بایدجامعه به این خود باوری برسد که مردان بافق سهم بسیار بزرگی در روند برخی از اتفاقات تاریخی ایران داشتند
بایدجامعه به این خود باوری برسد که مردان بافق سهم بسیار بزرگی در روند برخی از اتفاقات تاریخی ایران داشتند
سید مهدی طلایی مقدم نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی با توجه به نقش بافق در اتفاقات تاریخی گفت: نقش و جایگاه بافق در تاریخ مشخص و معین شود و مفاخر و مشاهیر بافق به نسل جوان شناسانده و جامعه به این خود باوری برسد که مردان بافق سهم بسیار بزرگی در روند برخی از اتفاقات تاریخی ایران داشتند.

به گزارش صبح بافق؛ سید مهدی طلایی مقدم نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی با توجه به نقش بافق در اتفاقات تاریخی گفت: نقش و جایگاه بافق در تاریخ مشخص و معین شود و مفاخر و مشاهیر بافق به نسل جوان شناسانده و جامعه به این خود باوری برسد که مردان بافق سهم بسیار بزرگی در روند برخی از اتفاقات تاریخی ایران داشتند.
وی در ادامه افزود: مهمترین خصلت مردم بافق شجاعت و دلاوری است و با توجه به اسناد تاریخی, بافق ازقدیم الایام به عنوان دارالشجاعه شناخته می شده که افتخار بزرگی برای این سرزمین به حساب می آید وآن هم به دلیل شجاعت ها و رشادت هایی است که مردم بافق در دوران های مختلف از خود نشان داده اند که قابل تقدیر است . بزرگداشت محمد تقی خان بافقی از برنامه های شاخصی بود که در موزه فرهنگ وهنر برگزارشد.
فرماندار بافق تصریح کرد: توجه به مفاخر و مشاهیر شهرستان از مسائل بنیادین و ریشه ای هست که باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار بگیرد، چون مفاخر و مشاهیر پرچم‌داران هویت منطقه هستند وهر اتفاقی که در حوزه فرهنگ رخ ‌دهد به نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و توجه به سرمایه های معنوی که برگرفته از فرهنگ بومی و اصیل بافق هستند می تواند تاثیر بسزایی در توسعه فرهنگی شهر داشته باشد.
در ابتدای جلسه حسین ارجمند بااشاره به نقش میراث مکتوب در هویت سازی منطقه ابراز داشت: درصورتی که از نویسندگان بافقی حمایت شود و انگیزه کافی برای تالیف داشته باشند می توان به توسعه فرهنگی امید داشت.
وی افزود:  چهار کتاب مهم به عنوان میراث ماندگار شهرستان بافق محسوب می شود که لازم است توجه و اهتمام بیشتری به آن صورت پذیرد که عبارت است از دیوان وحشی بافقی از شاعر نامدار ایران زمین کمال الدین وحشی بافقی, جامع مفیدی از محمد مفیدی بافقی مورخ برجسته عصر صفویه ,منهاج الفلاح از علی بن شاه محمود بافقی در ادعیه و اذکار و قرآن امام زمان (عج) که واقف آن محمدتقی خان بافقی است و
برای احیای نام و یاد این بزرگان باید این کتاب ها تجدید چاپ شود یا غزلیات وحشی بافقی برای اولین بار به صورت نفیس منتشر شود وبی شک برای تحقق این امر نیازمند حمایت جدی از جانب مسئولان شهرستان هستیم.

انتهای پیام/