حضور حداکثری ما در انتخابات یک ضرورت و یک مهم است/جامعه ای که آلوده به کنسرت و لهو لعب شد با ولایت فاصله می گیرد
حضور حداکثری ما در انتخابات یک ضرورت و یک مهم است/جامعه ای که آلوده به کنسرت و لهو لعب شد با ولایت فاصله می گیرد
امام جمعه بافق گفت: ماه رمضانی که در هفته اولش بتوان اسرائیل را با موشک زد می توان با مدیریت انقلابی نماز عید فطر را هم در قدس اقامه کرد.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به آیه ۴۲ سوره انعام  گفت: این آیه به منشاء تهیدستی، فقر، بیماری و گرفتاری اشاره و منشاء این گرفتاری ها را مخالفت با عوامل اللهی و احکام دین می داند و راه حل این مشکلات را تضرع و اینکه انسان توبه و استفار و از خداوند عذرخواهی کند تا درهای رحمت به روی انسان باز شود.

وی در ادامه افزود: راه حل مقابله با این مشکلات تضرع است، تضرع هم بستر می خواهد مسجد، حرم ائمه معصومین، امامزادگان و جلسات ذکر،دعا و توسل از مکان های تضرع هستند. در این شرایط فعلی هم که قرار داریم برای مقابله با این بلاها نباید از تضرع و توسل غافل شد. مسئولین هم باید به این مهم توجه داشته که مسجد محل تضرع و محلی است که انسان ها با ارتباط با خدا باید بلاها را از خود دور کنند.

سعادت فر خطاب به مسئولین تصریح کرد: جای سوال است که چرا اول مکانی که باید تعطیل شود حرم اهل بیت(ع)، امامزادگان و مساجد و این اماکن پاک که مومنین با طهارت وارد و ضوابط را هم رعایت می کنند باشد. تعطیلی اماکن مذهبی حقیقتا با تعمد به نظر می آید که اتفاق می افتد و اگر تعطیلی مساجد با تعمد اتفاق افتد که قرائن متعدی دال بر تعطیلی عامدانه آن هست این خیانت است و آن کسی که مساجد را تعطیل کند خائن است.

خطیب جمعه بافق اظهار داشت: ملت اگر صبر می کنند به احترام امام امت خود مقام معظم رهبری است که رهبری هم فرموده اند کسانی باید تصمیم گیری کنند که ضرورت ارتباط با خدا و مسجد را درک کنند این برای ملت جای سوال است که چرا نیمه شعبان جمکران باید بسته ولی جاده شما باید مملو از ماشین باشد ولی نمازهای جمعه وجماعت باید تعطیل شود.

سعادت فر ادامه داد: مردم به احترام امام امت سکوت کردند اما از مسئولین می خواهیم که نسبت به اهمیت و ضرورت بازگشایی این مراسم اهتمام ویژه داشته و مردم هم ضوابط را رعایت می کنند و به اعتراف خود مسئولین هم کمترین اتفاقات در مساجد واماکن مذهبی اتفاق افتاده است. اگر ملت به احترام فرمایش امام امت نبود به دهان این مسئولین می زدند.

خطیب جمعه بافق خاطرنشان کرد: در این شهرستان با حجم بالای مصرف اینترنت که جزء رتبه های بالای کشوری هست در کجا مصرف می شود؛ آیا در مسیر تحقیق و پژوهش علمی است یا خیر. مراقب فرزندان خود باشیم، روابط خانم ها وآقایان چگونه است؟ پاتوق ها چه وضعیتی دارند؟ جامعه ای که آلوده به کنسرت و لهو لعب شد با ولایت فاصله می گیرد. قدر ولایت را بدانید اطراف ما گرگ ها کمین کردند.

سعادت فر افزود: آن نابخردانی که حرف رفراندوم برای جمهوری اسلامی می زنند به ما پاسخ دهند که در برابر جمهوری اسلامی از نظام و حکومت اللهی به کدام حکومت یزیدی می خواهند پناه ببرند و از مردم رای بگیرند. مردم این حکومت را می پسندند. گرانی ومشکلات هست باید نظام را حفظ کنیم اگر نظام از ولایت فاصله گرفت دامن گیر خوارج می شود. اگر این انقلاب نعمت ولایت نداشت امروز داعشی ها در عمق ایران جنایت می کردند.

امام جمعه بافق گفت: اگر نظام ولائی واین امنیت نبود الان وضعیت ما چگونه بود؟ این کسانی که غرب گرا و غرب گدا هستند فکر می کنند اگر آمریکایی ها دستشان به این ملت برسد برای مردم و لیبرال ها فرش قرمز پهن می کنند. بصیرت آن است که ما مالک اشترها را تندرو و ابوموسی اشعری ها را معتقد نشناسیم. ماامروز نیاز به عمارهای تشکیلاتی و کار تشکیلاتی داریم.

سعادت فر افزود : امروز خیلی ها می گویند که ما حاج قاسم سلیمانی هستیم، شناسنامه حاج قاسم سلیمانی صفحه آخر آن در قسمت انتخابات جای خالی نداشت، حضور حداکثری ما در انتخابات یک ضرورت و یک مهم است و باید نسبت به حضور حداکثری در انتخابات اهمیت ویژه ای داشته باشیم.

خطیب جمعه بافق در پایان به حمله موشکی به اسرائیل اشاره و بیان داشت: حمله موشکی به اسرائیل آن هم در سالروز تاسیس سپاه و در ساعت شهادت حاج قاسم سلیمانی چند پیام داشت که اسرائیل و گنبد آهنینش خانه ای عنکبوتی بیش نیست و دوران بزن در رو تمام شده و تفکر انقلاب اسلامی و عشق به امام امت آنقدر در اعماق مردم آزادی خواه دنیا نفوذ کرده که به حکم آتش به اختیار، غیورانه پاسخ رژیم حرام زاده اسرائیل را آن زمانی که احساس کنند که یک نگاه چپ به جمهوری اسلامی کند این مردم غیور در اقصی نقاط دنیا جواب این رژیم را می دهند. ماه رمضانی که در هفته اولش بتوان اسرائیل را با موشک زد می توان با مدیریت انقلابی نماز عید فطر را هم در قدس اقامه کرد.

انتهای پبام/ع