توزیع ۷۰ بسته سبد غذایی بین مددجویان در هفته بهزیستی/راه اندازی مرکز مثبت زندگی جهت ارائه خدمات بهتر به مددجویان/راه اندازی پویش تهیه جهیزیه برای مددجویان
توزیع ۷۰ بسته سبد غذایی بین مددجویان در هفته بهزیستی/راه اندازی مرکز مثبت زندگی جهت ارائه خدمات بهتر به مددجویان/راه اندازی پویش تهیه جهیزیه برای مددجویان
رئیس اداره بهزیستی بافق گفت: بیش از هزار معلول و مددجوی بهزیستی در شهرستان بافق داریم و مراکز خدمات بهزیستی به منظور تسریع در کمک رسانی ارائه خدمات بهتر و منظم‌تر به معلولین به مددجویان مرکز مثبت زندگی را ایجاد نموده است که در این مرکز تمام پرونده ها بصورت الکترونیکی و آنلاین می باشد.

به گزارش صبح بافق؛ بتول کریمیان رئیس اداره بهزیستی بافق به مناسبت چهل و یکمین سال تاسیس سازمان بهزیستی و آغاز هفته بهزیستی به معرفی مرکز زندگی مثبت و برنامه‌های گرامیداشت این هفته پرداخت و گفت: به دلیل به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه های هفته بهزیستی همانند سال‌های قبل ولی در سطح محدود برگزار می شود که می توان به معرفی واحدهای مختلف سازمان بهزیستی و تشریح عملکرد آنها در رسانه ها و همچنین برگزاری نمایشگاه دستاوردهای معلولین و ارائه خدمات رایگان به مددجویان بهزیستی در مراکز فیزیوتراپی و بازدید از منازل مددجویان شهری و روستایی با همراهی مسئولین اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: توزیع ۷۰ سبد غذایی بین مددجویان بهزیستی، برگزاری مسابقه پیامکی با همکاری جامعه معلولین، مسابقه نقاشی تحت عنوان حمایت از معلولین، مراسم کلنگ زنی ساختمان ۴ واحدی با کمک مجمع خیرین برای زوج های نیازمند به صورت ادواری مورد استفاده قرار می گیرد و کارگاه آموزش گلیم بافی از مهمترین برنامه های دیگر گرامیداشت این نهاد در شهرستان بافق می باشد.

رئیس اداره بهزیستی بافق تصریح کرد: : پویش اجتماعی تهیه جهیزیه برای مددجویان در این هفته نیز توسط مجمع خیرین بافق راه اندازی شده که در صورت تکمیل اقلام مورد نیاز، به زودی به تعدادی از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تحویل داده خواهد شد. مجمع خیرین بافق در  این زمینه  و موضوعات دیگر مانند برگزاری نمایشگاه توانمندی معلولین بیشترین زحمات را متقبل می شود که می بایست از همکاری صمیمانه آنها تقدیر و تشکر نمایم.

کریمیان در ادامه به معرفی مرکز مثبت زندگی و ارائه خدمات بهزیستی پرداخت و اظهار داشت: بیش از هزار معلول و مددجوی بهزیستی در شهرستان بافق داریم و مراکز خدمات بهزیستی به منظور تسریع در کمک رسانی، ارائه خدمات بهتر و منظم‌تر به معلولین به مددجویان، مرکز مثبت زندگی را ایجاد نموده است که در این مرکز تمام پرونده ها بصورت الکترونیکی و آنلاین می باشد.

رئیس اداره بهزیستی بافق با اشاره به شعار امسال که بر مبنای بهزیستی در گام دوم هوشمند سازی محل محوری و سلامت اجتماعی در خانواده تنظیم شده است خاطرنشان کرد: عملکرد مرکز زندگی مثبت به صورت محلی می باشد و برای هر ۴۵۰ پرونده یک مرکز مثبت زندگی در محلات ایجاد می شود. در حال حاضر در شهرستان بافق با توجه به نیاز موجود یک مرکز مثبت زندگی ایجاد شده و با افزایش تعداد پرونده ها تعداد مراکز مثبت زندگی نیز افزایش خواهد یافت.

کریمیان با بیان اینکه بسیاری از خدمات ۲۲ گانه بهزیستی توسط این مرکز به جامعه هدف ارائه خواهد شد در عملکرد مرکز مثبت زندگی تصریح کرد: ایجاد پرونده برای مددجویان و بازدید از منازل مددجویان برای شناسایی بهترنیازمندی آنها که دوبار در سال صورت می گیرد و جذب مشارکت‌های مردمی و همچنین انجام پیشگیری از آسیب های اجتماعی، غربالگری در زمینه بینایی و شنوایی سنجی کودکان و تمدید پروانه فعالیت مراکز غیر دولتی بهزیستی از جمله برنامه هایی است که در مرکز مثبت زندگی انجام می شود.

رئیس اداره بهزیستی بافق در پایان از همراهی و مساعدت مسئولین و موسسات و مراکز غیر دولتی که دارای مجوز بهزیستی و در امر خدمت رسانی به جامعه هدف یاریگر بهزیستی هستند همچنین از مجمع خیرین بافق قدردانی ویژه کرد.

 

انتهای پیام/