معدن چاه گز جزء آنومالی های قدیم اکتشاف و ثبت شده شرکت سنگ آهن مرکزی است/جذب هرگونه نیرو باتوجه به تدوین و تصویب شیوه نامه جذب نیرو انجام خواهد شد
معدن چاه گز جزء آنومالی های قدیم اکتشاف و ثبت شده شرکت سنگ آهن مرکزی است/جذب هرگونه نیرو باتوجه به تدوین و تصویب شیوه نامه جذب نیرو انجام خواهد شد
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی در خصوص مدارس قراردادی بوستان فضیلت و آوای علم نیز بیان داشت: قرارداد یک ساله با آوای علم و بوستان فضیلت داشتیم و با توجه به تغییری که در مجموعه شرکت سنگ ایجاد و اصلاح هندسی که در پیت معدن صورت گرفت 4الی 5 ساختمان بزرگ شرکت را از دست دادیم و به دلیل کمبود مکان قرارداد این اماکن تمدید نخواهد شد.

به گزارش صبح بافق؛ نشست خبری رضا فلاح مبارکه مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان برگزار شد.

رضا فلاح در خصوص معدن دی ۱۹  گفت: دی ۱۹ در حال حاضر شرکتی به نام کویر یوز دره انجیر تاسیس شده که ۵۰ به ۵۰ هست و عواید آن هم با معدن چادرملو به صورت نصف است. خوشبختانه در ۲۰ بهمن ماه سال گذشته کارگروه اقتصادی مقاومتی با حضور مسئولین نظارتی استان در بافق برگزار شد، توانستیم مجوز باطله برداری را بگیریم و در مراحل  برگزاری انتخاب پیمانکار مناقصه باطله برداری به میزان  ۴۰ میلیون تن هستیم و این یک خبر خوب برای ایجاداشتغال در این منطقه خواهد بود و اشتغال خوبی هم می توانیم برای جوانان بافقی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که در زمان مدیریت جنابعالی در حوزه کمک به مدارس و میزان پیشرفت آنها افزود: درحوزه آموزش وپرورش نگاه ما این بوده که آموزش وپرورش نیروهای ما را تربیت و آینده آنها را تضمین می کند به آنها کمک کنیم که یکی از این موارد کمک به تجهیز و نوسازی مدارس بوده است. در حال حاضر سه باب مدرسه را شروع و سه باب هم توسط پیمانکاران در حال ساخت است که در شهرستان بی سابقه ولی هنوز به جایگاه مطلوب نرسیدیم.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی در خصوص مدارس قراردادی بوستان فضیلت و آوای علم  نیز بیان داشت: قرارداد یک ساله با آوای علم و بوستان فضیلت داشتیم و با توجه به تغییری که در مجموعه شرکت سنگ ایجاد و اصلاح هندسی که در پیت معدن صورت گرفت ۴الی ۵ ساختمان بزرگ شرکت را از دست دادیم و به دلیل کمبود مکان قرارداد این اماکن تمدید نخواهد شد.

فلاح در پاسخ به این سوال که در زمینه تبدیل وضعیت نیروها آیا شامل پرسنل گندله که سابقه ۵ سال دارند هم می شود یا خیر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه گندله تحویل تیم راهور داده شده این امکان وجود ندارد و یک سالی در اختیار آپکو هست و بعد از این اگر به این نتیجه رسیدیم که می توانیم این کار را انجام دهیم از آپکو تحویل واز سابقه ۵ سال را شروع به تبدیل وضعیت می کنیم. عمده نیروهای گندله زیر ۵ سال سابقه دارند.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت معادن ناریگان و چاه گز تصریح کرد: در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سال گذشته در شهرستان برگزار شد مدارک و مستندات در خصوص معدن  ناریگان را ارائه و اعلام شد که در سال ۷۹ به اجاره سازمان انرژی اتمی  در آمده و طبق دستوردادستان کارهایی انجام که خوشبختانه مجوز آنومالی۶A را گرفتیم و آنومالی۶B هم در شورای معادن استان در حال تصمیم گیری است و امیدواریم این قسمت هم در اختیار شرکت سنگ آهن مرکزی قرار بگیرد. در رابطه با معدن چاه گز این معدن جزء آنومالی های قدیم اکتشاف و ثبت شده شرکت سنگ آهن مرکزی همانند ۳۵ آنومالی که قبلا بوده و خوشبختانه هنوز تحت تملک ایمیدرو و دولتی است و ایمیدرو طبق مصوبه ای که هیئت دولت به آنها ابلاغ کرده سالیانه مقداری سنگ دانه بندی در اختیار ذوب آهن اصفهان قرار می دهد، پیگیری هایی توسط مسئولین شهرستان و استان برای واگذاری این آنومالی به شرکت سنگ آهن ادامه دارد و از طرفی هم مسئولین صندوق بازنشستگی با توجه به اینکه از دولت طلب دارد در حال پیگیری هستند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ادامه داد: متاسفانه در سال ۹۹ چاه گز در فهرست واگذاری ها نبود و اگر بخواهند مکانی را تهاتر کنند باید در لیست واگذاری ها باشد و در سال ۱۴۰۰ در لیست واگذاری ها درج شده و پیگیری هایی از طرف صندوق در حال انجام که به ازای طلبی که از دولت دارد چاه گز را تهاتر کنیم که در این صورت می توانیم یک میلیون کاهش ظرفیتی که داریم را جبران کنیم.

