطاعت وبندگی فراهم است.

امام جمعه بافق افزود: امروز نیروهای ما نان خور نعمت ولایت هستند در حالی که در دوران طاغوت جیره گیر ومواجب بگیر دست طاغوت بودند. ما عزت این خون شهدا برای ما به ارمغان اورده و وصف پذیر نیست.

سعادت فر بیان داشت: امروز این مملکت در اختیار نائب برحق امام زمان ولی امرمسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه اى است و رهبری در اوج ساده زیستی، بصیرت، آینده نگری و رهبری برای زمینه سازی صبح ظهور و مایه فخر ومباهات است. امروز ملت ایران به خود می بالد که به پیاده روی اربعین و زیارت ائمه معصومین می رود که این از برکات این انقلاب و نعمت ولایت است.

وی ادامه داد : مراقب باشید برخی از ناملایمات و امتحانات آخر الزمان و سوء مدیریت هایی که به دست خودمان به سرخودمان اورده ایم باعث نشود که اصل انقلاب و این حرکت عظیم و در این امتحان مردود شویم . شیاطین فتنه های متعددی می کنند برای اینکه بین مردم مومن و متدین و این انقلاب فاصله ایجاد کنند.

امام جمعه بافق خاطر نشان کرد: مردم بابصیرت ایران این انقلاب با گوشت، پوست و جانشان آمیخته شده است. دشمنان این نظام نه ایران، اسلام، انقلاب ونه این مردم غیور و ولایتمدار را شناختند.

وی به برگزاری کنگره ۴۰۰۰شهدا در استان اشاره و بیان داشت: عظمت این کنگره یک طرف و موقعیت زمانی آن هم که مصادف با دهم فروردین که سالروز حرکت عظیم و مهم و بابصیرت استان یزد در پیروزی انقلاب اسلامی بود از طرف دیگر، اما ویژگی مهم این کنگره دیدار مسئولین با مقام معظم رهبری بود که ایشان در این دیدار مردم شهیدپرور وعلماء یزد را به خوبی دلجویی و مورد لطف و محبت قرار دادند.

سعادت فر گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار نکاتی را مطرح کردند که نکته اول تاکید نقش شهید محراب آیت اللّه صدوقی در دوران انقلاب اسلامی دفاع مقدس به عنوان رهبر نام بردند. نکته دوم نیز انگیزه شهیدان از حضور در میدان جهاد را باید از وصیت نامه های آنها استخراج کرد که چرا شهیدان به جنگ رفتند. و باید از این آرمان ها مراقبت کرد که به دست بقیه افراد مخدوش و نفی نشود وبه این گوهرهای با ارزش به دست نااهلان نیفتد لذا باید در انتخاب مدیران و مسئولین جامعه مراقب باشیم، اگر مدیران شایسته نباشند خیانت به خون شهدا اتفاق می افتد.

خطیب جمعه بافق اظهار داشت: تاریخ وقایعی را در آینده به جامعه معرفی خواهد کرد که آنها بیش از گذشته شرمنده ملت خواهند بود. نکته دیگری که رهبری اشاره کردند، در بین ۴۰۰۰ شهید استان یزد حدود هزار شهید دانش آموز وجود دارد، این جمله دو پیام داد اول اینکه کسانی که پای این نظام ایستاده اند جوانان بودند لذا مراقب باشیم در انتخاب مسئولین و دولت باید دولت جوان انقلابی رای بیاورد چرا که این نظام به جوانان مدیون است.

امام جمعه بافق بیان داشت: برای این انقلاب بهای سنگینی پرداخت شده است، عده ای متاسفانه به رها بودن فضای مجازی افتخار می کنند و این فضا را در اختیار برخی افراد شهوت ران وعیاش گذاشتند. ما با فضای مجازی مخالف نیستیم اما فضای مجازی که فاقد مدیریت معنوی و انقلابی باشد غرق در شهوت است. این مسئولین بدانند فردای قیامت تک تک خانواده شهدا و مردم انقلابی جلوی آنها را خواهند گرفت.

سعادت فر به نکته دیگر فرمایش مقام معظم رهبری اشاره و گفت: دشمن در صدد مایوس و منحرف کردن جوانان از خط انقلاب است، نباید اجازه داد وسوسه دشمن در جوانان اثر و آنها را به خدمت بگیرد. باید دوران طلائی دفاع مقدس را به جوانان معرفی کنیم . نیروی انقلابی، مجاهد.،مبارز و دلداده به انقلاب و ولایت بازنشستگی ندارد و تا زمانی که نفس دارد باید خدمت کند.

خطیب جمعه بافق تاکید کرد: به جزء شهدا احدی نمی تواند ادعا کند که به نظام بدهکار نیست، همه به نظام بدهکارند لذا شهدا توانستند دین خود را به نظام ادا کنند. اوج فتنه ها در راه است. فتنه تمامی ندارد اما این انقلاب بیمه شده هست و خواهد ماند.

امام جمعه بافق در پایان گفت: برای من جای سوال است که کربلایی کع در اربعین میلیون ها نفر زائر داشت آمارکرونایش صفر بود چرا راه کربلا باید برای شیعیان و محبین در ایران بسته باشد اما راه سفرهای انگلیس، قشم، کیش و اروپا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس باز باشد و امیدواریم مسئولین برای این سوال پاسخی داشته باشند.

انتهای پیام/ع