رئیس مجلس مانع واگذاری سنگ آهن بافق به بورس ورشکسته شود
رئیس مجلس مانع واگذاری سنگ آهن بافق به بورس ورشکسته شود
نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس خواستار مداخله رئیس مجلس و جلوگیری از واگذاری صنایع سنگ آهن مرکزی بافق به بورس ورشکسته شد.

به گزارش صبح بافق؛ محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت مجموعه سنگ آهن بافق اظهار داشت: در صنایع سنگ آهن مرکزی بافق بیش از ۷ هزار نفر مشغول به کار هستند که اگر هر کدام به طور میانگین یک خانواده ۴ نفره باشند، یعنی ۲۸ هزار نفر از این صنایع زندگی خود را می‌گذرانند.

وی با انتقاد از سو مدیریت‌ها و تصمیمات نادرست در جریان خصوصی سازی این صنایع در سال‌های ۷۹، ۹۰ و ۹۳ ادامه داد: به دلیل این تصمیمات در مقاطعی شهر بافق دچار بحران شد و مدت ۵۳ روز معدن سنگ آهن تعطیل شد؛ در چنین شرایطی نیروهای ویژه آمدند و با مردم برخورد کردند اما حالا که شهر آرام است، می‌خواهند با واگذاری سنگ آهن بافق به بورس دوباره مشکل ایجاد کنند.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی به پیامدهای اجتماعی این تصمیمات گفت: شورای تامین شهرستان هم با این تصمیم مخالفت کرده است. لذا شهر آرام ما را بهم نریزید و مشکلات مردم را بیشتر نکنید.

صباغیان همچنین با انتقاد از وزیر کشور به دلیل بی توجهی به مصوبات شورای تامین شهرستان و سکوت استاندار یزد اظهار داشت: تاکنون سه بار با مردم مظلوم این منطقه برخورد شده است، لذا از آقای قالیباف رئیس مجلس درخواست می‌کنیم اجازه ندهد این صنعت وارد بورس ورشکسته شود و در آستانه انتخابات مردم ناراضی شوند.

انتهای پیام/