شرکت یا عدم شرکت در انتخابات ، الگوهای ما چه کسانی هستند
شرکت یا عدم شرکت در انتخابات ، الگوهای ما چه کسانی هستند
شرکت یا عدم شرکت در انتخابات ، الگوهای ما چه کسانی هستند.

صبح بافق؛

یادداشت؛

شرکت یا عدم شرکت در انتخابات ، الگوهای ما چه کسانی هستند!!!!؟؟؟؟
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
لَّقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ لِّمَن کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا
ﻳﻘﻴﻨﺎً ﺑﺮﺍﻱ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ [ ﺭﻭﺵ ﻭ ﺭﻓﺘﺎﺭ ] ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﺧﺪﺍ ﺍﻟﮕﻮﻱ ﻧﻴﻜﻮﻳﻲ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﻭ ﺭﻭﺯ ﻗﻴﺎﻣﺖ ﺍﻣﻴﺪ ﺩﺍﺭﺩ ; ﻭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻳﺎﺩ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ .(٢١الأحزاب)
خداوند در آیه فوق پیامبر صلی الله و علیه وآله را الگوی حسنه معرفی می کند، برای کسانیکه امید به خدا و اعتقاد به قیامت دارند و خدا را بسیار یاد می کنند.
خدا پیامبرش صلی الله و علیه وآله را الگوی حسنه معرفی می کند یعنی در همه زمینه ها همچون زندگی،جهاد،اخلاق،حکومت و…
خداوند در کلامش واضح و آشکار او را الگوی حسنه معرفی می کند، حال کفار و منافقین سعی و تلاش می کنند تا چهره او را به خیال خود خراب کنند و پشت پیامبر صلی الله و علیه وآله را خالی کنند،اگر موفق شوند ویاران کم شوند اشکال از پیامبر نیست، بلکه مشکل از مردم است که در دسیسه دشمنان خدا گرفتار شده اند. در حکومت اسلامی و جمهوی اسلامی بر همین قرار است و دشمنان و کفار و منافقین سعی دارند با دلسرد و نا امید کردن مردم به توطئه های خود جامع عمل بپوشانند، اما مومنین، فریب نخورده و همانطور که در آیه شریفه۲۲ سوره مبارکه احزاب بیان شده به ایمانشان افزوده می شود. چرا که به حقانیت راه خود پی می برند که راه و روشمان درست است که اینگونه دشمنان فشار می آورند. نکته قابل توجه در خصوص الگوی حسنه اینجاست که پیامبر صلی الله و علیه وآله با اینکه خدا هم تصدیق کرده باز به جبرییل می گویند مرا موعظه کن و این درس بزرگیست برای همه ما که در هر جا و هر لباس و هر شرایطی باشیم به موعظه نیازمندیم.
یکی از موعظه هایی که نباید فراموش کنیم شکرگزار بودن و دانستن قدر نعمتهای خدا و چگونگی حراست از آن می باشد، نعمتهایی که همچون باران در حال باریدن است. از امنیت و سلامت و مال و فرزند تا نعمت انقلاب و جمهوری اسلامی، تمام نعمتها و خوبیها از جانب خداست، شکرگزار باشیم و مغرور نشویم که از زحمات خودمان است،نه ما بلکه خدا به پیامبر صلی الله و علیه وآله می گوید ما اخلاق خوبت را به تو داده ایم. خیلی مواظب باشیم لفظ من من نداشته باشیم. در جامعه با دو نوع انسان موفق سرو کار داریم، یک انسانهای موفق و دوم انسانهای موفق نما : انسانهای موفق پیامبر صلی الله و علیه وآله و خاندانشان و علما و شهدا هستند.
علما کسانی هستند که کلام معصومین علیهم السلام را فرا گرفته و به مردم می آموزند. اما انسانهای موفق نما در مثال امروزی سلبریتی هایی که برای یک دوره خاص و یا رشته ای خاص بتوانند الگو معرفی شوند.
اما درکلام آخر شرایط کنونی را با دقت رصد کنید، این دشمنان کجا را هدف گرفته اند. هر روز شبهه و توطئه ای جدید، برای کدام عالم و نیک مرد یا انتخابات و شرکت مردم با هجمه های فراوان توسط رسانه های خود و شاید گوشی من و شما،دنبال سیاه نمایی هستند. کمی هوشیاری نیاز دارد، شک نداشته باشید هرجا که دشمن هدف گرفته، بدانید آنجا حق است و دشمن از آنجا ضربه خورده و خواهد خورد. روزی فلان شخص را می کوبند و روزی شرکت در انتخابات را ، پس حضور حداکثری ما پای صندوق رای ضربه به دشمن است که اینچنین تلاش دارد تا ما را منصرف کند و این کلام خداست و شبهه ای در آن نیست. هرجا حق باشد دشمن آنجا را خواهد زد.
البته به این نکته هم توجه باید داشت، که روحانی نماهایی هم همیشه بوده اند در لباس پیامبر صلی الله و علیه وآله که خطا و اشتباه دارند، اما این بدان معنا نیست که اسلام مشکل دارد و بگوییم چون فلانی خطا کرد پس نماز نمی خوانیم. نه، خدا به نماز ما احتیاج ندارد بلکه تکلیف ماست و برای خود ماست.
روزی شهدا و ایثارگران برای حفظ نظام به جبهه رفته و دفاع کردند و امروز دفاع از اسلام، رفتن پای صندوق رای می باشد و حفظ نظام از اوجب واجبات است.
اگر نماز خوانده و خود را مسلمان می دانیم یا خود را پیرو مکتب امام حسین علیه السلام می دانیم و روز عاشورا پیراهن سیاه پوشیده، عزاداری میکنیم و پیرو راه حسینیم،باید حسین زمان را پیدا کنیم و او و دین خدا را یاری رسانیم .
آری به قول سردار دلها “امروز قرارگاه امام حسین علیه السلام،ایران است.” با شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح در حفظ و قوی شدن آن کوشا باشیم.
ان شاءالله
محمد مهدی فتوحی بافقی

  • نویسنده : محمد مهدی فتوحی بافقی