فلاح در خصوص وضعیت جذب نیروی جدید تاکید کرد: جذب هرگونه نیرو باتوجه به تدوین و تصویب شیوه نامه جذب نیرو انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی افزود: در انتهای سال ۹۷ حدود ۱۹ کیلومتر از باند دوم جاده بافق- بهاباد را با حضور استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  کلنگ زنی کردیم و قرار بر این شد که عملیات خاکی توسط شرکت سنگ آهن و تاسیسات و آسفالت آن نیز بر عهده فرمانداری و وزارت راه و شهرسازی  باشد، در حال حاضر ۸ کیلومتر از این جاده آماده آسفالت و مابقی نیز در حال انجام است. اگر بحث معدن ناریگان حل شود از دوراهی سه جاهون تامعدن ناریگان که برای حمل سنگ باید استفاده کنیم حاضریم در این خصوص کمک کنیم.

فلاح در ادامه در پاسخ به این سوال که شرکت آسمانه پیمانکار دسته دوم عمران کلوت در معدن آنومالی سه چاهون نزدیک یکصد نیرو جذب و همگی نیز غیربومی هستند چرا به پیمانکار بافقی داده نشده و با وجود نیروی متخصص بومی، پیمانکار نیروی بافقی نمی گیرد گفت: شرکت عمران کلوت در معدن آنومالی شمالی سه چاهون، کاوشگران نصر بافق و شهداب در حال فعالیت هستند که شهداب طبق برنامه در حال فعالیت و عمرات کلوت و جهاد نصر از برنامه خود عقب هستند. سال گذشته اعلام شد عمران کلوت ۶۰ درصد نسبت به برنامه عقب است و با این راندمان کاری نمی توانند عقب ماندگی را جبران کنند لذا پیشنهادی دادند که می توانیم یک شرکتی را بیاوریم و با توجه به اینکه این آنومالی پراکنده است گوشه ای از کار را به شرکت دیگر واگذار کنیم. پرسنل شرکت آسمانه دو برابر تولید و نصف حقوق دریافت می کنند.

وی در خصوص وضعیت فولاد کسری اظهار داشت: شرکت سنگ آهن مرکزی در سال های قبل به این نتیجه رسید که یک فولاد سازی را احداث و این مسئله را تا سال ۹۷ پیگیری کرد در سال ۹۷ شرکت به این نتیجه رسید با توجه به اینکه نقدینگی ندارد شریک بپذیرد و این شریک هم شرکت شهداب انتخاب شد و ۵۱ درصد سهم شهداب و ۴۹ درصد هم سهم شرکت سنگ آهن مرکزی، و این کار ادامه داشت تا اینکه اعلام شد که  مجوز کوره بلند را نمی دهند و این مشارکت تصمیم به فروش گرفتند که شرکت سازهای صنعتی آذران خرید آن را قبول و قیمت گذاری و مجوز این کارخانه فروحته شده است.

فلاح در پایان خبرخوشی هم در خصوص تامین آب برای شرکت سنگ آهن داد و بیان داشت: مشکل خوراک و تامین آب دو مشکل بزرگ در شرکت سنگ آهن مرکزی است که برای اولین بار در تاریخ ۴۷ ساله شرکت سنگ خریداری می کنیم. در حوزه آب یک سرمایه گذاری بزرگی در حال انجام هست و آن هم بحث فاضلاب شهری شهر یزد که در این مناقصه برنده که سرمایه گزاری کنیم و آب را از یزد به بافق منتقل کنیم که اقدام بزرگی برای تامین صنعت شهرستان است. طبق برنامه ریزی ها قرار است که درسال ۱۴۰۴ اب را بگیریم و بهره برداری از آن به مدت ۲۵ سال در اختیار شرکت سنگ اهن مرکزی باشد.

انتهای پیام/ع

  • نویسنده : صبح بافق